Forum-OPP
Listopad 31, 2014, 09:56 *
Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte.
Jeste li propustili aktivacijsku email poruku?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave

Forum   Pomoć KONTAKT Igre Pravila Contact Prijava Registracija  
 Str: [1] 2   Dolje
  Ispis  
Autor Tema: Hrcak??  (Posjeta: 4407 )
0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.
sanya
ex-staff
Ovisnik

Spol: Ženski

Thank You
-Given: 95
-Receive: 45

Awards
« : Svibanj 17, 2007, 19:01 »

Ima li tko hrcka? Sto znate o njima? citam malo po netu,ali biu voljela cuti vasa misljenja/iskustva!
kupila bi necakinji od 8 godina...(kupila i ga ja i sebi,ali...)
Evidentirano

Whoever said \\\"Diamonds are girls best friend\\\" never owned a dog <3
lu
Administrator
Ovisnik

Thank You
-Given: 1572
-Receive: 750

Awards
« Odgovor #1 : Svibanj 17, 2007, 19:03 »

Ja imam zamorca. Hoćeš ga? Poklonim ti ga!
Evidentirano

U usporedbi s onim ŠTO me okružuje ja sam mlada, a u usporedbi s onima TKO me okružuje, priznajem da sam stara.
sanya
ex-staff
Ovisnik

Thank You

Awards
« Odgovor #2 : Svibanj 17, 2007, 19:06 »

Tebi se ne svida?
Evidentirano

xnet
ex-staff
Ovisnik

Spol: Muški

Thank You
-Given: 96
-Receive: 46

Lud, zbunjen, normalan ....

WWW Awards
« Odgovor #3 : Svibanj 17, 2007, 19:11 »

Hrčak je umiljat i izuzetno malen kućni ljubimac. Najbolje je nabavljati ove male temperamentne životinjice na sigurnim mjestima, u pet shopovima ili, još bolje, kod provjerenih uzgajivača.

Iz legla ga treba uzeti s četiri do osam tjedana starosti, jer su u tom razdoblju već spremni za samostalan život - sami uzimaju hranu, voće i vodu. Ako prvi puta nabavljate ovu malu životinjicu, preporuka je da kupite – mužjaka.
Mužjaci su nešto veći od ženki, s većim vrećicama na obrazima za pospremanje hrane 
Od ukućana će biti najprivrženiji onome tko se s njim najviše bavi – hrani ga, igra se s njim, čisti mu kavez i slično. Hrčci su noćne ptice – tulumare do ranih jutarnjih sati, a onda se povlače u udobnost svoje slame ili piljevine, ovisno o tome što ste im stavili u kavez.
U slamu ili piljevinu spremaju i hranu za one dane – zlu ne trebalo – kad ćete vi zaboraviti na njih ili će se oni naljutiti na vas i pokazati vam da mogu i sami...

Hrčku treba društvo i zato ih nabavljajte u paru – ali ne muško-ženskom nego muško-muškom ili žensko-ženskom, jer nakon parenja postaju agresivni i treba ih razdvojiti. No, ukoliko želite podmladak, ne dajte se zbuniti.

« Zadnja izmjena: Svibanj 17, 2007, 19:13 xnet0822 » Evidentirano

Zagrljaj je prekrasan dar – jedna veličina odgovara svima.
sanya
ex-staff
Ovisnik

Thank You

Awards
« Odgovor #4 : Svibanj 17, 2007, 19:15 »

koliko ih se da priipitomiti? cula sm da grizu? je to strasno ili samo malo gricne?
Evidentirano

lu
Administrator
Ovisnik

Thank You

Awards
« Odgovor #5 : Svibanj 17, 2007, 19:40 »

Tebi se ne svida?

Ne volim ti ja te štakore bilo koje vrste, a ovog bogeca sam dobila na poklon.
Evidentirano

U usporedbi s onim ŠTO me okružuje ja sam mlada, a u usporedbi s onima TKO me okružuje, priznajem da sam stara.
hrvoje
Piskaralo

Thank You
-Given: 0
-Receive: 2

Awards
« Odgovor #6 : Svibanj 17, 2007, 20:14 »

moja cura je meni dofurala svog hrčka, njeni su nekad uzgajali te hrčke,ovaj kojeg sa dima je neki sirijski, izrazito su veliki naspram kineskih ili občnih,ali su ti fora, ovi sirjski su jako pitomi, umiljati,uredni,nemaš pretjernao brige nešto s njima, pitaj anu ak će te što zanimat ona fakat zna sve o njima s obzirom da su ih uzgajali.
Evidentirano
sanya
ex-staff
Ovisnik

Thank You

Awards
« Odgovor #7 : Svibanj 18, 2007, 01:19 »

Ne volim ti ja te štakore bilo koje vrste, a ovog bogeca sam dobila na poklon.

steta sta nismo blize! :mig

moja cura je meni dofurala svog hrčka, njeni su nekad uzgajali te hrčke,ovaj kojeg sa dima je neki sirijski, izrazito su veliki naspram kineskih ili občnih,ali su ti fora, ovi sirjski su jako pitomi, umiljati,uredni,nemaš pretjernao brige nešto s njima, pitaj anu ak će te što zanimat ona fakat zna sve o njima s obzirom da su ih uzgajali.

