Forum-OPP
Travanj 19, 2014, 06:34 *
Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte.
Jeste li propustili aktivacijsku email poruku?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave

Forum   Pomoć KONTAKT Igre Pravila Prijava Registracija  
 Str: [1]   Dolje
  Ispis  
Autor Tema: Kum  (Posjeta: 2800 )
0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.
ian_gillan
Tko pod drugim jamu kopa nos :D:D
Ovisnik

Spol: Muški

Thank You
-Given: 11
-Receive: 118

I onda mi ove dvije navlakuše samo minuse daju...

Awards
Kum
« : Rujan 02, 2009, 22:54 »

Neki dan sam baš razmišljao o tome.
Da li vama Kumstvo predstavlja nešto??
Da li je to vama čast ili samo neka obveza??
Baš gledam u mojoj familiji to je ono fakat big deal.I dan danas krsni i firmeni kum su mi jako dragi.Imam odličan odnos sa njima.Uvijek mi neku paru uvale,rado me vide,trebam ja pomoć,ili oni,čujemo se,makar mi krsni kum ima prek pet banki.

U mojoj familiji biti krsni kum je najveća čast(kao u godfatheru ).To se fakat cijeni i ne bira se bilo tko za  krsnog kuma.

sljedeći članovi su rekli hvala na ovaj post:

blueangel0

Za ovaj post, 1 član je reklo hvala!
Evidentirano

"Mi smo kaubojci
i volimo pištolje
ubili smo šerifa
i karali sve drolje"

Ice
Iris
run while you can.
ex-staff
Ovisnik

Spol: Ženski

Thank You
-Given: 216
-Receive: 183

Awards
« Odgovor #1 : Rujan 02, 2009, 22:56 »

Pfff...ja neznam gdje je danas moj krsni ku,ni firmana kuma, ni moji vjencani kumovi 

Da.to bi trebalo biti nesto posebno..osoba koja ce biti uz tebe cijelo vrijeme,cijeli zivot...al nazalost ,danas je to samo ime na papiru kojeg se kasnije nitko ni ne sjeca..
Evidentirano

Pazite da jedete zdravo,nemojte pusit ni pit,ostanite fit,a krepajte u svakom slucaju.
lu
Administrator
Ovisnik

Thank You
-Given: 1529
-Receive: 738

Awards
« Odgovor #2 : Rujan 02, 2009, 23:00 »

Na žalost samo obaveza! Nije to više ono što bi trebalo biti

Kad te netko pozove za kumu/kuma, odmah ti se zavrti brojčanik u glavi koliko će te to koštati!

Mi smo bili kumovi frendici na vjenčanju, kad ni on ni ja nismo radili i nismo imali love za silne poklone, ali ona je inzistirala na nama, pa smo im kupili samo simboličan poklon. Meni se to dopalo, jer je bilo očito da nas ne zove zbog love!
Evidentirano

U usporedbi s onim ŠTO me okružuje ja sam mlada, a u usporedbi s onima TKO me okružuje, priznajem da sam stara.
john_constantine
ex-staff
Ovisnik

Thank You
-Given: 384
-Receive: 105

Awards
« Odgovor #3 : Rujan 02, 2009, 23:05 »

hm, pa znam vjenčanog kuma od mojih staraca i mog krsnog kuma, ali već dugo nisam s njima u kontaktu. S vjenčanim kumom se treći put posvađao, a krsni kumovi, ne znam, valjda isto nešto...
Evidentirano

ian_gillan
Ovisnik

Thank You

Awards
« Odgovor #4 : Rujan 02, 2009, 23:07 »

Meni je to super i ne doživljavam kao obvezu nego kao čast što sam izabran i baš brijem da ću biti dobar kum
Evidentirano

"Mi smo kaubojci
i volimo pištolje
ubili smo šerifa
i karali sve drolje"

Ice
jxl
Nisam znao da ću ti vječno biti greška i uspomena
moderator
Ovisnik

Thank You
-Given: 19
-Receive: 166

Awards
« Odgovor #5 : Rujan 03, 2009, 07:50 »

lijepo je biti nekome kum pogotovo kad te najbolji prijatelj pozove da mu budeš kum na svadbi ili kum djetetu... velika je čast i tek onda vidiš kolko zapravo značiš toj osobi    volim svog kuma u kumu 
Evidentirano

Ne kuni majko sina jedina koji pije za duše Hrvatskih ratnika...
twinkielittlestar
Moderator
Ovisnik

Thank You
-Given: 273
-Receive: 553

Kad bi svi, ljudi na svijetu...la la la...

