Forum-OPP
Srpanj 21, 2017, 21:42 *
Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave

Forum   Pomoć KONTAKT Igre Pravila Contact Prijava Registracija  
Anketa
Pitanje: Kupujete li putem Interneta
Da - 12 (46.2%)
Ne - 10 (38.5%)
Ne, ali planiram - 1 (3.8%)
Ne, jer se bojim - 3 (11.5%)
Ukupno Glasova: 26

Str: 1 2 [3]   Dolje
  Ispis  
Autor Tema: Kupovina putem weba  (Posjeta: 13761 )
0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.
RustyNail
Balun,vino,trava,al se nije uništava
Ovisnik

Spol: Muški

Thank You
-Given: 62
-Receive: 156

Awards
« Odgovor #50 : Rujan 13, 2011, 17:49 »

nedavno prolazeci kroz zg, vidim imate sve brendove,pa neznam zasto onda tolika potreba da narucujete iz vana ..?

Zato jer nismo svi iz Zagreba
Evidentirano

Guiness
moderator
Ovisnik

Spol: Ženski

Thank You
-Given: 240
-Receive: 200

Awards
« Odgovor #51 : Rujan 13, 2011, 18:27 »

nedavno prolazeci kroz zg, vidim imate sve brendove,pa neznam zasto onda tolika potreba da narucujete iz vana ..?

Zato kaj je na netu sve jeftinije
Evidentirano

You gotta be rich to be insane, losing your mind is not a luxury for the middle class.
sandy
Profesionalac

Thank You
-Given: 15
-Receive: 89

Awards
« Odgovor #52 : Rujan 13, 2011, 18:54 »

Ne prakticiram, osim u nuždi. Draži mi je stari dobri šoping.
Evidentirano
Tea
moderator
Ovisnik

Thank You
-Given: 90
-Receive: 131

Awards
« Odgovor #53 : Rujan 13, 2011, 19:28 »

Da, sve je jeftinije na netu pa čak i sa poštarinom i eventualnom carinom

joj paypal je smrt hehe, nedavno mi stigla majica na Foo Fighterse koju sam htjela kupiti na njihovom koncertu ali sam bila bez para. Divna je
Evidentirano

For your love there is no measure
RustyNail
Ovisnik

Thank You

Awards
« Odgovor #54 : Rujan 13, 2011, 21:18 »

joj paypal je smrt hehe, nedavno mi stigla majica na Foo Fighterse koju sam htjela kupiti na njihovom koncertu ali sam bila bez para. Divna je

A i izbor je ogroman.Doslovno od igle do lokomotive...ako imaš love naravno
Evidentirano

Tea
moderator
Ovisnik

Thank You

Awards
« Odgovor #55 : Rujan 13, 2011, 21:35 »

a naravno. čim nešto zaradim, odmah lutam po ebayu šta se može kupiti ili neki merchandise od bendova koje volim. uh
Evidentirano

RustyNail
Ovisnik

Thank You

Awards
« Odgovor #56 : Rujan 13, 2011, 21:49 »

a naravno. čim nešto zaradim, odmah lutam po ebayu šta se može kupiti ili neki merchandise od bendova koje volim. uh

A to od bendova je skupo za popizdit.Posebno ako kupuješ preko njihove službene stranice.Npr. majica Metallica preko njihove stranice košta 50-60 dolara plus dostava,a ja to odnesem liku i on mi otisne na običnu majicu za 40 kuna
Evidentirano

Tea
moderator
Ovisnik

Thank You

Awards
« Odgovor #57 : Rujan 13, 2011, 22:07 »

a dobro, ja obično kupujem majice sa otiskom turneje zada... budu jeftinije na webu nego na koncertu
Evidentirano

RustyNail
Ovisnik

Thank You

Awards
« Odgovor #58 : Rujan 13, 2011, 22:10 »

a dobro, ja obično kupujem majice sa otiskom turneje zada... budu jeftinije na webu nego na koncertu

Najžešće su mi one sa Thompsonovih koncerata:"neka vide da nas ima" ili "ljutu travu na ljutu ranu"    I likovi to nose svijetom
Evidentirano

RustyNail
Ovisnik

Thank You

Awards
« Odgovor #59 : Rujan 16, 2011, 14:35 »

Šta je MANUAL PAYMENT? jel to ono što se u nas zove "po uzeću"?
Evidentirano

Aegon
Hondakepiran
ex-staff
Ovisnik

Thank You
-Given: 146
-Receive: 435

Iron throne

Awards
« Odgovor #60 : Rujan 16, 2011, 15:06 »

Rekao bih da je kad sam placas racun (paypalom ili drugacije), a ne recimo trajni nalog.
Evidentirano

Nacin razmisljanja vlasti: Ako se krece, oporezuj. Ako se nastavi kretati, reguliraj. Ako stane, subvencioniraj.
RustyNail
Ovisnik

Thank You

Awards
« Odgovor #61 : Rujan 16, 2011, 16:51 »

Rekao bih da je kad sam placas racun (paypalom ili drugacije), a ne recimo trajni nalog.