KOGA???
« Zadnja izmjena: Svibanj 18, 2007, 01:20 sanya » Evidentirano

lu
Administrator
Ovisnik

Thank You

Awards
« Odgovor #8 : Svibanj 18, 2007, 06:35 »

Ana je Hrvojeva cura, a tu dolazi pod njegovim nickom, pa će ti, vjerujem odgovoriti kada bude on line.
Evidentirano

hrvoje
Piskaralo

Thank You

Awards
« Odgovor #9 : Svibanj 18, 2007, 21:52 »

da tocno, sam nisam znala jel smijem odgovoriti,onak da me hrvoje ne ubije kad vidfi postove pisane u zenskom rodu, sto te zanima o hrckima?
ana
Evidentirano
kiss
Rođena s vukovima!
ex-staff
Ovisnik

Thank You
-Given: 130
-Receive: 77

Awards
« Odgovor #10 : Svibanj 18, 2007, 22:49 »

I ja sam ga htjela,ali onda je moja susjeda rekla kako je njen hrcko pojeo zice u kaucu...

Odustala
Evidentirano

•●●• .♥♥♥ ~ Sve Sto Radim Ispadne po Mome...Zajebana Jesam Al Takvu Me Vole ღ •●●• ♥
sanya
ex-staff
Ovisnik

Thank You

Awards
« Odgovor #11 : Svibanj 19, 2007, 04:18 »

ove dane sam citala po netu o drzanju,hranjenju itd.
ono sta me zabrinjava su ugrizi!
koliko jako grizu (navodno da tvorovi grizu do kosti  )?
od onog sta sam citala ispada da ima 5 glavnih vrsta i samo jedna od tih 5 se ne preporuca uzeti za "mazu" jer nisu pretjerano ludi za dodir s ljudima-robovitski li tako nesto...Istina??
Dali se glasaju? ako da kako?
Evidentirano

lu
Administrator
Ovisnik

Thank You

Awards
« Odgovor #12 : Svibanj 19, 2007, 06:42 »

Ma samo ti malo gricnu, ali ipak onak do krvi (ne do kosti) a zamorci cijuču kao ptičice. Ana će ti reći za hrčke.
Evidentirano

hrvoje
Piskaralo

Thank You

Awards
« Odgovor #13 : Svibanj 19, 2007, 18:05 »

hrcak se jako rijetko glasa,ali se zna oglasiti, to je neko glasanje tipa cijuka, ne znam kako bi ga drukcije opisala,u principu ne grizu, ja odkad ih mam a imam ih jako dugo i imala sam ih svakakih imala sam samo 4 ugriza i to svojom krivicom, kineski hrčci su nesto malo agresivniji od obicnih i sirijskih ali isto tako ne grizu, ako ugrizu to je obicno covjekovom krivicom jer mu prsti mirise po necem slatkom ili po mesu ili ga prejako stisnu kod uzimanja, takodjer znaju ugrist ako su u stanju hibernacije pa kad ih se probudi izgledaju kao pijani i malo su dezorjentirani i onda znaju ugristi kad ih se pokusa uzeti ugrizu jer se brane jer jos nisu k sebi dosli, takodjer hoce ugristi nepoznatu osobu koja ih pokusa uzeti iz kaveza jer nisu naviknuti na miris,rijetko ce ugristi osobu koja ih redovito vadi van, hrani ,mjenjaju vodu ili cisti kavez,ako ga se uzima za djete onda dijete mora biti to koje ce ga vaditi svaki dan iz kaveza barem na 5 minuta da se sprijeci to grizenje,ali i ako ugrizu nije strasno,to vam je ugriz kao kad vas piknu u prst kod vadnjenja krvi. sad sto se tice tog vadjenja iz kaveza, onaj ko ima hrcka mora znati da hrcak je velicine misa ili manji od misa ovisno o vrsti i spolu i da ga se nikako ne smije pustit van neceg ogradjenog ako ga se pusta da hoda po kuci,ako nemate nista  cime bi ga ogradili onda je najbolje da hoda po onome koga je izvadio van jer ak vam zbrise imate problem,velik problem,moze se zavuci bilo gdje, pojesti bilo sto, pregristi bilo sto......ako te jos nesto zanima samo pitaj
« Zadnja izmjena: Svibanj 19, 2007, 18:14 hrvoje » Evidentirano
john_constantine
ex-staff
Ovisnik

