Forum-OPP
Srpanj 23, 2014, 15:58 *
Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte.
Jeste li propustili aktivacijsku email poruku?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave

Forum   Pomoć KONTAKT Igre Pravila Prijava Registracija  
 Str: 1 [2] 3   Dolje
  Ispis  
Autor Tema: 'Bojite' li se moderne arhitekture?  (Posjeta: 22951 )
0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.
ღ kača ღ
Ovisnik

Spol: Ženski

Thank You
-Given: 49
-Receive: 161

Awards
« Odgovor #25 : Listopad 25, 2008, 12:12 »

http://www.youtube.com/watch?v=TRaKFwMF52U&feature=related  Al za ovo stvarno treba imati lokaciju

Baš, lokacija .
Evidentirano
sibirska pijavica
Ovisnik

Thank You
-Given: 202
-Receive: 226

Awards
« Odgovor #26 : Listopad 25, 2008, 19:02 »

meni se ne svida, sto te moderne kuce prati ruzno dvoriste..nekak hladno...trava koja izgleda umjetno i par stabala koji kao da ne rastu posto se ne kuzim u gradnju kuca i jel nesto kvalitetno bla bla napravljeno onda jedino mogu ocjeniti sa "lijepo mi je ili ne" al dvorista me obicno "bodu" u oci
Evidentirano

I\\\'m not mean. You \\\'re just a sissy.
lu
Administrator
Ovisnik

Thank You
-Given: 1558
-Receive: 745

Awards
« Odgovor #27 : Listopad 25, 2008, 19:03 »

Ja želim puno zelenila u dvorištu! grmlja i drveća!
Evidentirano

U usporedbi s onim ŠTO me okružuje ja sam mlada, a u usporedbi s onima TKO me okružuje, priznajem da sam stara.
eddy
slutty, not easy
Administrator
Ovisnik

Thank You
-Given: 755
-Receive: 573

Awards
« Odgovor #28 : Listopad 26, 2008, 01:23 »

Barnes House http://www.patkau.ca/project/barnes.htm 

I ostatak http://www.patkau.ca/
« Zadnja izmjena: Listopad 26, 2008, 01:27 ● eddy ● » Evidentirano

lu
Administrator
Ovisnik

Thank You

Awards
« Odgovor #29 : Listopad 26, 2008, 01:33 »

Može tak!
Evidentirano

U usporedbi s onim ŠTO me okružuje ja sam mlada, a u usporedbi s onima TKO me okružuje, priznajem da sam stara.
rivera
Ovisnik

Thank You
-Given: 98
-Receive: 75

Awards
« Odgovor #30 : Listopad 26, 2008, 20:21 »

Prosječnom čovjeku nezamislivo jerazmišljati o gradnji ili kupnji urbane vile iz jednostavnog razloga, a to je onaj financijski.

Ne volim kada prozori prekrivaju cijele plohe zida (volim da je interjer osvjetljen), ali ne volim da mi je dom, (kako ja kažem ) kućno kino (čitaj: da mi ljudi iz vana vire i gledaju što se zbiva unutra).
Minimalističko uređenje uopće mi se ne sviđa jer volim da je dom toplo uređen, s mnogo detalja, ukusa i smisla. Mišljenja sam da dom mora biti ugodno mjesto za življenje, intimno i toplo. Ne volim prazne i hladne prostore. Dom jedostavno mora biti tako uređen da poziva da se u njemu boravi, pogotovo se to odnosi na dnevni boravak.

Citat:
Arhitektura pada u drugi plan. Je li to posljedica nedovoljnog 'estetskog obrazovanja' i marginaliziranja stambene arhitekture?
Auto mora biti skuplji od susjedovog, kuća veća a sve ostalo je manje bitno.

I jedno i drugo plus nedostatak novaca, želja da se što jeftinije prođe.

Citat:
Auto mora biti skuplji od susjedovog, kuća veća a sve ostalo je manje bitno

Rekla bih - malograđanština.

Citat:
Jel bi živjeli u ovakvim kućama? Što bi vas moglo potaknuti da se odlučite na ovakve kuće umjesto klasične? Što najviše zamjerate 'modernim' kućama?
I konačno, da sada gradite kuću, kako bi ona izgledala?

Teško je to reći, ne mogu se zamisliti u takvoj situaciji da imam toliko novaca da biram kuću.
Kao što rekoh, nisam baš ljubitelj moderne stambene arhitekture (navela sam ono što najviše zamjeram).
Poznavajući sebe, više sam klasični tip.

