Forum-OPP
Listopad 23, 2014, 05:00 *
Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte.
Jeste li propustili aktivacijsku email poruku?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave

Forum   Pomoć KONTAKT Igre Pravila Contact Prijava Registracija  
 Str: 1 [2]   Dolje
  Ispis  
Autor Tema: osjet njuha  (Posjeta: 16761 )
0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.
cappuccino
Mudrica

Spol: Ženski

Thank You
-Given: 0
-Receive: 5

Awards
« Odgovor #25 : Srpanj 02, 2009, 19:41 »

ali zanimljivo bi bilo znati koliko se promijeni okus nekog jela kada ne osjetiš miris!

Osjetim okus jela, znam raspoznati sto je slatko, slano, gorko, kiselo...sto volim, a sto ne

Pozitivna strana je voziti se u prepunom tramvaju ljeti! ali negativna ako shvatiš da se ljudi odmiču od tebe! .

zato se ja uvijek peruckam  
Evidentirano

Čovječe pazi da ne ideš malen ispod zvijezda!
Pusti da cijelog tebe prođe blaga svjetlost zvijezda!
Da ni za čim ne žališ kad se budeš zadnjim pogledima rastajo od zvijezda!
Na svom koncu mjesto u prah prijeđi sav u zvijezde!
Sun
*teta iz klaonice*
Ovisnik

Thank You
-Given: 156
-Receive: 177

Awards
« Odgovor #26 : Siječanj 04, 2010, 16:18 »

ja sam polako među ovo "ne mirišim niš" ekipom

tak slabo osjećam mirise ili uopće ne
Evidentirano

ja ne svijetlim, ja sijevam
jasamja
ex-staff
Ovisnik

Thank You
-Given: 14
-Receive: 28

Awards
« Odgovor #27 : Siječanj 05, 2010, 14:00 »

ma možda je samo prehlada u zraku 
Evidentirano

Dami la mano, voglio restar per sempre insieme a Te
rewrited
Početnik
*

Thank You
-Receive: 0

Awards
« Odgovor #28 : Lipanj 16, 2010, 21:29 »

Ja sam jedan od onih koji se rodio sa time...to mi ima i stari, isto od rodjenja,  za nona neznam(nisam siguran)

Mogu reci da ne osijecam 90%mirisa a mozda i vise...

Osijecam rakiju, i benzinu,i to je to uglavnom, sto se tice dima, ne osijecam ga tj osijecam peckanje u nosu, ali ne i miris cigara(naravno smeta mi kad je kafic pun dima).ili miris izgorenog...
(vec kad smo kod dima, radio sam u vatrogascima kao sezonac 2 ljeta za redom)

bas mi se desilo jednom, bio za pc-em i srecom pogledo pored mene prema produznom kablu kad on na pola rastopljen, napravio rupu u tepihu ,(sreca bio neki stari tepih ) pa sam se od tada navikao gledati puno vise oko mene , tj biti oprezniji u vezi dimnih signala

Sto se hrane tice, obozavam jesti i mislim da imam dosta jak osijet okusa, smeta mi sol (cak ju skidam kad jedem stapice)hehe, ali mi ostali zacini ne smetaju
A miris tijela, sa time sam malo problema imao kad sam bio mladji, ali uglavnom od 15 godine sam uvijek imao curu pa su mi one pomagale oko toga, kupovale mi parfeme dezodoranse itd

jednu stvar sam ispraksiro s vremenom, osijecaj topline u nosu, tako da mogu sa zatvorenim ocima skuzit dal je kava ili samo topla voda, ili juha itd...takorec osijetim okus toga negdije iza nosa, tako i sa dimom ili parfemima pogotovo osvijezivacima prostora...hladna pica mi je puno teze, dal je voda ili pivo ili jogurt...

evo to je to od mene, vidim da sam se raspiso pa cu stat tu.

Evidentirano
lu
Administrator
Ovisnik

Thank You
-Given: 1570
-Receive: 750

Awards
« Odgovor #29 : Lipanj 16, 2010, 21:39 »

Zanimljivo koliko je zapravo osoba sa ovakvim problemom, a da okolina ne zna za to.

Dobro nam došao, rewrited!
Evidentirano

U usporedbi s onim ŠTO me okružuje ja sam mlada, a u usporedbi s onima TKO me okružuje, priznajem da sam stara.
Guiness
moderator
Ovisnik

Thank You
-Given: 246
-Receive: 202

Awards
« Odgovor #30 : Lipanj 16, 2010, 21:41 »

Hehe, prije par godina sam išla na instrukcije kod jedne profesorice i ona je non stop nekaj kuhala i pekla.
Svaki put sam ušla i rekla "joooj kak vam fino klopa miriši" a ona meni "da?" i nisam uopće sad kužila da me ona pita. Da bi jednom došla i rješavamo matematiku i počelo je nekaj u pečnici gorit. Velim ja njoj "pa gori vam tam nekaj u kuhinji" a ona se jadna uspaničila i onda mi je rekla da nema njuh.
Imala je nekakvu operaciju na glavi (mislim tumor) i nakon toga joj je nestao osjet njuha. Isto je pričala kak se stalno pere, muž joj izabire parfeme, paze da nekaj ne zagori itd..