Thank You
-Given: 397
-Receive: 110

Awards
« Odgovor #14 : Svibanj 19, 2007, 19:22 »

Ma samo ti malo gricnu, ali ipak onak do krvi (ne do kosti) a zamorci cijuču kao ptičice. Ana će ti reći za hrčke.

je, osjetio sam to na svojoj koži kada me ugrizao jedan kunić kao maloga.
Evidentirano

sanya
ex-staff
Ovisnik

Thank You

Awards
« Odgovor #15 : Svibanj 20, 2007, 02:51 »

Hvala Ana!
ma meni nebi bio problem da ga kupujem za sebe,ali ide u ruke jednoj curici od 8god,pa moram prije malo provjerit! :mig
citala sam po netu da ima jedna lupta u kojoj ga se stavi i da tako moze hodati po cijeloj kuci,je to istina? preporucas tako nesto?
Evidentirano

hrvoje
Piskaralo

Thank You

Awards
« Odgovor #16 : Svibanj 20, 2007, 09:48 »

a mislis na onu kuglu, nisam nikad to probala jer granici sa zlostavljanjem, to ti je plasticna kugla u koju ga metnes  on ju okrece ko onaj kolut oji ima u krletci i tak se krece,ne znam meni je nekako bolje da ga se vadi i mazi i d ahod apo tebi, ti njega moras staviti u tu kuglu pa ne znam kako moze reagirat na nju,pogotov ako ga djete mece pa ne zna kak da ga metne, mozes pokusat.budem se raspitala kakva iskustva drugi imaju s tom kuglom,ja nisam nikad u to ih metala.
Evidentirano
sanya
ex-staff
Ovisnik

Thank You

Awards
« Odgovor #17 : Svibanj 20, 2007, 19:20 »

ok.
puno ti hvala jos jednom!
Evidentirano

sanya
ex-staff
Ovisnik

Thank You

Awards
« Odgovor #18 : Svibanj 22, 2007, 14:42 »

Hrcak je kupljen prije nekoliko sati!!!
kako je slatki!
ali dozivila sam skoro infarkt u busu.jer je gospodin io u kartonskoj kutiji koji je poceo derat!!! skoro mi je izletio van! ne znam zasto li nikako nije htio biti unutra... tako da smo ga morli stavit u prazan kavez u bunkeru do doma (u autu).
i sad imam par pitanja.
sta je najolje za staviti mu kao podlogu?? meni su u petshopu dali pijesak ali sestricna misli stavljat piljevinu-je li to ok?
kavez ima dva kata.mora li mi pijesak/piljevina biti i na drugom katu?ili je dovoljno samo u prizmelju?
hrana i voda u prizemlju ili na 1.katu???
sta se tice uzimanja u ruke-moram cekat da sam skoci na ruku ili da ga ja pokusam stavit? inace nije plah (hranu koju sam mu dala iz ruke je uzeo bez problema,ali sad mi se malo odmicao kad sam ga pocela maziti),ali nije naucen biti na rukama jer su ga u petshopu tek dobili.
ako sam nesto zaboravili,pitat cu kasnije...
Evidentirano

john_constantine
ex-staff
Ovisnik

Thank You
-Given: 397
-Receive: 110

Awards
« Odgovor #19 : Svibanj 22, 2007, 18:14 »

moraš sama čekati da ti dođe pod ruke, ne vole baš kada ih netko zgrabi i mazi. Strpljivo s njima.  :mig
Evidentirano

hrvoje
Piskaralo

Thank You

Awards
« Odgovor #20 : Svibanj 22, 2007, 20:33 »

podloga bilo da ga držiš u akvariju ili u kavezu(samo ako je jako mali može se provuć kroz rešetke) najbolja stvar je oblovinje iliti piljevina jer si oni grade gnijezdo,doslovno malu kulu od toga,a dobre su i one kučice z anjih u koje znaju natrpat to oblovinje ovisno o vremenu,ljeto ,zima u bilo kojem pet shopu samo pitaš za piljevinu za hrčke,od hrane im možeš dati imalo salame(pored njihove standardne hrane),voća, zelene salate,samo ništa ne smije biti mokro,a da transport zna bit problem, metnu ih u te kartonske kutijice koje oni redovito grizu iz straha jer su u mraku,buka je i ne shvačaju zašto su u malom prostoru  traže izlaz,tako d akad ih se kupuje ili transportira najbolje ili njihov kavez ponest pa ga prekriti s nećim ili nešto što nije od kartona ili tankog drveta.
špota nas lu da što se mi i cura ne rega jer ovak je pomutnja, kad vidit ekvačice onda pišem ja hrvoje,kad nema kvačica na slovima onda je ana,mada ču morat promjenit zaboravljeni pass da nas lu ne špota,lu ne se srdit!
« Zadnja izmjena: Svibanj 22, 2007, 20:34 hrvoje » Evidentirano
lu
Administrator
Ovisnik