Što se  tiče novih zgrada koje se grade (peterkokatnica, nebodera i sl.), ne bih voljela u njima živjeti. Prvo jako su skupi, a drugo radovi su loše izvedeni i zgrade su brzo napravljene. Često čitamo i čujemo u medijima kako su kupci nezadovoljni.
Pouzdano mogu reći da bih se radije uselila u strariju zgradu, nego novu.

« Zadnja izmjena: Listopad 26, 2008, 20:29 rivera » Evidentirano
rivera
Ovisnik

Thank You
-Given: 98
-Receive: 75

Awards
« Odgovor #31 : Listopad 27, 2008, 10:20 »

Sviđaju mi se kućice koje je Kača odabrala, ali unutrašanje uređenje nalikuje uredskom .

Lu, zašto birati montažnu kućicu? Dobro, znam da nismo u Americi, da nema uragana i da ti se kuća neće raspasti, ali mislim da je život u"prvoj" kući daleko kvalitetniji. Ti sigurno nećeš doživjeti stotu, ali možda bi koji od tvojih sinova ostao živjeti u kući?

Mislim da montažne kuće nisu pamtno rješenje. Znam da danas ima jako kvalitetnih, ali nemam povjerenja u njih.
Evidentirano
lu
Administrator
Ovisnik

Thank You

Awards
« Odgovor #32 : Listopad 27, 2008, 10:52 »

Joj nemaš pojma kako su i tu napredovali i montažnu doveli do toga da parira cigli, pa čak ju i prestiže. Izolacija je fantastična, brzinu postavljanja da i ne spominjem.
Nadam se da moji klinci neće čekati da mi stepemo pa si tek tada riješiti stambeno pitanje.

Ne znam još ništa. Vidjet ću kak mi je to Eddy isprojektirala!
Evidentirano

eddy
slutty, not easy
Administrator
Ovisnik

Thank You

Awards
« Odgovor #33 : Listopad 27, 2008, 11:22 »

Lu, zašto birati montažnu kućicu? Dobro, znam da nismo u Americi, da nema uragana i da ti se kuća neće raspasti, ali mislim da je život u"prvoj" kući daleko kvalitetniji. Ti sigurno nećeš doživjeti stotu, ali možda bi koji od tvojih sinova ostao živjeti u kući?

Mislim da montažne kuće nisu pamtno rješenje. Znam da danas ima jako kvalitetnih, ali nemam povjerenja u njih.

Ovo što Lu kaže, za izolaciju, cijenu, Brzinu kojom se sagradi kuća (doslovno u nekoliko dana)... sve stoji. 

Zašto misliš da je kvalitetniji život u običnoj kući? Po čemu to?

Ja ako još jednu veliku prednost montažnih kuća vidim upravo taj njihov vijek trajanja (100-150 godina).
Objektivno, zahtjevi i potrebe stanovanja se brzo mjenjaju. Živjeti u objektu starom toliko 100 godina zahtjeva jako puno adaptacija i preuređenja da bi se dobio normalan prostor.

Iskreno sumnjam da će za 150 godina jedna današnja kuća biti zadovoljavajuća, što po kvadraturi, tlocrtnom rasporedu, organizaciji...
Koja korist od ciglene ili betonske kuće koja nikako ne odgovara vremenu a 'šteta' ju je rušiti, jer je eto, solidno izgrađena. 
Evidentirano

lu
Administrator
Ovisnik

Thank You

Awards
« Odgovor #34 : Listopad 27, 2008, 11:24 »

To je moja arhitektica!
Evidentirano

ღ kača ღ
Ovisnik

Thank You

Awards
« Odgovor #35 : Siječanj 13, 2010, 00:55 »

- ne sviđaju mi se ove kocke .

Ova mi je lijepa . Samo ovaj kut što je prazan iznad vrata, ja bi stavila staklo , da se može šetati po tome .

Zgodno .

