Forum-OPP
Listopad 25, 2014, 05:30 *
Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte.
Jeste li propustili aktivacijsku email poruku?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave

Forum   Pomoć KONTAKT Igre Pravila Contact Prijava Registracija  
 Str: [1]   Dolje
  Ispis  
Autor Tema: Izračun invalidske mirovine  (Posjeta: 12994 )
0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.
anben
Piskaralo

Spol: Muški

Thank You
-Given: 3
-Receive: 21

Awards
« : Veljača 25, 2009, 17:24 »

Mene zanima dali netko tko ima namjeru ići u invalidsku mirovinu može sam izračunat koliku mirovinu može imat.Ako mi je poznato koliko imam radnog staža,koliki mi je postotak invalidnosti,prosjek plaća,vrijeme provedeno u ratu itd na koji način se može orijentacijski izračunat visina mirovine.Da li postoji neki kalkulator za to ili je i to po onoj našoj kako kome .
Evidentirano
žuti mrav
Početnik
*

Thank You
-Given: 0
-Receive: 0

Awards
« Odgovor #1 : Ožujak 02, 2009, 18:41 »

U mirovinskom su to računali za oko 150 kuna. Najbitnije je da ti je nesposobnost 100%  posljedica ranjavanja, ozljede u obrani suvereniteta..... jer ti inače računaju po postotku invalidnosti, a i braniteljski u tom slučaju također priznaju po danima provedenim u obrani RH. Sve u svemu prilično je stresno. Osobno, bio sam ranjen te su me 93. htjeli umiroviti, a ja pametan se pobunio (ma kakvu mirovinu ja hoću raditi, biti koristan). Malo su me čudno gledali nakon mog opiranja te misle tražio si evo ti ga (posao). Radio sam još 10 godina pa su me umirovili po sili zakona. Tad su me tek počeli j..... Te nije ti sve to od ranjavanja, odbili me, ja se žalio, tužio i napokon dokazao da su moji problemi 100% posljedica ranjavanja. Zdrav bi obolio nakon svega. Da nisam došao do jedne gospođe u Mirovinskom koja mi je rekla kojim redoslijedom što napraviti vjerojatno bi bilo fumare. Najbolje od svega je što su me prije htjeli umiroviti sa svim pripadajućim dodacima. Za nevjerovat.
Evidentirano
anben
Piskaralo

Thank You
-Given: 3
-Receive: 21

Awards
« Odgovor #2 : Ožujak 02, 2009, 23:28 »

Čini mi se da bi svaki invalid trebao imati svog osobnog odvjetnika da bi mogao ostvarit neka prava.Žalosno je što ljudi moraju prolazit da bi došli do nečega što im pripada prema zakonu.Trebalo bi da postoji neka jednostavna tablica prema kojoj bi svatko mogao izračunat svoju mirovinu .Očigledno da to nekome ne odgovara.
Evidentirano
twinkielittlestar
Moderator
Ovisnik

Spol: Ženski

Thank You
-Given: 275
-Receive: 576

Kad bi svi, ljudi na svijetu...la la la...

Awards
« Odgovor #3 : Ožujak 03, 2009, 09:55 »

Ovako kažu :

POSEBNOSTI IZRAČUNA INVALIDSKE MIROVINE

Izračun je isti kao i kod starosne mirovine s tim da mirovinski faktor za:

- invalidsku mirovinu zbog opće nesposobnosti za rad iznosi 1,0

- invalidsku mirovinu zbog profesionalne nesposobnosti za rad koja se isplaćuje osiguraniku za vrijeme zaposlenja, odnosno obavljanja samostalne djelatnosti iznosi 0,3333 - od 1. siječnja 2008. ovaj mirovinski faktor iznosi 0,5.

- invalidsku mirovinu zbog profesionalne nesposobnosti za rad uzrokovane ozljedom na radu ili profesionalnom bolešću koja se isplaćuje osiguraniku za vrijeme zaposlenja ili obavljanja samostalne djelatnosti iznosi 0,5 - od 1. siječnja 2008. ovaj mirovinski faktor iznosi 0,6667.

- invalidsku mirovinu zbog profesionalne  nesposobnosti za rad iznosi 0,8.

Pri priznavanju prava na invalidsku mirovinu osiguraniku se priznaje pravo na pridodani staž.

Pridodani staž

Pridodani staž je razdoblje koje se pridodaje prigodom određivanja visine invalidske i obiteljske mirovine ako osiguranik nije navršio 60 godina života.

Preuzeto sa mirovinsko.hr

Više ovdje  http://www.mirovinsko.hr/default.asp?ID=50   pa su dolje linkovi za raznorazne stvari vezane za mirovinu.

Evidentirano

I am a little   Ne mogu vas navući da dođete ali vas mogu natjerat da odete!  
hippo
Početnik
*

Thank You
-Given: 0
-Receive: 0

Awards
« Odgovor #4 : Lipanj 10, 2012, 10:07 »

zanima me zna li netko na ovom forumu izračunati invalidsku mirovinu kojoj je uzrok profesionalna bolest?
hvala

Evidentirano
 Str: [1]   Gore
  Ispis  

Skoči na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP Forum-OPP | Powered by SMF 1.1.11. © 2005, Simple Machines LLC. All Rights Reserved. Valjani XHTML 1.0! Valjani CSS!
Stranica je generirana za 0.663 sekundi uz 27 upita.
Templates: 2: index (default), Display (default).
Sub templates: 4: init, main_above, main, main_below.
Language files: 3: index.croatian-utf8 (default), Modifications.croatian-utf8 (default), HidePost.croatian-utf8 (default).
Files included: 15 - 615KB. (show)
Cache hits: 13: 0.00112s for 77658 bytes (show)
Queries used: 27.

[show queries]