Thank You

Awards
« Odgovor #21 : Svibanj 22, 2007, 21:35 »

Ajde nek vam bude! Ne bum vas više špotala, ali DAJ SE REGAJ ANA VEĆ JEDNOM!!!! 

Evidentirano

sanya
ex-staff
Ovisnik

Thank You

Awards
« Odgovor #22 : Svibanj 23, 2007, 12:20 »

podloga bilo da ga držiš u akvariju ili u kavezu(samo ako je jako mali može se provuć kroz rešetke) najbolja stvar je oblovinje iliti piljevina jer si oni grade gnijezdo,doslovno malu kulu od toga,a dobre su i one kučice z anjih u koje znaju natrpat to oblovinje ovisno o vremenu,ljeto ,zima u bilo kojem pet shopu samo pitaš za piljevinu za hrčke,od hrane im možeš dati imalo salame(pored njihove standardne hrane),voća, zelene salate,samo ništa ne smije biti mokro,a da transport zna bit problem, metnu ih u te kartonske kutijice koje oni redovito grizu iz straha jer su u mraku,buka je i ne shvačaju zašto su u malom prostoru  traže izlaz,tako d akad ih se kupuje ili transportira najbolje ili njihov kavez ponest pa ga prekriti s nećim ili nešto što nije od kartona ili tankog drveta.
špota nas lu da što se mi i cura ne rega jer ovak je pomutnja, kad vidit ekvačice onda pišem ja hrvoje,kad nema kvačica na slovima onda je ana,mada ču morat promjenit zaboravljeni pass da nas lu ne špota,lu ne se srdit!

onda mora biti sve suseno? jer ja sam mu jucer dala komadic friske jabuke...

sta se tice kucice-to vec ima (bila je u kompletu sa kavezom).jucer si ju je jaaaako dugo sredivao. davali smo mu komadice papira i sve je uzimao i nosio u kucicu.
« Zadnja izmjena: Svibanj 23, 2007, 12:22 sanya » Evidentirano

hrvoje
Piskaralo

Thank You

Awards
« Odgovor #23 : Svibanj 23, 2007, 12:37 »

ne što se tiće vodenastog voća ne,nego voće i povrće koje opereš moraš posušiti jer npr zna de se desiti da jedu morku zelenu salatu i napuhnu se od toga i uginu, čuj papir ti nije pametna idea jer ga znaju pojest i dobe zatvor, najbolja stvar ti je oblovinje jer se lako čisti, oni uzmu kolko im treba za gnijezdo,upija ti i miris mokraće,najbolja je ta piljevina,stelja za glodavce tak se zove,al samo kažeš piljevinu za hrčke,to ti nije standrdna pijevina kao piljevina nego ti je to ono što se oguli od drveta kod obrade drveta, nemoj mu bas papir davat jer ak ga bude jeo dobit će ti zatvor,a ako je novinski papir moze doć do trovanja olovom tako da izbaci papir,oblovnje ti je najbolje jer im daje i toplinu a lako se i čisti samo zagrabiš lopaticom iil istreseš donji dio krletke u smeće.
Evidentirano
sanya
ex-staff
Ovisnik

Thank You

Awards
« Odgovor #24 : Svibanj 23, 2007, 19:18 »

Hvala Hrvoje!
Evidentirano

Str: [1] 2   Gore
  Ispis  

Skoči na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP Forum-OPP | Powered by SMF 1.1.11. © 2005, Simple Machines LLC. All Rights Reserved. Valjani XHTML 1.0! Valjani CSS!
Stranica je generirana za 0.718 sekundi uz 26 upita.
Templates: 2: index (default), Display (default).
Sub templates: 4: init, main_above, main, main_below.
Language files: 3: index.croatian-utf8 (default), Modifications.croatian-utf8 (default), HidePost.croatian-utf8 (default).
Files included: 15 - 615KB. (show)
Cache hits: 11: 0.00082s for 76548 bytes (show)
Queries used: 26.

[show queries]