A pošto je profesorica ne želi to u školi nikome reč da joj djeca neke spačke nebi radila, podmetnu nekaj smrdljivo i to 
Evidentirano

You gotta be rich to be insane, losing your mind is not a luxury for the middle class.
Tea
moderator
Ovisnik

Thank You
-Given: 90
-Receive: 127

Awards
« Odgovor #31 : Lipanj 16, 2010, 22:03 »

Vidiš, nekad sam o tome razmišljala al nikad nisam išla za tim kako to izgleda. Hvala vam na pričama.. meni su vid i njuh dosta pojačani kako je jedno osjetilo slabije tako da nekad i sama poželim da ne čujem šta sve "vonja".
Evidentirano

For your love there is no measure
cappuccino
Mudrica

Thank You

Awards
« Odgovor #32 : Lipanj 17, 2010, 00:00 »

Osijecam rakiju, i benzinu,i to je to uglavnom, sto se tice dima, ne osijecam ga tj osijecam peckanje u nosu, ali ne i miris cigara(naravno smeta mi kad je kafic pun dima).ili miris izgorenog...

Dim me "grize" za nos, ali ne znam kako se osjeti. Što se tiče rakije  , u osnovnoj sam morala pisati bilješke o nekom pokusu pa je trebalo napisati kako se to osjeti. Nisam mogla napisati pa mi je mama gurala rakiju pod nos da provjerim osjetim li nju. (sad sam sjetila grupe na fejsu "Kako znas da si porijeklom iz ex-YU" pa je kao primjer dano i "Kod vas u kući rakija se koristi za liječenje svih bolesti, za proslave u svim prilikama i kao losion za masažu."  ).

Jedan parfem sam stavila pod nos i osjetila sam u nosu nešto ugodno, "slatkasto". Kad sam drugi išla pomirisati, nisam osjetila ništa.  

Vidiš, nekad sam o tome razmišljala al nikad nisam išla za tim kako to izgleda. Hvala vam na pričama.. meni su vid i njuh dosta pojačani kako je jedno osjetilo slabije tako da nekad i sama poželim da ne čujem šta sve "vonja".

Ja bih u "kriznim" situacijama samo to htjela osjetiti. 
Evidentirano

Tina
Ovisnik

Thank You
-Given: 11
-Receive: 2

ples je život

Awards
« Odgovor #33 : Lipanj 17, 2010, 13:09 »

moja mama je izgubila osjet njuha kad
je prvi put imala problema s polipama.
ali to joj ne predstavlja neki problem i
do sada nije imala "nezgodnih" trenutaka zbog toga.
ne osjeti mirise, ali npr. ako joj nešto zagori
osjeti promjenu u zraku pa nekako zna...   
Evidentirano

☯☮☮♫☆♈♓♒♎♍♋☾☂☟
dance or die
☯☮☮♫☆♈♓♒♎♍♋☾☂☟

16.6.2010. - 12.7.2010.
jasamja
ex-staff
Ovisnik

Thank You
-Given: 14
-Receive: 28

Awards
« Odgovor #34 : Srpanj 25, 2010, 19:07 »

dok je bila seszona opasnosti od svinjeske gripe jedna draga osoba me pita kako ću znati da imam svinjsku gripu. Velim da ne znam a ona će; kad ti napoj počne mirisati...... što znači da ja neću imati svinjsku gripu 
Evidentirano

Dami la mano, voglio restar per sempre insieme a Te
cappuccino
Mudrica

Thank You

Awards
« Odgovor #35 : Listopad 05, 2011, 20:45 »

Našla sam kako mi se taj nedostatak zove.  Sada ima i ime. 

Nego, je li itko od vas išao doktoru zbog nedostatka njuha? Ja sam tek nedavno rekla svome lječničku za to  , jer me baš zanima zašto ne osjetim. Nakon što sam rekla da i sestra ima taj problem i da joj nisu ništa riješili, rekao je da je to većinom genetski i da ni meni, najvjerojatnije, ne bi ništa riješili.
Sada imam viška vremena pa bih mogla ići specijalistima. 
Evidentirano

zrine89
Profesionalac

Spol: Muški

Thank You
-Given: 69
-Receive: 54

Awards
« Odgovor #36 : Listopad 05, 2011, 22:38 »

Uff ja bi se rado menjao za osobu koja nema osjet njuh. Jer u zadnje vrijeme uvijek me panika neka uhvati kada osjetim neki miris. Jer puno toga mi se kvario stroj, auto. Pa svaki puta kada prodjem negdje gdje gori vatra i osjetim neku plastiku ili gumu odmah se uspaničim...
Evidentirano

Moje je srce jedna velika livada, a ti si jedina krava koja pase na njoj.
 Str: 1 [2]   Gore
  Ispis  

Skoči na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP Forum-OPP | Powered by SMF 1.1.11. © 2005, Simple Machines LLC. All Rights Reserved. Valjani XHTML 1.0! Valjani CSS!
Stranica je generirana za 0.706 sekundi uz 26 upita.
Templates: 2: index (default), Display (default).
Sub templates: 4: init, main_above, main, main_below.
Language files: 3: index.croatian-utf8 (default), Modifications.croatian-utf8 (default), HidePost.croatian-utf8 (default).
Files included: 15 - 615KB. (show)
Cache hits: 11: 0.00065s for 78437 bytes (show)
Queries used: 26.

[show queries]