Forum-OPP
Rujan 16, 2014, 04:55 *
Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte.
Jeste li propustili aktivacijsku email poruku?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave

Forum   Pomoć KONTAKT Igre Pravila Contact Prijava Registracija  
 Str: [1] 2   Dolje
  Ispis  
Autor Tema: Koliko roditelji utječu na naš životni put?  (Posjeta: 2875 )
0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.
lu
Administrator
Ovisnik

Spol: Ženski

Thank You
-Given: 1566
-Receive: 745

Awards
« : Kolovoz 20, 2008, 21:55 »

Pitanje je jasno. Svi znamo da nam roditelji žele sve dobro u životu i pokušat će usmjeriti nas na pravi put. Ali šta je zapravo "pravi put"? Ono što roditelji smatraju idealnim nama ne izgleda tako. Koliko ipak oni svjesno ili nesvjesno utječu na naš način života, izbor zanimanja, životnog partnera....?
Evidentirano

U usporedbi s onim ŠTO me okružuje ja sam mlada, a u usporedbi s onima TKO me okružuje, priznajem da sam stara.
alexia
ex-staff
Ovisnik

Thank You
-Given: 61
-Receive: 76

Awards
« Odgovor #1 : Kolovoz 20, 2008, 22:01 »

Pa zapravo svi znamo da nam roditelji žele samo najbolje, ali ponekad bi bilo bolje da se ne miješaju i da dozvole da mi sami odlučujemo u nekim stvarima.

Najgore mi je bilo prije kada sam išla kod doktora kada se on obraćao mojoj maa kao da ja nisam prisutba, a to je bilo zato jer se mama ponašala previše zaštitnički prema men
Evidentirano

Život je čudna igra u kojoj nema pobjednika

john_constantine
ex-staff
Ovisnik

Spol: Muški

Thank You
-Given: 397
-Receive: 109

Awards
« Odgovor #2 : Kolovoz 20, 2008, 22:15 »

Pa zapravo svi znamo da nam roditelji žele samo najbolje, ali ponekad bi bilo bolje da se ne miješaju i da dozvole da mi sami odlučujemo u nekim stvarima.

Najgore mi je bilo prije kada sam išla kod doktora kada se on obraćao mojoj maa kao da ja nisam prisutba, a to je bilo zato jer se mama ponašala previše zaštitnički prema men

potpis

A mislim da roditelji zapravo preko djece žele ostvariti ono što oni nisu mogli ostvariti...
Evidentirano

lu
Administrator
Ovisnik

Thank You

Awards
« Odgovor #3 : Kolovoz 20, 2008, 22:17 »

potpis

A mislim da roditelji zapravo preko djece žele ostvariti ono što oni nisu mogli ostvariti...

Šta to tvoji roditelji žele ostvariti preko tebe?
Evidentirano

U usporedbi s onim ŠTO me okružuje ja sam mlada, a u usporedbi s onima TKO me okružuje, priznajem da sam stara.
john_constantine
ex-staff
Ovisnik

Thank You

Awards
« Odgovor #4 : Kolovoz 20, 2008, 22:20 »

Šta to tvoji roditelji žele ostvariti preko tebe?

hm, nemam pojma... samo znam da ne mogu prihvatiti da sam odrastao, ali morati će makar i na silu.
Evidentirano

sanya
ex-staff
Ovisnik

Thank You
-Given: 95
-Receive: 45

Awards
« Odgovor #5 : Kolovoz 20, 2008, 22:23 »

potpis

slazem se!
kod mene je to fax :joj ne

Inace,roditelji jesu i nisu bitni. Jer neki ce ih poslusat a durgi nece i ici ce svojim putem. Tako da mislim da ovisi od pojedinca do pojedinca.
Evidentirano

Whoever said \\\"Diamonds are girls best friend\\\" never owned a dog <3
john_constantine
ex-staff
Ovisnik

