Forum-OPP
Srpanj 22, 2014, 11:15 *
Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte.
Jeste li propustili aktivacijsku email poruku?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave

Forum   Pomoć KONTAKT Igre Pravila Prijava Registracija  
 Str: [1]   Dolje
  Ispis  
Autor Tema: Dopunsko zdravstveno osiguranje i trudnice  (Posjeta: 5046 )
0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.
kiss
Rođena s vukovima!
ex-staff
Ovisnik

Spol: Ženski

Thank You
-Given: 130
-Receive: 77

Awards
« : Ožujak 11, 2009, 00:27 »

Kako to ide? Dali su trudnice oslobodjene placanja participacije ili? Na kraju krajeva gdje ja uopce spadam sa obzirom da imam primanje do poroda sad 800 kn.

Naime do nedavno su mi u ljekarnama tvrdili da nisam duzna placati onih 15 kn po receptu, no sad prije dva dana uredno mi to naplate jer nemam dopunsko. A nitko mi ga nije ni ponudio.

Sto ce biti ako ja zavrsim u bolnici bez tog dopunskog? Hocu li morati i porod placati?
Evidentirano

•●●• .♥♥♥ ~ Sve Sto Radim Ispadne po Mome...Zajebana Jesam Al Takvu Me Vole ღ •●●• ♥
ღ kača ღ
Ovisnik

Thank You
-Given: 49
-Receive: 161

Awards
« Odgovor #1 : Ožujak 11, 2009, 00:30 »

Pogledaj si ovdje i ovdje.
Evidentirano
ღ kača ღ
Ovisnik

Thank You
-Given: 49
-Receive: 161

Awards
« Odgovor #2 : Ožujak 11, 2009, 00:32 »

Evo i ovdje.

zdravstvenu zaštitu žena u trudnoći je besplatno i one ne plaćaju sam čin poroda i boravka u rodilištu. I odlasci liječniku primarne zdravstvene zaštite za trudnice su besplatni, bez obzira imaju li ili nemaju dopunsko osiguranje, kažu u Područnom uredu HZZO-a

Znači, ti NE smiješ plaćati participaciju bez obzira da li imaš dopusnko ili ne.
Evidentirano
kiss
Rođena s vukovima!
ex-staff
Ovisnik

Thank You
-Given: 130
-Receive: 77

Awards
« Odgovor #3 : Ožujak 11, 2009, 00:36 »

To sam i mislila...ali eto nemoze se dokazati njima.

A jedna poznanica, je isto prijavljena ali je na bolovanju jer treba rodit sad. Zbog komplikacija je morala lezat u bolnici 3 mj. i sad kada je izlazila naplatili su joj jedan dio novaca za to. Ona mi je i rekla da se raspitam da nebi i meni tako bilo.
Evidentirano

•●●• .♥♥♥ ~ Sve Sto Radim Ispadne po Mome...Zajebana Jesam Al Takvu Me Vole ღ •●●• ♥
lu
Administrator
Ovisnik

Thank You
-Given: 1558
-Receive: 745

Awards
« Odgovor #4 : Ožujak 11, 2009, 00:44 »

Iz Kačinog linka:

Kako se mnogi lijekovi s dopunske liste mogu zamijeniti medikamentima sličnog sastava koji se nalaze na osnovnoj listi, postoji velika mogućnost da trudnice ni tada neće plaćati participaciju.

- U tom slučaju trudnice se sa svojim liječnikom primarne zdravstvene zaštite moraju posavjetovati mogu li one uzimati taj lijek s osnovne liste kako ne bi plaćali onaj s dopunske. Ako im liječnik odobri lijek s osnovne liste, tada neće platiti doplatu za lijek, odnosno onih 15 kuna - saznajemo od djelatnice Službe za vanjski nadzor i kontrolu Hrvatskog zavoda za zdravstveno osiguranje.

Naravno, u slučaju da trudnica, primjerice, ima grlobolju, za lijek koji bi joj prepisao doktor mora platiti participaciju, budući da ta njezina bolest nije vezana uz trudnoću. Inače, obiteljski liječnici primarne zdravstvene zaštite moraju na svakoj uputnici i receptu koji ispišu trudnici napisati i član po kojemu je ona oslobođena svih troškova vezanih uz svoju trudnoću. Drugim riječima, trudnice i rodilje ne moraju brinuti zbog provođenja nove zdravstvene reforme.
Evidentirano

U usporedbi s onim ŠTO me okružuje ja sam mlada, a u usporedbi s onima TKO me okružuje, priznajem da sam stara.
♪♫ Cassidy ♫♪
ex-staff
Ovisnik

Thank You
-Given: 110
-Receive: 133

Awards
« Odgovor #5 : Lipanj 10, 2009, 14:39 »

Iz Kačinog linka:

Kako se mnogi lijekovi s dopunske liste mogu zamijeniti medikamentima sličnog sastava koji se nalaze na osnovnoj listi, postoji velika mogućnost da trudnice ni tada neće plaćati participaciju.

- U tom slučaju trudnice se sa svojim liječnikom primarne zdravstvene zaštite moraju posavjetovati mogu li one uzimati taj lijek s osnovne liste kako ne bi plaćali onaj s dopunske. Ako im liječnik odobri lijek s osnovne liste, tada neće platiti doplatu za lijek, odnosno onih 15 kuna - saznajemo od djelatnice Službe za vanjski nadzor i kontrolu Hrvatskog zavoda za zdravstveno osiguranje.

Naravno, u slučaju da trudnica, primjerice, ima grlobolju, za lijek koji bi joj prepisao doktor mora platiti participaciju, budući da ta njezina bolest nije vezana uz trudnoću. Inače, obiteljski liječnici primarne zdravstvene zaštite moraju na svakoj uputnici i receptu koji ispišu trudnici napisati i član po kojemu je ona oslobođena svih troškova vezanih uz svoju trudnoću. Drugim riječima, trudnice i rodilje ne moraju brinuti zbog provođenja nove zdravstvene reforme.

Dakle dok god ne liječiš sebe ne plačaš participaciju

Kako da se onda lijeći kad i sa grloboljom ona je trudnica
Evidentirano

Str: [1]   Gore
  Ispis  

Skoči na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP Forum-OPP | Powered by SMF 1.1.11. © 2005, Simple Machines LLC. All Rights Reserved. Valjani XHTML 1.0! Valjani CSS!
Stranica je generirana za 0.578 sekundi uz 25 upita.
Templates: 2: index (default), Display (default).
Sub templates: 4: init, main_above, main, main_below.
Language files: 3: index.croatian-utf8 (default), Modifications.croatian-utf8 (default), HidePost.croatian-utf8 (default).
Files included: 15 - 613KB. (show)
Cache hits: 11: 0.00080s for 75975 bytes (show)
Queries used: 25.

[show queries]