Awards
« Odgovor #6 : Rujan 03, 2009, 08:21 »

Meni isto to predstavlja bliskost    Samo što osoba koja je meni bila kuma na vjenčanju nije to shvatila. Supe prijateljice, cijeli život se znale i kumstvo je bilo logičan slijed događaja. Ona se baš dalje kao prijateljica nije dokazala, imala vjenčanje i ne samo da joj ja nisam bila kuma nego me nije ni pozvala na vjenčanje. Sve dalje je preduga priča...
Uglavnom, nisam nikad nikome bila vjenčana kuma. Mojem nećaku sam krsna kuma. I to je to. Meni je moja sestrična krsna kuma. Mislim da je to sad to. A pošto smo si familija, odnosi su ostali kao i uvijek.
Nadam se da ću ja jednom nekome biti vjenčana kuma i da će to biti poziv iz ljubavi i poštovanja, a ne zbog love jer love nemam 
Evidentirano

I am a little   Ne mogu vas navući da dođete ali vas mogu natjerat da odete!  
blueangel0
..::Globalno smetalo::..
ex-staff
Ovisnik

Thank You
-Given: 193
-Receive: 100

..:: somewhere in heaven ::..

Awards
« Odgovor #7 : Rujan 03, 2009, 11:14 »

Kod mene u obitelji je kao kod Iana. Biti kum je iznimno velika čast

Ja (i moji starci) sam sa svojim kumovima u jako dobrim odnosima. Krštene kumove imamo iste ja i seka. Žive u Zagrebu, ali uvijek odemo kod njih i oni često dolaze kod nas. Njihovi klinci znaju sami doći do nas nekad

Moja krizmena kuma je zapravo moja sestrična (je da je starija od mene 20 god i ima djecu mlađu od mene par godina ). I s njom sam u fantastičim odnosima obožavam kad dođe kod mene, i ja često odem kod nje

I ja sam bila krizmena kuma njenoj kćeri katarina je imala krizmu u Muncehnu pa sam izostala iz škole par dana uglavnom, ona je moje "kumče" ali jednako tako i jedna od mojih najboljih prijateljica.

S frendicama sam se dogovorila Karolina će mi biti vjenčana kuma, Viktorija za prvo i Nevena za drugo dijete
Evidentirano

..:: The luck of the Irish ::..
Sun
*teta iz klaonice*
Ovisnik

Thank You
-Given: 156
-Receive: 177

Awards
« Odgovor #8 : Rujan 03, 2009, 11:47 »

krsni kum... vidimo se za rođendane i majmunovo...
nismo posvađani ni ništ, samo on je stalno po terenu... i malo se propil pa se ne viđamo baš

a firmanu kumu uopće ne viđam
nju nisam ni htjela, al je mama inzistirala jer je ona njoj bila kuma, pa su njeni rekli da budu kumstvo vratili kad budem ja išla na firmu... i vratili su
uglavnom, nismo u svađi, al nema više druženja meni odgovara

a ja svoje kumče viđam kad imam vremena žive minutu od mene i kad je trebalo maličku pričuvati na par minuta, ja sam uskočila i sad joj je bil prvi rođendan, a već juri ko avion
lepo moje
Evidentirano

ja ne svijetlim, ja sijevam
ian_gillan
Ovisnik

Thank You

Awards
« Odgovor #9 : Rujan 03, 2009, 11:59 »

Meni je krsni kum zapravo stric a firmeni kum bratić ali svejedno ih zovem kum zato kaj mi se čini da je to čak i jača poveznica
Evidentirano

"Mi smo kaubojci
i volimo pištolje
ubili smo šerifa
i karali sve drolje"

Ice
kiss
Rođena s vukovima!
ex-staff
Ovisnik

Thank You
-Given: 130
-Receive: 77

Awards
« Odgovor #10 : Rujan 10, 2009, 00:47 »

Moji krsni kum i kuma godinama se nisu javili, a onda su se najednom sjetili da imaju kumce. A firmana kuma zivi par km od mene, a javi mi se svake godine jednom. Toliko o kumstvu, casti ili obavezi...
Evidentirano

•●●• .♥♥♥ ~ Sve Sto Radim Ispadne po Mome...Zajebana Jesam Al Takvu Me Vole ღ •●●• ♥
kiss
Rođena s vukovima!
ex-staff
Ovisnik

Thank You

Awards
« Odgovor #11 : Veljača 22, 2010, 11:29 »

Jučer su moji bili kod mene i pričalo se o sekinoj krizmi koja je iduću godinu.