« Zadnja izmjena: Siječanj 13, 2010, 16:43 ○ eddy ○, Reason: duplao se post, obrisala višak slika » Evidentirano
butterfly5
gnjavež ^.^
ex-staff
Ovisnik

Thank You
-Given: 34
-Receive: 60

moje čupavo čudo ^.^

Awards
« Odgovor #36 : Siječanj 13, 2010, 00:57 »

nicee 
Evidentirano

Moći zagrliti onoga koga voliš kad god to poželiš - kakav je to luksuz!
sibirska pijavica
Ovisnik

Thank You
-Given: 202
-Receive: 226

Awards
« Odgovor #37 : Siječanj 13, 2010, 00:59 »

Koma, tako hladno djeluje...kao da nitko ne zivi. Ovo u staklu uopce ne znam gdje se to moze sagraditi.
Evidentirano

I\\\'m not mean. You \\\'re just a sissy.
ღ kača ღ
Ovisnik

Thank You

Awards
« Odgovor #38 : Siječanj 13, 2010, 01:00 »

Nice .

- Automatski spojen post: Siječanj 13, 2010, 01:01 -   
Samo da nije drveno .

- tu bi ove pregrade definitvno promjenila.

- Automatski spojen post: Siječanj 13, 2010, 01:01 -   
Ajme .

Znam da ima puno slika, htjela sam da vidite kako izgledaju iz vana i iz nutra.

Čekam sada Eddy da prokomentira .
Evidentirano
masiracha
original
moderator
Ovisnik

Spol: Muški

Thank You
-Given: 121
-Receive: 103

Awards
« Odgovor #39 : Siječanj 13, 2010, 01:02 »

kako čovjek može da se plaši nečega što je prelijepo?
normalno da volim moderno, isto kao što se divim i staroj arhitekturi
Evidentirano

kesty
ex-staff
Ovisnik

Thank You
-Given: 63
-Receive: 33

Awards
« Odgovor #40 : Siječanj 13, 2010, 01:03 »

Ne, uopće se ne bojim moderne arhitekture! Baš suprotno, jako mi se sve moderno sviđa. Ok, ponekad mi nešto i nije baš nešto, ali uglavnom sam zadoovljan. I bilo bi lijepo da mi se ostvari željica da mi Eddy sredi kućicu jedan dan u budućnosti.  
« Zadnja izmjena: Siječanj 13, 2010, 01:05 kesty » Evidentirano

Dao joj je dvanaest ruža i jednu umjetnu. Zatim ju je poljubio i rekao: "Voljet ću te dok i posljednja ruža ne uvene".
ღ kača ღ
Ovisnik

Thank You

Awards
« Odgovor #41 : Siječanj 13, 2010, 01:05 »

kako čovjek može da se plaši nečega što je prelijepo?
normalno da volim moderno, isto kao što se divim i staroj arhitekturi

Ili volim da ima puno svijetla ili da nema nikako svijetla . Sviđa mi se ovo jer ima puno svijetla, iako djeluje hladno kako je Sibirka rekla, ali sa nekakvim detaljima se sve to da 'utopliti' .
Evidentirano
kesty
ex-staff
Ovisnik

Thank You

Awards
« Odgovor #42 : Siječanj 13, 2010, 01:06 »

Ili volim da ima puno svijetla ili da nema nikako svijetla . Sviđa mi se ovo jer ima puno svijetla, iako djeluje hladno kako je Sibirka rekla, ali sa nekakvim detaljima se sve to da 'utopliti' .

I ja volim puno svjetla. Premda bih volio da mi je spavaća soba ipak mrvicu mračnija. 
Evidentirano

Dao joj je dvanaest ruža i jednu umjetnu. Zatim ju je poljubio i rekao: "Voljet ću te dok i posljednja ruža ne uvene".
ღ kača ღ
Ovisnik

Thank You

Awards
« Odgovor #43 : Siječanj 13, 2010, 01:08 »

I ja volim puno svjetla. Premda bih volio da mi je spavaća soba ipak mrvicu mračnija. 

Zato imaš zavjese ili patiš na to da te susjedi gledaju .

Volim velike prostore, velike kuhinje, velike sobe, veliki dnevni boravak, hodnik .
Evidentirano
kesty
ex-staff
Ovisnik

Thank You

Awards
« Odgovor #44 : Siječanj 13, 2010, 01:09 »

Zato imaš zavjese ili patiš na to da te susjedi gledaju .

Volim velike prostore, velike kuhinje, velike sobe, veliki dnevni boravak, hodnik .

Trenutno živim u 15 kvadratnih metara... Govorim jednog dana što bih volio. Ne, jednostavno bih volio imati malo mračniju sobicu...
Evidentirano

ღ kača ღ
Ovisnik

Thank You

Awards
« Odgovor #45 : Siječanj 13, 2010, 01:11 »

Trenutno živim u 15 kvadratnih metara... Govorim jednog dana što bih volio. Ne, jednostavno bih volio imati malo mračniju sobicu...