Thank You

Awards
« Odgovor #6 : Kolovoz 20, 2008, 22:33 »

a više je problem u generaciji roditelja. Ima onih lošijih primjera kao veterani koji podučavaju djecu da su određene skupine loši, ono, imaju loša iskustva, pa to prenose na djecu i onda mladi slušaju thompsona, potiču ustaštvo i rade budale od sebe radi roditelja.
Evidentirano

lavica18
ex-staff
Ovisnik

Thank You
-Given: 54
-Receive: 37

mala slatka crvena

Awards
« Odgovor #7 : Kolovoz 21, 2008, 07:58 »

moji su roditelji možda utjecali na mene i moje seke najviše kada je bilo u pitanju upis u srednju školu. to je nekako kod mene bilo najviše izraženo jer nisam upisala ono što sam htjela, već ono što sam mogla. pa su oni imali glavnu riječ.a li kasnije nisu više imali tako jak utjecaj. nekako u zadnje vrijeme kroz njihovo iskustvo i njihove priče samo razgovaramo o određenim temama koje mene muče ili sam se našla u određenim problemima. nekako sam shvatila da pokraj nas tri a još imaju mlađu sestru da odgoje , nekako već gube interes utjecati na nas i naše ponašanje, jer starija i ja smo već formirane ličnosti i ne mogu puno utjecati. već kroz razgovor izlažu svoje iskustvo.
kažem, prije su imali veći utjecaj jer su nas odgajali.
što se tiče njihovih neispunjenih želja i snova. sve je normalno ako se radi o faksu. nezavršen faks je primjer njihovog iskustva i mučenja u životu i ne žele da i mi tako se mučimo, jer njihovo vrijeme djetinjstva se uveliko razlikuje od ovog vremena. stoga svim silama žele omogućiti studiranje. tako je kod mene.
međutim, nije prihvatljivo ako roditelji svoje neispunjene želje toliko forsiraju na djetetu, kao što je ne znam npr. treniranje nekog športa koje dijete ne voli, ili uz taj trening još ima i ne znam tečaj eng i kinenskog jezika, pa ples i nešto tome slično. dakle, kada se dijete gubi u silnim obavezama koje jednim dijelom je ono krivo, a drugim i roditelj, onda je to nešto što je pretjerano.
Evidentirano

Želimo li spoznati što ljubav jest, mora nam biti jasno da poanta ljubavi nije u voljenju nekoga ili nečega, nego u prepoznavanju sebe kao ljubavi koja voljenjem živi ono što ona istinski jest!
twinkielittlestar
Moderator
Ovisnik

Thank You
-Given: 275
-Receive: 571

Kad bi svi, ljudi na svijetu...la la la...

Awards
« Odgovor #8 : Kolovoz 27, 2008, 10:14 »

Ovo sto je alexia napisala, sjetilo me na jednu situaciju s mojom mamom i samnom. Stvar je bila vjerojatno identicna sto se tice mamine zastite i doktora, znaci, ona je vodila glavnu rijec, a ja sam bila samo fizicki prisutna. Dok jednom nisam dosla kod jednog doktora na jedan pregled. Pozove me on unutra, a moja mama logicno krene zamnom. A on je zaustavi i kaze da ne treba ona ici, sve ce on i med. sestra rijesit bez problema. Trebalo me prebacit sa kolica na stol, skinut... i tad je meni sinulo sta se dogadjalo do tada, mami je pak prvi momenat bilo neobicno ali je brzo prihvatila da ne mora bas biti uvijek samnom.

Opcenito gledajuci, da, utjecali su na mene i na ono sto ja jesam. Znam sve njihove greske koje su radili prema meni sto se odgoja tice i nastojim toga biti svjesna kad je sada moje dijete u pitanju. Na upis u srednju je moja mama utjecala i to mi je drago jer sam odmah zavoljela ono sto sam upisala i nikad necu prezaliti sto ne mogu raditi taj posao zbog invaliditeta.

Ne znam sta jos reci... ma normalno je da roditelji utjecu na djecu, izravno i neizravno. Kopiramo njihovo ponasanje dok smo mali, svojim postupcima nas ojacaju ili oslabe... podupiru nas ili ne pa prema tome postanemo samosvjesni ili pak ovisni o tudjem upravljanju. I tako zivot ide   

Evidentirano

I am a little   Ne mogu vas navući da dođete ali vas mogu natjerat da odete!  
manuel
Ovisnik

Thank You
-Given: 16
-Receive: 11

Awards
« Odgovor #9 : Kolovoz 30, 2008, 20:55 »

roditelji nekad znaju ono što je najbolje, a često totalno pogriješe, previše se upliču u neke stvari. volio bih da ne utječu na moj životni put
Evidentirano

lt s been a long long time since l had you on my mind...
kesty
ex-staff
Ovisnik

Thank You
-Given: 63
-Receive: 33

Awards
« Odgovor #10 : Kolovoz 30, 2008, 20:57 »

