Forum-OPP
Kolovoz 30, 2014, 00:23 *
Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte.
Jeste li propustili aktivacijsku email poruku?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave

Forum   Pomoć KONTAKT Igre Pravila Contact Prijava Registracija  
 Str: [1]   Dolje
  Ispis  
Autor Tema: Programi i stranice za crtanje i planiranje, uređenje  (Posjeta: 64500 )
0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.
eddy
slutty, not easy
Administrator
Ovisnik

Spol: Ženski

Thank You
-Given: 755
-Receive: 573

Awards
« : Prosinac 14, 2008, 16:51 »

Osim standardnog AutoCADa, Archicada, Maxa, Rhina, Maye... i ostalih profi programa, postoji puno trial verzija i stranica na internetu za projektiranje i vizualiziranje stanova i kuća.

Jedan od vrlo jednostavnih za crtanje je i PlanningWizz. Nije ga potrebno skidati, crta se direktno na stranici.
Poprilično se precizno mogu ucrtati zidovi, vrata, postoji galerija namještaja točnih dimenzija... Sve što vam treba dok razmišljate želite li rušiti zidove.
Vrlo intuitivan program i lak za korištenje. Isto tako, posjeduje i galeriju oglednih tlocrta.

Zgodan program za manje vizualizacije, i besplatan, je SketchUp. Postoji i galerija u kojoj se vidi da se baš sve može napraviti ako imate dovoljno strpljenja. Gotovi objekti se mogu uplodat na GoogleEarth na svoj točan položaj.

Za isprobavanje boja i njihovo kombiniranje postoji stranica Icipaints. Odaberite interijer ili eksterijer, približan oblik sobe/kuće i kombinirajte boje.
« Zadnja izmjena: Prosinac 14, 2008, 22:53 ○ eddy ○ » Evidentirano

Marciano
ex-staff
Ovisnik

Spol: Muški

Thank You
-Given: 5
-Receive: 15

Awards
« Odgovor #1 : Prosinac 14, 2008, 16:54 »

Imas neki sa kojim bi si mogao nacrtati namjestaj? (kuhinju, dnevni boravak, sobu... )
Evidentirano

ČOVEK BEZ STOMAKA
KAO MERCEDES BEZ
       ZNAKA
eddy
slutty, not easy
Administrator
Ovisnik

Thank You

Awards
« Odgovor #2 : Prosinac 14, 2008, 16:59 »

Imas neki sa kojim bi si mogao nacrtati namjestaj? (kuhinju, dnevni boravak, sobu... )

Ako baš želiš dizajnirati namještaj treba ti nešto poput Rhina ili 3D-Maxa. Al to su poprilično komplicirani programi.

Tražim negdje Archicad za skinuti. Bar trial verziju. On bi ti bio dobar jer se odmah crta u 3D, tj. sa svakim zidom unosiš visinu, lako se postavljaju prozori i vrata a finalno i namještaj.
Sve se može farbati i kombinirati. Kompatibilan je s Atlantisom za dodatno dotjerivanje vizualizacija.
Evidentirano

Marciano
ex-staff
Ovisnik

Thank You
-Given: 5
-Receive: 15

Awards
« Odgovor #3 : Prosinac 14, 2008, 17:06 »

Kakav je GoogleSketchUp? 

Upravo ga skidam.

Vise o njemu:

http://sketchup.google.com/index.html

Edit: trazim si i ja programe... samo bas i ne nalazim. Znam da sam naisao na neki jednostavni program na forum.hr i pokusavam ga naci sada ali ne nalazim... Ne znam ime
Evidentirano

ČOVEK BEZ STOMAKA
KAO MERCEDES BEZ
       ZNAKA
eddy
slutty, not easy
Administrator
Ovisnik

Thank You

Awards
« Odgovor #4 : Prosinac 14, 2008, 17:13 »

Evo Archicad trial 30 dana - treba se registrirati.
Možda ćeš se malo trebati snaći al kad skužiš, stvarno se svašta treba napraviti. Na faksu se trenutno pokušava zamjeniti AutoCAD s njim al se nedamo.
No, i dalje je odličan za laike i igranje.

