Forum-OPP
Srpanj 29, 2014, 16:46 *
Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte.
Jeste li propustili aktivacijsku email poruku?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave

Forum   Pomoć KONTAKT Igre Pravila Prijava Registracija  
 Str: [1]   Dolje
  Ispis  
Autor Tema: Energetski certifikat  (Posjeta: 461 )
0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.
lu
Administrator
Ovisnik

Spol: Ženski

Thank You
-Given: 1559
-Receive: 745

Awards
« : Prosinac 08, 2013, 11:41 »

Dobili smo na znanje da svi koji prodaju nekretninu (pa bila to i ruševina) mora imati energetski certifikat.
Na stranu koje su dobre a koje loše strane ovoga (možete pisati o tome), mene više zanima kako to da cijene tog certifikata nisu jedinstvene za cijelu državu.
Od 1.1. 2014. neće se moći ni dati oglas za nekretninu bez tog dokumenta (kazne će se plaćati od 10 000 do 30 000 kuna).

Budući da prodajemo kuću u Križevcima, užurbano tražimo ovlaštenog certifikatora koji će nam to napraviti do Nove godine. Razlike u cijenama su prestrašne. U Križevcima postoji njih 7 koji su ovlašteni. Jedan je tražio više od 5000 kuna, drugi 3000 + crtanje nacrta koje na žalost nemamo, na trećem mjestu čitam da ne trebaju nacrti, ali da se tada moraju mjeriti prostorije...
Napominjem da sam pitala isključivo u Križevcima jer sam očekivala da će tamo troškovi biti manji jer im nije problem izaći na teren u susjedstvo. Jučer sam poslala (nasumično) upit u Zagrebu i danas već dobila odgovor da bi nas došao 1875 kuna. Za svaki slučaj sam poslala upit jesu li to svi troškovi, pa sad čekam i taj odgovor.

Evidentirano

U usporedbi s onim ŠTO me okružuje ja sam mlada, a u usporedbi s onima TKO me okružuje, priznajem da sam stara.
eddy
slutty, not easy
Administrator
Ovisnik

Thank You
-Given: 755
-Receive: 573

Awards
« Odgovor #1 : Prosinac 08, 2013, 11:58 »

Mislim da su energetski certifikati dobri kod kupovine novogradnje, čisto da ljudi znaju što kupuju, jednako kao što dobiju certifikat uz kupovinu bijele tehnike.

Kod starogradnje i kupovine od privatnih osoba, te iznajmljivanja, radije bi da ovisi o dogovoru između ljudi. Svojevoljno nitko neće potrošiti 5000 kn za energetski certifikat ako kupuje kuću koju planira renovirati.

sljedeći članovi su rekli hvala na ovaj post:

lu

Za ovaj post, 1 član je reklo hvala!
Evidentirano

lu
Administrator
Ovisnik

Thank You

Awards
« Odgovor #2 : Prosinac 08, 2013, 12:20 »

Baš tak, Eddy.

Ludo me zanima što i kako oni to mjere. Naime traže račune za struju, plin i vodu zadnje 3 godine. Ta kuća je strašno hladna, ali nije se puno trošilo na struju i plin jer su starci uglavnom boravili u prostorijama gdje se ložila peć na drva.

Za one kojima će biti potreban taj certifikat (a trebat će i za iznajmljivanje stanova) ovdje imate popis svih ovlaštenih certifikatora.
Evidentirano

U usporedbi s onim ŠTO me okružuje ja sam mlada, a u usporedbi s onima TKO me okružuje, priznajem da sam stara.
pčelica
Početnik
*

Thank You
-Given: 0
-Receive: 1

Awards
« Odgovor #3 : Prosinac 18, 2013, 21:57 »

....svi koji prodaju nekretninu (pa bila to i ruševina) mora imati energetski certifikat.

ne svi, stanovi, poslovni prostori koji imaju manje od 50m2, ne trebaju EC

Evidentirano
lu
Administrator
Ovisnik

Thank You

Awards
« Odgovor #4 : Prosinac 18, 2013, 22:34 »

Točno, pčelice.

Za iznajmljivanje nekretnine će certifikat trebati od 1. 1. 2016.

Uglavnom ja sam dobila certifikat. Došao me je 1875 kuna.
Pitala sam za prijateljičin stan (dvosobni) onako odokativno. Rečeno mi je da bi došao oko 1000 kuna + PDV

Uglavnom ako želite proći jeftino i brzo, preporučujem agenciju Plan B u Bužanovoj 25.
Evidentirano

Str: [1]   Gore
  Ispis  

Skoči na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP Forum-OPP | Powered by SMF 1.1.11. © 2005, Simple Machines LLC. All Rights Reserved. Valjani XHTML 1.0! Valjani CSS!
Stranica je generirana za 0.66 sekundi uz 30 upita.
Templates: 2: index (default), Display (default).
Sub templates: 4: init, main_above, main, main_below.
Language files: 4: index.croatian-utf8 (default), Modifications.croatian-utf8 (default), HidePost.croatian-utf8 (default), ThankYouPost.croatian-utf8 (default).
Files included: 17 - 664KB. (show)
Cache hits: 13: 0.00105s for 77164 bytes (show)
Queries used: 30.

[show queries]