Moram priznati da roditelji nikad nisu utjecali na moj životni put, moje ciljeve, dostignuća... Sve sam to učinio bez njih. Ponekad je znalo biti teško, jer bilo bi lijepo da se možeš mami ili tati obratiti za savjet oko nečega što želiš učiniti, ali sve je ispalo super. Danas sam stvarno zadovoljan sa svojim dosadašnjim životnim putem, postignućima.   
Evidentirano

Dao joj je dvanaest ruža i jednu umjetnu. Zatim ju je poljubio i rekao: "Voljet ću te dok i posljednja ruža ne uvene".
manuel
Ovisnik

Thank You

Awards
« Odgovor #11 : Kolovoz 30, 2008, 21:02 »

Moram priznati da roditelji nikad nisu utjecali na moj životni put, moje ciljeve, dostignuća... Sve sam to učinio bez njih. Ponekad je znalo biti teško, jer bilo bi lijepo da se možeš mami ili tati obratiti za savjet oko nečega što želiš učiniti, ali sve je ispalo super. Danas sam stvarno zadovoljan sa svojim dosadašnjim životnim putem, postignućima.   

bravo!!
Evidentirano

kesty
ex-staff
Ovisnik

Thank You
-Given: 63
-Receive: 33

Awards
« Odgovor #12 : Kolovoz 30, 2008, 21:04 »

bravo!!

ma, nije to ništa bravo.

Smatram kako roditelji ponekad djeci učine medvježđe usluge i djeca postanu kvaziodrasli, koji ne znaju ništa samostalno napraviti. Upravo iz tog razloga mi je u jednu ruku iznimno drago da sam prošao sve bez roditelja. Iako, opet ponavljam, bilo bi mi zasigurno puno lakše i jednostavnije da sam imao nekog od njih pored sebe. Ali, imam ja svoje prijatelje, ljude koji su uvijek tu uz mene. 
Evidentirano

Dao joj je dvanaest ruža i jednu umjetnu. Zatim ju je poljubio i rekao: "Voljet ću te dok i posljednja ruža ne uvene".
eddy
slutty, not easy
Administrator
Ovisnik

Thank You
-Given: 755
-Receive: 573

Awards
« Odgovor #13 : Kolovoz 31, 2008, 15:22 »

Mene su skroz odredili. Ne znam jel to ovisi o odgoju ali sam čista mješavina mame i tate. A ono što je drugačije nego kod njih je moj čisti bunt da napravim nešto svoje i suprotno od njih. Tako da da, utjecali su jakooooooooo.... 
Evidentirano

mare
Piskaralo

Thank You
-Given: 0
-Receive: 1

...Keep Smiling...

Awards
« Odgovor #14 : Rujan 01, 2008, 17:38 »

mislim da na sve nas utječu roditelji, i mislim da to nije ništa loše jer svaki roditelj će svom djetetu prenjeti moralne i ljudske vrijednosti. kad smo mali neznamo još misliti svojom glavom, i tada se njihov utjecaj najviše osjeti. ali kada jednom odrastemo shvatimo da sve što su željeli je dobro za nas same. mi smo ti koji određujemo kakve ćemo osobe biti, jer ne grade nas samo roditelji kroz život, već i druge stvari kroz koje se vidi kakvog smo karaktera. Stoga moje mišljenje je da si kovač svoje sreće upravo ti sam.
Evidentirano

mare
ღ kača ღ
Ovisnik

Thank You
-Given: 49
-Receive: 161

Awards
« Odgovor #15 : Rujan 01, 2008, 19:54 »

Dijete kada se rodi, počinje od same nule. Roditelji su bitni u razvoju dijete. Koliko utječu na nas? Jako puno, ali i dosta puta na "krivi način".

U ono doba kada su oni odrastali, vrijeme je bilo znatno drugačije nego sada. Nekada trebaju prepustiti odluke samom dijetetu ( naravno, treba procjeniti što mogu prepustiti dijetetu, a što ne ).

Mene moji roditelji su za neke stvari usmjeravali i hvala im na tome, za neke nisu i opet im hvala jer sam sama shvatila bit nekih stvari i vidjela gdje sam pogriješila. Čovjek najbolje sam uči na svojim greškama, ali potpora roditelja uvijek dobro dođe, ali treba znati i prepoznati kada počinje samostalnost i odgovornost.
Evidentirano
ian_gillan
Tko pod drugim jamu kopa nos :D:D
Ovisnik

Thank You
-Given: 11
-Receive: 118

I onda mi ove dvije navlakuše samo minuse daju...

