Forum-OPP
Studeni 22, 2014, 16:13 *
Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte.
Jeste li propustili aktivacijsku email poruku?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave

Forum   Pomoć KONTAKT Igre Pravila Contact Prijava Registracija  
 Str: 1 2 [3]   Dolje
  Ispis  
Autor Tema: Autizam  (Posjeta: 22548 )
0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.
butterfly_8
Početnik
*

Spol: Ženski

Thank You
-Given: 0
-Receive: 0

Awards
« Odgovor #50 : Studeni 20, 2008, 20:55 »

sto se tice institucija ili domova... ja ne bih mogla dati niti dijete niti brata ili ststru u instituciju. ne bih mogla zivjeti s tim. al ako netko moze ne osuđujem...
Evidentirano
lu
Administrator
Ovisnik

Thank You
-Given: 1578
-Receive: 754

Awards
« Odgovor #51 : Studeni 20, 2008, 21:03 »

sto se tice institucija ili domova... ja ne bih mogla dati niti dijete niti brata ili ststru u instituciju. ne bih mogla zivjeti s tim. al ako netko moze ne osuđujem...

Ok, pošteno! Ali pitam te, da li bi žrtvovala cijeli svoj život i obitelj i posvetila se njemu? Zamisli budućnost: staraca ti više nema. Sama si sa teško autističnim bratom. Moraš na posao, gdje ga ostaviti? Misliš da bi lako našla dečka koji bi svoj život podredio tvom bratu? odrekla bi se svoje djece? Puno je toga na kocki.
Naravno da se kod lakših slučajeva mogu napraviti čuda, ali govorim o teškom slučaju, gdje je agresija i autoagresija svakodnevnica!
Evidentirano

U usporedbi s onim ŠTO me okružuje ja sam mlada, a u usporedbi s onima TKO me okružuje, priznajem da sam stara.
john_constantine
ex-staff
Ovisnik

Spol: Muški

Thank You
-Given: 397
-Receive: 110

Awards
« Odgovor #52 : Studeni 20, 2008, 22:20 »

hm, a čuo sam za dosta slučajeva bračnih parova koji su sadržali svoje "autistične" potomke. Ali naravno da nije lako s njima, previše se negativno čuje o njima. A niti domovi nisu ništa bolji, istina...
Evidentirano

butterfly_8
Početnik
*

Thank You
-Receive: 0

Awards
« Odgovor #53 : Studeni 20, 2008, 23:23 »

za autizam ne znam kako je zivjeti s tim ali znam sto znaci imati cp u obitelji i zivjeti s djetetom koje ne moze apsolutno nista. koje potpuno ovisi o meni i roditeljima i ja ga ne bih mogla dati. lako je pricat kad nisi u takvoj situaciji ali ako jesi onda posve drukcije razmisljas
Evidentirano
lu
Administrator
Ovisnik

Thank You

Awards
« Odgovor #54 : Studeni 20, 2008, 23:31 »

Ovo je tema o autizmu. Nemojmo brkati kruške i jabuke. CP je nešto posve drugo!
Evidentirano

U usporedbi s onim ŠTO me okružuje ja sam mlada, a u usporedbi s onima TKO me okružuje, priznajem da sam stara.
john_constantine
ex-staff
Ovisnik

Spol: Muški

Thank You
-Given: 397
-Receive: 110

Awards
« Odgovor #55 : Studeni 21, 2008, 05:53 »

što je cp? 
Evidentirano

eddy
slutty, not easy
Administrator
Ovisnik

Thank You
-Given: 756
-Receive: 574

Awards
« Odgovor #56 : Studeni 21, 2008, 11:18 »

što je cp? 

Celebralna paraliza.
Evidentirano

Vilena
Ovisnik

Thank You
-Given: 118
-Receive: 124

Awards
« Odgovor #57 : Travanj 02, 2012, 11:55 »

Danas se obilježava Svjetski dan svjesti o autizmu.

http://i40.tinypic.com/206iivq.jpg
Autizam

02.04.2012.-u 9,30 sati Tribina Grada Zagreba, „AUTIZAM GOVORI SRCEM – PREDUGO ČEKAMO“ okrugli stol
                    pod pokroviteljstvom Poglavarstva Grada Zagreba, organizator: Ured za socijalnu skrb i osobe s invaliditetom
                    Grada Zagreba i Udruga za autizam – Hrvatske.

02.04.2012.-od 9,00 do 15,00 sati informativni štand na Trgu bana Jelačića i simbolično puštanje balona u
                    12,00 sati od strane gradonačelnika Grada Zagreba, pod pokroviteljstvom Poglavarstva Grada Zagreba,
                    sudjeluju: Udruga za autizam – Hrvatske, Udruga za autizam – Zagreb, Udruga „Kišni čovjek“,
                    Centar za autizam – Zagreb i studenti Edukacijsko-rehabilitacijskog fakulteta.