Kakav je GoogleSketchUp? 

Super. Pogotovo jer se može sve raditi. Doduše, nije neki izbor gotovih elemenata, ali ako imaš strpljenja, sve možeš sam napraviti.
Pozitivno je da ga se može iskoristiti za dizajniranje vlastitog namještaja (ok, bez nekih velikih egzibicija), npr. polica, ormarića, stolića, te da će se većina majstora snaći u nacrtima i napraviti po njima.

Evo primjer koji sam radila no nije mi se dalo dovršavati. Može se mjenjati boje, teksture, dodavati gotove elemente, rasvjetu... I filmiće snimati.
http://i34.tinypic.com/2qbrndg.jpg
I jedan u presjeku: http://i34.tinypic.com/15cncqh.jpg

To je bio plan za namještaj po mjeri.
Evidentirano

blueangel0
..::Globalno smetalo::..
ex-staff
Ovisnik

Thank You
-Given: 193
-Receive: 102

..:: somewhere in heaven ::..

Awards
« Odgovor #5 : Prosinac 14, 2008, 21:40 »

eddy nisi trebala to stavit  sad ću se stalno igrat s tim

već sam napravila svoju sobu

http://img132.imageshack.us/img132/9394/theroomjk6.jpg
Programi i stranice za crtanje i planiranje, uređenje

edit : mislim da mi mjere ne valjaju, ali poopravit ću kroz par dana ovo mi je novo i sviđa mi se ali dok se malo uhodam
Evidentirano

..:: The luck of the Irish ::..
majstor od zanata
Početnik
*

Thank You
-Given: 0
-Receive: 0

Awards
« Odgovor #6 : Siječanj 07, 2009, 13:38 »

Vrlo zanimljiv i jednostavan planer za tlocrtno namještanje prostora imate na ovome linku www.uredisvojdom.com
Evidentirano
Aegon
Hondakepiran
ex-staff
Ovisnik

Thank You
-Given: 146
-Receive: 440

Iron throne

Awards
« Odgovor #7 : Siječanj 07, 2009, 16:45 »

ArCon Moj dom
Evidentirano

Nacin razmisljanja vlasti: Ako se krece, oporezuj. Ako se nastavi kretati, reguliraj. Ako stane, subvencioniraj.
ღ kača ღ
Ovisnik

Thank You
-Given: 49
-Receive: 161

Awards
« Odgovor #8 : Travanj 15, 2009, 15:45 »

Ovako, trebala bi neke stranice gdje bi mogla iskombinirati pločice za kuhinju i kupaonu i wc.

Ovo ljeto ide preuređenje, pa već sada gledamo što, gdje i kako.

Eddy .
Evidentirano
eddy
slutty, not easy
Administrator
Ovisnik

Thank You

Awards
« Odgovor #9 : Travanj 15, 2009, 16:15 »

Skini SketchUp, napravi grubo zidove i namještaj ko kubuse pa se igraj bojama i teksturama.
Dobar je jer se u galeriju mogu ubacivati vlastite slike pa ih koristiti ko podloge/tapete/pločice/pozadine.
Evidentirano

eddy
slutty, not easy
Administrator
Ovisnik

Thank You

Awards
« Odgovor #10 : Veljača 05, 2010, 22:41 »

Evo jednog jako dobrog programa u kojem možete provjeriti koliki su vam toplinski gubici zgrade/kuće, gdje se vlaga kondenzira, gdje se mogu pojaviti toplinski mostovi...
Besplatan je a prije skidanja se traži upisati mail adresu i ime i prezime te grad (izmišljeno, ako želite).