Awards
« Odgovor #16 : Rujan 01, 2008, 21:58 »

Malo,jako malo utječu
Evidentirano

"Mi smo kaubojci
i volimo pištolje
ubili smo šerifa
i karali sve drolje"

Ice
sibirska pijavica
Ovisnik

Thank You
-Given: 202
-Receive: 226

Awards
« Odgovor #17 : Rujan 01, 2008, 23:05 »

utjecu...ili se bar trude, kao sto cu se i ja valjda 
Evidentirano

I\\\'m not mean. You \\\'re just a sissy.
ian_gillan
Ovisnik

Thank You

Awards
« Odgovor #18 : Rujan 01, 2008, 23:06 »

Naravno da se trude,ali ono kak si ja zacrtam tak i bude.Možda je tak i bolje zato kaj češće griješiš,a na vlastitim greškama najbolje učiš
Evidentirano

"Mi smo kaubojci
i volimo pištolje
ubili smo šerifa
i karali sve drolje"

Ice
manuel
Ovisnik

Thank You

Awards
« Odgovor #19 : Rujan 01, 2008, 23:10 »

ma, nije to ništa bravo.

Smatram kako roditelji ponekad djeci učine medvježđe usluge i djeca postanu kvaziodrasli, koji ne znaju ništa samostalno napraviti. Upravo iz tog razloga mi je u jednu ruku iznimno drago da sam prošao sve bez roditelja. Iako, opet ponavljam, bilo bi mi zasigurno puno lakše i jednostavnije da sam imao nekog od njih pored sebe. Ali, imam ja svoje prijatelje, ljude koji su uvijek tu uz mene. 

kad sam rekao bravo, zapravo sam mislio time reći da si sretan što si bez obzira na sve postao samostalna i jaka osoba što većina ne znaju to postići. i osjećam da si veoma zadovoljan sobom
Evidentirano

sibirska pijavica
Ovisnik

Thank You
-Given: 202
-Receive: 226

Awards
« Odgovor #20 : Rujan 01, 2008, 23:16 »

Naravno da se trude,ali ono kak si ja zacrtam tak i bude.Možda je tak i bolje zato kaj češće griješiš,a na vlastitim greškama najbolje učiš

pa to je istina...
al na mene su recimo utjecali sto se tice odabira skole i tak nekih stvari
Evidentirano

I\\\'m not mean. You \\\'re just a sissy.
ian_gillan
Ovisnik

Thank You

Awards
« Odgovor #21 : Rujan 01, 2008, 23:25 »

na mene jesu kada sam se upisivao u srednju.Ali tad sam bio fakat balavac i nisam imao baš previše mozga da odlučujem kaj je dobro a kaj ne
Evidentirano

"Mi smo kaubojci
i volimo pištolje
ubili smo šerifa
i karali sve drolje"

Ice
eddy
slutty, not easy
Administrator
Ovisnik

Thank You
-Given: 755
-Receive: 573

Awards
« Odgovor #22 : Rujan 02, 2008, 11:45 »

pa to je istina...
al na mene su recimo utjecali sto se tice odabira skole i tak nekih stvari

I na mene, al samo zato jer su bili protiv 
Evidentirano

lu
Administrator
Ovisnik

Thank You

Awards
« Odgovor #23 : Rujan 02, 2008, 11:58 »

I na mene, al samo zato jer su bili protiv 

Evidentirano

ian_gillan
Ovisnik

Thank You

Awards
« Odgovor #24 : Rujan 02, 2008, 12:13 »

Inat
Evidentirano

"Mi smo kaubojci
i volimo pištolje
ubili smo šerifa
i karali sve drolje"

Ice
 Str: [1] 2   Gore
  Ispis  

Skoči na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP Forum-OPP | Powered by SMF 1.1.11. © 2005, Simple Machines LLC. All Rights Reserved. Valjani XHTML 1.0! Valjani CSS!
Stranica je generirana za 0.81 sekundi uz 28 upita.
Templates: 2: index (default), Display (default).
Sub templates: 4: init, main_above, main, main_below.
Language files: 3: index.croatian-utf8 (default), Modifications.croatian-utf8 (default), HidePost.croatian-utf8 (default).
Files included: 15 - 615KB. (show)
Cache hits: 13: 0.00090s for 76078 bytes (show)
Queries used: 28.

[show queries]