Ne,ima opcija paypal i ova opcija manual payment...
Evidentirano

RustyNail
Ovisnik

Thank You

Awards
« Odgovor #62 : Rujan 16, 2011, 17:14 »

evo našo sam nekakvo objašnjenje 

This convenient service allows you to review your paper or electronic bills and select which ones you wish to pay with your MasterCard BusinessCard. You will need to contact your service provider(s) (by phone or visit their web site) to set up the payment service. Through manual bill payment you can select the amount to pay and the date on which you want to make payment. Each time a bill is due you initiate the payment process.
Evidentirano

Davra
Početnik
*

Thank You
-Given: 0
-Receive: 0

Awards
« Odgovor #63 : Listopad 27, 2011, 13:03 »

Online preko weba kupujem jedino ako neki proizvod ne mogu nać ovdje u Hrvatskoj pa onda naručujem iz inozemstva prije svega iz Britanije. I onda mi za oko tjedan dana i stigne. Inače te najobičnije proizvode kupujem kod nas u radnjama )
Evidentirano
Aegon
Hondakepiran
ex-staff
Ovisnik

Thank You
-Given: 146
-Receive: 435

Iron throne

Awards
« Odgovor #64 : Listopad 27, 2011, 13:18 »

Jucer narucio neke stvari iz Lancashire-a, danas vec dobio poruku da je spakirano i poslano.
Iz Irske su stvari znale doci 5 dana nakon uplate. Tako brzo ne bi od susjeda dobio.
Jedan paket sam malo duze cekao jer je Royal Mail zeznuo zemlju, ali je na kraju dosao na pravu adresu.
Evidentirano

Nacin razmisljanja vlasti: Ako se krece, oporezuj. Ako se nastavi kretati, reguliraj. Ako stane, subvencioniraj.
eddy
slutty, not easy
Administrator
Ovisnik

Thank You
-Given: 744
-Receive: 578

Awards
« Odgovor #65 : Veljača 04, 2014, 10:01 »

Kak sad to ide s dodatnim plaćanjima ako naručim paket iz UK u vrijednosti 30 funti (cca 300 kn). Ili više.  

Po ovome ispada da nemam ograničenja:
Citat:
Roba dostavljena putem pošte koja podliježe carinjenju

Carinjenju podliježe roba koja nema status robe Zajednice.

Roba koja ima status robe Zajednice je roba u cijelosti dobivena na carinskom području Zajednice, roba uvezena iz država ili teritorija koji nisu dio carinskog područja Zajednice i puštena u slobodni promet na carinskom području Zajednice, te roba dobivena ili proizvedena u carinskom području Zajednice od prethodno navedenih roba. Takva roba kreće se unutar carinskog područja Europske unije slobodno bez mjera carinskog nadzora, te se prilikom kupnje takve robe putem interneta na istu ne primjenjuju carinski postupci niti se naplaćuju uvozna davanja (carine i porezi).

Primjer: roba podrijetlom iz Kine ocarinjena u drugoj državi članici Europske unije, tj. za koju su plaćena uvozna davanja u toj državi članici smatra se robom Zajednice. Takva roba kupljena od druge tvrtke iz zemlje članice Europske unije koja dolazi u poštanskom prometu, nije predmet carinjenja.

al ovo me zbunjuje:
Citat:
Iznosi do kojih se ne plaća carina i porez na dodanu vrijednost za robu naručenu putem interneta?

Pošiljke zanemarive vrijednosti do 22 EUR-a u kunskoj protuvrijednosti, kao i nekomercijalne pošiljke do 45 EUR-a u kunskoj protuvrijednosti koje fizička osoba šalje fizičkoj osobi oslobođene su plaćanja carina i poreza na dodanu vrijednost.

Pošiljke zanemarive vrijednosti do 150 EUR-a u kunskoj protuvrijednosti po pošiljci, osim alkoholnih proizvoda, parfema i toaletnih voda, duhana i duhanskih proizvoda, uvoze se oslobođene od plaćanja uvoznih carina. No, na sve takve pošiljke čija je vrijednost veća od 22 EUR-a u kunskoj protuvrijednosti, obračunava se porez na dodanu vrijednost.
Roba vrijednost preko 22 EUR-a, - pitanje plaćanja porez na dodanu vrijednost na razliku od 22 EUR-a do 150 EUR-a, ili na cjelokupnu vrijednost pošiljke

Primjer: roba kupljena putem interneta, kunske vrijednosti npr. 250,00 kn biti će oslobođena carina (jer je vrijednost pošiljke manja od 150 EUR-a u kunskoj protuvrijednosti), ali će se na cjelokupan iznos od 250,00 kn platiti porez na dodanu vrijednost (jer je vrijednost pošiljke veća od 22 EUR-a u kunskoj protuvrijednosti).

http://www.carina.hr/Carina/CarinskiPostupakPosta.aspx
« Zadnja izmjena: Veljača 04, 2014, 10:05 eddy » Evidentirano

stef_mrcina
Piskaralo

Thank You
-Given: 5
-Receive: 1

Awards
« Odgovor #66 : Ožujak 13, 2017, 18:27 »

+1

Jedino kaj mi kod neta je zeznuto kaj moraš čekat, a nekad od kineza pošiljka nestane pa ni ne dođe. 

Zadnje sam pak kupovao nećakinji za poklon mali biciklić, ide slika ispod. Nisam mogao doći, bio sam van države, pa kupio preko nekog dućana, nisam baš jeftino prošao al je bar došao poklon...

Evo link, sve bum vam jasno... http://www.pchelica.com/na-kotacima/vozila.html?p=2

PS obožava ga 
Evidentirano
 Str: 1 2 [3]   Gore
  Ispis  

Skoči na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP Forum-OPP | Powered by SMF 1.1.11. © 2005, Simple Machines LLC. All Rights Reserved. Valjani XHTML 1.0! Valjani CSS!
Stranica je generirana za 0.844 sekundi uz 27 upita.
Templates: 2: index (default), Display (default).
Sub templates: 4: init, main_above, main, main_below.
Language files: 3: index.croatian-utf8 (default), Modifications.croatian-utf8 (default), HidePost.croatian-utf8 (default).
Files included: 15 - 616KB. (show)
Cache hits: 12: 0.00108s for 76246 bytes (show)
Queries used: 27.

[show queries]