Novolit 2009

Kad ga instalirate i pokrenete, kliknite lijevo na 'Popis zgrada' pa 'Nova zgrada'. Slojeve zidova i podova možete naći na nacrtima svojih kuća i zgrada. Volumeni, oplošlja i ostalo vam ne trebaju za jednostavne stvari poput provjere gubitaka topline kroz određeni zid.
Spremite i kliknite na 'Građevni dijelovi zgrade' pa za svaki zid i elemet kad ga označite kliknite 'Novi' i ubacujete slojeve zida/poda.

Jako je bitno da sve slojeve zidova i podova, skupa s debljinama točno unesete jer o tome ovise rezultati.
EDIT: slojevi zidova se unose iznutra prema van, tj. iz toplijeg prema hladnijem.

Malo se možete igrati i brzo se shvati način na koji radi i kako čitati dobivene grafove. Uostalom, ak zgrada ne valja, piše velikim crvenim slovima.  
« Zadnja izmjena: Veljača 05, 2010, 23:11 eddy » Evidentirano

Guiness
moderator
Ovisnik

Thank You
-Given: 246
-Receive: 202

Awards
« Odgovor #11 : Travanj 11, 2010, 15:24 »

ne znam dal sam seljak, al meni je rad u autocadu daleko najjednostavniji, čak i 3d.
ovo ostalo mi naspram njega djeluje malko "jeftino" 
archicad sam probala jednom i zblenula se totalno, niš ne kužim 
Evidentirano

You gotta be rich to be insane, losing your mind is not a luxury for the middle class.
eddy
slutty, not easy
Administrator
Ovisnik

Thank You

Awards
« Odgovor #12 : Travanj 11, 2010, 16:09 »

Aha, nema do Autocada. 
No, nije baš za početnike koji bi isprobali raspored namještaja.
Evidentirano

twinkielittlestar
moderator
Ovisnik

Thank You
-Given: 274
-Receive: 561

Kad bi svi, ljudi na svijetu...la la la...

Awards
« Odgovor #13 : Listopad 01, 2012, 12:33 »

Trebala bi neki program za 3D crtanje. Ne kuće ili stana nego općenito. Konkretno, htjeli bi napraviti igralište za papigu i imam to nacrtano na papiru ali bih voljela to staviti u komp i vidjeti onda izraznih kuteva...

Help! 
Evidentirano

I am a little   Ne mogu vas navući da dođete ali vas mogu natjerat da odete!  
zelena
Početnik
*

Thank You
-Given: 1
-Receive: 3

Awards
« Odgovor #14 : Listopad 07, 2012, 19:29 »

LightWave (modeler, layout-ali to je za snimanje/animiranje)

ima puno tutorijala na netu i brzo se nauci(pogotovo pozadine) onda se jednostavno slika exportira kao jpeg ili tiff ...kad se otvori program zaslon je podijeljen na 4 (pogled odozgo, slijeva, sdesna i perspektiva) no moze se promijeniti u postavkama... naizgled se cini strasnim ali nije...ukoliko je rijec o namestaju, geometriziranim tijelima onda je jos jednostavnije jer ne treba posebno pazit na texturu i umetanje kostiju..
link za detaljnije info: https://www.lightwave3d.com/overview/

napomena: ukoliko skidate americku verziju podesite si mjere da vam ne ispadne sve preveliko.

Evidentirano

Nema slučajnog susreta. Svaka osoba u našem životu je ili ispit, ili kazna, ili dar sudbine.
 Str: [1]   Gore
  Ispis  

Skoči na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP Forum-OPP | Powered by SMF 1.1.11. © 2005, Simple Machines LLC. All Rights Reserved. Valjani XHTML 1.0! Valjani CSS!
Stranica je generirana za 0.659 sekundi uz 26 upita.
Templates: 2: index (default), Display (default).
Sub templates: 4: init, main_above, main, main_below.
Language files: 3: index.croatian-utf8 (default), Modifications.croatian-utf8 (default), HidePost.croatian-utf8 (default).
Files included: 15 - 615KB. (show)
Cache hits: 13: 0.00078s for 77163 bytes (show)
Queries used: 26.

[show queries]