Forum-OPP
Srpanj 24, 2014, 08:09 *
Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte.
Jeste li propustili aktivacijsku email poruku?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave

Forum   Pomoć KONTAKT Igre Pravila Prijava Registracija  
 Str: [1]   Dolje
  Ispis  
Autor Tema: Starateljstvo nad odraslom osobom sa invaliditetom  (Posjeta: 3647 )
0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.
Fortuna
ex-staff
Profesionalac

Spol: Ženski

Thank You
-Given: 0
-Receive: 19

Awards
« : Lipanj 12, 2008, 17:13 »

kako se to postaje i na koji nacin je to regulirano?
u slucaju da se mojim roditeljima desi sta tko je staratelj mom bratu?
onome kom je oduzeta radna sposobnost tko odlucuje sta ce se od invaliditetine ( jel to penzija? ) koristiti i na sta ?
 dal staratelj moze biti bilo tko il neka institucija ( mozda sud) mora tu osobu odobriti?
« Zadnja izmjena: Rujan 01, 2009, 10:00 twinkielittlestar, Reason: Uređivanje slova u naslovu. » Evidentirano

Vatam zjake i pakiram ih u boce i tetrapak.

Kad imaš sve, ne vidiš ništa, progledaš tek kad nemaš ništa.
lu
Administrator
Ovisnik

Thank You
-Given: 1558
-Receive: 745

Awards
« Odgovor #1 : Lipanj 12, 2008, 17:55 »

Ovako, mogu ti reći iz vlastitog iskustva! Kada je moja mama obolila od Alzehajmerove bolesti i kada je bolest toliko uznapredovala da ona više nije mogla donositi nikakve odluke, podnijeli smo zahtjev Centru za socijalnu skrb i moj otac je tražio (i dobio) starateljstvo. Time on raspolaže njezinom imovinom (mirovinom) i preuzima brigu o njoj (tu skrb, naravno dijelimo zajednički). Samim time, ostvaruje i novčanu pomoć za tuđu njegu i pomoć od 400 kuna. Kada podneseš zahtjev, delegacija iz Centra za soc skrb ti dođe doma provjeriti istinitost vaše tvrdnje, ispunjavaš nekakve formulare....za ostalo moram pitati starog (ali poslije tekme ). Mislim da je išao još nekamo na sud dati izjavu, ali nisam sigurna!
Evidentirano

U usporedbi s onim ŠTO me okružuje ja sam mlada, a u usporedbi s onima TKO me okružuje, priznajem da sam stara.
Fortuna
ex-staff
Profesionalac

Thank You
-Given: 0
-Receive: 19

Awards
« Odgovor #2 : Lipanj 12, 2008, 18:03 »

a jel ista procedura za npr one koji su od rodenja radno nesposobni tj koji imaju dijagnozu vec od rodenja?
Evidentirano

Vatam zjake i pakiram ih u boce i tetrapak.

Kad imaš sve, ne vidiš ništa, progledaš tek kad nemaš ništa.
lu
Administrator
Ovisnik

Thank You
-Given: 1558
-Receive: 745

Awards
« Odgovor #3 : Lipanj 12, 2008, 18:05 »

Ne znam koja je procedura kod ovih! Ali treba samo nazvati Centar za soc. skrb i oni će ti dati sve informacije.
Evidentirano

U usporedbi s onim ŠTO me okružuje ja sam mlada, a u usporedbi s onima TKO me okružuje, priznajem da sam stara.
 Str: [1]   Gore
  Ispis  

Skoči na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP Forum-OPP | Powered by SMF 1.1.11. © 2005, Simple Machines LLC. All Rights Reserved. Valjani XHTML 1.0! Valjani CSS!
Stranica je generirana za 0.825 sekundi uz 26 upita.
Templates: 2: index (default), Display (default).
Sub templates: 4: init, main_above, main, main_below.
Language files: 3: index.croatian-utf8 (default), Modifications.croatian-utf8 (default), HidePost.croatian-utf8 (default).
Files included: 15 - 613KB. (show)
Cache hits: 11: 0.00088s for 76172 bytes (show)
Queries used: 26.

[show queries]