04.04.2012.-u 19,30 Muzej za umjetnost i obrt, Humanitarna akcija LIONS kluba Zrinjevac:
                    „ZAGREBAČKI UMJETNIČKI  MEDALJONI“, kulturno umjetnički program,
                    aukcija slike korisnice Centra i ponuda keramičkih pisanica donatorima, cilj akcije:
                    opremanje radionice za radnu okupaciju djevojaka i mladića koji žive u
                    životnim zajednicama u Novom Jelkovcu.

http://www.autizam.hr/
Evidentirano

"once there was a time
 when no man had ever touched the earth
 all that has been built was balanced
 and so was man's birth
 come with me
 and you'll see..."
lu
Administrator
Ovisnik

Thank You

Awards
« Odgovor #58 : Travanj 10, 2012, 10:06 »

Priča o jednom posebnom dječaku koji je autist i ima posebne sposobnosti:

http://www.zagrebancija.com/hr-aktualnosti/video--stjepan-je-autist-koji-uziva-u-web-dizajnu_317376

Evidentirano

Vilena
Ovisnik

Thank You
-Given: 118
-Receive: 124

Awards
« Odgovor #59 : Travanj 10, 2012, 17:27 »

prvo i osnovno nije prvi niti zadnji integrirani u redovnu školu s asistentom, ima ih više

ima i  kod nas jedan učenik koji kada mu kažeš datum i godinu za čas kaže koji je dan tada bio, mrakač
Evidentirano

"once there was a time
 when no man had ever touched the earth
 all that has been built was balanced
 and so was man's birth
 come with me
 and you'll see..."
homo_iritans
Početnik
*

Thank You
-Receive: 1

Awards
« Odgovor #60 : Rujan 13, 2012, 10:57 »

Ok, pošteno! Ali pitam te, da li bi žrtvovala cijeli svoj život i obitelj i posvetila se njemu? Zamisli budućnost: staraca ti više nema. Sama si sa teško autističnim bratom. Moraš na posao, gdje ga ostaviti? Misliš da bi lako našla dečka koji bi svoj život podredio tvom bratu? odrekla bi se svoje djece? Puno je toga na kocki.
Naravno da se kod lakših slučajeva mogu napraviti čuda, ali govorim o teškom slučaju, gdje je agresija i autoagresija svakodnevnica!

Razumljiv mi je ovakav stav jer u praksi često tako izgleda, ali za to ne bih baš mogla toliko okriviti osobe s autizmom koliko lošu ranu intervenciju i daljnje edukacijsko-rehabilitacijske postupke.
Naravno da je teže živjeti sa osobom s teškoćama. Jasno je da roditeljima i ostaloj djeci nimalo nije lako i da ih se ne smije kriviti ako i misle o instituciji (kod nas kad se spomene ta riječ ispada kao tabu tema), ali ja bih rekla da se 90%slučaja moglo prevenirati da kod nas, a i drugdje, situacija nije ovakva kakva je.
Zar bi bilo toliko "teških autista" da su se valjano provodili teacch, pecs i sl.? Ili da je dijete od prvih znakova počelo sa razvojnim (floortime) pristupom? Zasigurno bi bili slučaji gdje se ne bi vidio veliki pomak, ali vjerujem da bi to bili sporadični slučaji.
Eto, svi govore o uključenosti djece sa teškoćama u redovni odgojno-obrazovni sustav (inkluzija),a koliko je pripremljena okolina za tu djecu? Ja sam skoro uvijek za inkluziju, ali zar se smije "baciti" dijete u školu pa makar imao i asistenta kada se njegovim vršnjacima i učiteljima nije objasnilo koje pozitivne strane ima dijete i na kakve se izazove mogu pripremiti?
A problem je što u ovoj priči svi ispaštaju. I dijete, i roditelji, i ostala djeca.
Što se tiče terapeuta, naravno da ne mogu reći da im je lako, naravno da nije, ali brate čega se sve ne možeš nagledati... Žao mi je što određena skupina nefunkcionalnih terapeuta ugrožava status onih drugih koji rade svoj posao onako kako i treba. Ali generalno, kakav je to rad koji traje 30 do 45 minuta,a od toga 15 minuta ode na ništa? Kod nekih. AKo se kod roditelja i djeteta očekuje rad, red i disciplina, mislin da je realno to očekivati i od jednog terapeuta,a ne da bude "vrtirepka".

sljedeći članovi su rekli hvala na ovaj post:

lu

Za ovaj post, 1 član je reklo hvala!
Evidentirano
lu
Administrator
Ovisnik

Thank You

Awards
« Odgovor #61 : Rujan 01, 2014, 17:11 »

Steven je nevjerojatan umjetnik koji je u stanju da samo na osnovi svoje memorije naslika kompletnu panoramu grada, a zbog njegovog talenta prozvali su ga i “ljudskom kamerom”. UBS je Stevena pozvao na turneju helikopterom iznad NewYorka, a nakon toga su mu dali ogromno platno i olovku, zamolivši ga da, prema sjećanjima i koristeći samo ono što je vidio u toku leta iznad grada, naslika čitav Manhattan.

https://www.youtube.com/watch?v=TcpMHEs_WrA

izvor

Fantastično!

sljedeći članovi su rekli hvala na ovaj post:

Vilena

Za ovaj post, 1 član je reklo hvala!
Evidentirano

Str: 1 2 [3]   Gore
  Ispis  

Skoči na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP Forum-OPP | Powered by SMF 1.1.11. © 2005, Simple Machines LLC. All Rights Reserved. Valjani XHTML 1.0! Valjani CSS!
Stranica je generirana za 0.669 sekundi uz 29 upita.
Templates: 2: index (default), Display (default).
Sub templates: 4: init, main_above, main, main_below.
Language files: 4: index.croatian-utf8 (default), Modifications.croatian-utf8 (default), HidePost.croatian-utf8 (default), ThankYouPost.croatian-utf8 (default).
Files included: 17 - 666KB. (show)
Cache hits: 12: 0.00087s for 77276 bytes (show)
Queries used: 29.

[show queries]