Pa ja ti isto govorim jednog dana .
Evidentirano
Tila
Piskaralo

Thank You
-Given: 3
-Receive: 5

Awards
« Odgovor #46 : Veljača 25, 2010, 00:07 »

ja obožavam modernu arhitekturu

Evidentirano

˝Tko nije drvo razumio prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio i shvatit će kad tad da nezna što je hlad˝
prijatelj
Početnik
*

Thank You
-Given: 0
-Receive: 8

Awards
« Odgovor #47 : Svibanj 22, 2010, 10:55 »

ja nekako smatram uvijek na prvom mjestu funkcionalnost objekta a to uključuje i dobru konstruktivnost i minimum energije a i ne preskupu investiciju jer ajde dobro je što se koriste svjetle površine ili dobro izol. zidovi,..ali komplicirane oblike često prati nekvalitetna izvedba pogotovo hidro lzolacije i detalja gdje se gubi toplina..
zato sam sklon držati se klasike...blok opek,kompaktan tlocrt da se sačuva što više topline i pravilnijie krovne plohe da ne bi bilo propusta
Evidentirano
eddy
slutty, not easy
Administrator
Ovisnik

Thank You

Awards
« Odgovor #48 : Svibanj 24, 2010, 12:32 »

ali komplicirane oblike često prati nekvalitetna izvedba

Nekvaliteta je ogromna i najčešća zamjerka novogradnji, no, teško se može reći da je oblikovanje glavni krivac za to. (da sad ne ulazim u priču kak svaki bogatiji mesar od ušteđevine gradi stambenu zgradu za prodaju, materijale nabavlja od kuma, a radove izvodi nećak, kuhar po zanimanju...)
Davno sam naletila na jedan blog o poznatim kućama slavnih arhitekata i njihovim greškama. U želji da svoju viziju izguraju do kraja kuće prokišnjavaju, gube fasadu, ne mogu se zagrijati, buče slapovi preglasno, kod većih kiša završe pod vodom...

Ne mogu poreći da je istina da su kritični dijelovi spojevi i da kompaktnije kuće imaju manje gubitke topline, no, zadnjih nekoliko tjedana više gledam klasične kuće i primjećujem da one uopće ne prate pravila s kojima se puno dobiva na kvaliteti - pravilno postavljene otvore za osunčanje, zaštitu od sunca, provjetravanje, grijanje... Na kraju, koliko god bile kompkatne, ne dobiju ništa osim zidova. 

Dakle, svakako izbjegavati 'spomenike arhitekturi' ali i kopiranja susjedove kuće. Ili još gore, samostalno projektirati.
Evidentirano

lu
Administrator
Ovisnik

Thank You

Awards
« Odgovor #49 : Lipanj 02, 2010, 20:24 »

Vila u Mikulićima

Ova zgrada od 3 stana se može pohvaliti svim elementima komfornog modernog stanovanja.  Sve prostorije imaju  podno grijanje (što mene baš I ne oduševljava) sa zasebnom regulacijom, dok su ispred staklenih stijena ugrađeni podni konvektori koji stvaraju toplinsku zavjesu (što mi se već više sviđa ). Dnevni boravci sa blagovaonicom imaju po 50 četvornih metara, a u staklene stijene je ugrađena LED rasvjeta koja mijenja boje (ovo bi moglo biti zanimljivo ). Stanovi su klimatizirani I imaju sigurnosni sustav sa 24-satnim praćenjem. Zajednički im je bazen, sunčalište I fitness dvorana sa saunom.
Cijena, prava sitnica – oko 450 eura po etaži, odnosno 3000 eura po kvadratu.

Biste li željeli živjeti u ovakvom objektu?
Evidentirano

Str: 1 [2] 3   Gore
  Ispis  

Skoči na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP Forum-OPP | Powered by SMF 1.1.11. © 2005, Simple Machines LLC. All Rights Reserved. Valjani XHTML 1.0! Valjani CSS!
Stranica je generirana za 0.999 sekundi uz 26 upita.
Templates: 2: index (default), Display (default).
Sub templates: 4: init, main_above, main, main_below.
Language files: 3: index.croatian-utf8 (default), Modifications.croatian-utf8 (default), HidePost.croatian-utf8 (default).
Files included: 15 - 613KB. (show)
Cache hits: 13: 0.00102s for 76564 bytes (show)
Queries used: 26.

[show queries]