I onda ona ispali kao iz topa: "Seko, očeš ti meni biti krizmana kuma!"

Nisam znala što bih rekla, najviše jer sam učena od malih nogu da je kumstvo nešto sveto i da se ne odbija(što moji kumovi nisu baš pokazali).
Pristala sam, ali mi je brzo prisjelo. Štoviše kada je rekla:
"Kuma kada vidi kumče mora mu uvijek nešto dati"
Ja "Pa ti si svaki dan kod mene"
Ona "Onda mi svaki dan moraš nešto dati"

Iskreno se nadam da se samo šalila, iako poznavajući nju to nije bila šala.

Moji krsni kum i kuma godinama se nisu javili, a onda su se najednom sjetili da imaju kumce. A firmana kuma zivi par km od mene, a javi mi se svake godine jednom. Toliko o kumstvu, casti ili obavezi...

Krsni kum i kuma pokušavaju nadoknaditi sve ove godine za kojih ih nije bilo. Pokazali su se jako dobrima, i sada redovno i dragi i ja idemo kod njih. Bili su kod nas zasada samo dva puta, ali se redovno čujemo i vidimo.
Došli su na babinje kada se rodio Adrijan, donijeli mu onaj paket "kula od pelena" u kojem je bila hrpa robice za njega uz pele i 100 eura.
Obožavaju Adrijana.

Firmana kuma, sve isto. Mama i očuh su njoj tada kada je bila meni kuma kupili maloj krevetić od 2100 kn. Meni ne treba nikakvo vračanje, ali se mogla pojaviti na kavi. U Petrinji je, nije to neznam koji put, ali nema je.
Pitala me na Face-u, "Što ti nebi kumu zvala u babinje?"
Ja sam je samo pitala "Od kada se ljudi zovu na babinje da vide djete od kumčeta?"

Obečala je doći, ali ništa.
« Zadnja izmjena: Veljača 22, 2010, 11:33 kiss » Evidentirano

•●●• .♥♥♥ ~ Sve Sto Radim Ispadne po Mome...Zajebana Jesam Al Takvu Me Vole ღ •●●• ♥
Sun
*teta iz klaonice*
Ovisnik

Thank You

Awards
« Odgovor #12 : Veljača 22, 2010, 11:32 »

ma, ona je još dijete ne zna vrijednost novca pa od tuda ta nepromišljenost
ne zmaraj se previše

Evidentirano

la luna
Blebetalo

Thank You
-Given: 0
-Receive: 6

Awards
« Odgovor #13 : Veljača 22, 2010, 13:21 »

Ja imam 2 kumčeta i mislim da ih vidim jedanput tjedno  , a i njihova mama je mojim curama krsna kuma a nju vidim svaki dan  , rođendani od klinaca se nikad ne propuštaju i mislim bez obzira na financijsku situaciju dijete se veseli i kumi ,nadam se da ću ispunit želju kumčetu za rođendan  , ato da se i ja i kumovi znamo poriječkat mislim da je normalno s obzirom da se vidimo skoro svaki dan
Evidentirano

sreca nije u tome da radimo što bismo htjeli
nego da volimo što radimo
xnet
ex-staff
Ovisnik

Thank You
-Given: 90
-Receive: 46

Lud, zbunjen, normalan ....

WWW Awards
« Odgovor #14 : Veljača 22, 2010, 13:36 »

Imam još samo vjenčane kumove od mog starog, žive u Vinkovcima i povremeno ih posjetim kad god sam tamo.
Mamini vjenčani kumovi više nisu živi, živjeli su također u Vinkovcima - poslije su se preselili u Split, pa zatim u Povlji na otoku Braču gdje su i umrli ....
 Sad ću vam nešto reći, možda će vam zvučati smiješno : maminog kuma sam zvao "velikim" kumom, a tatinog "malim" kumom (zbog visine, što je i istina)  

Ovog našeg J-a, isto zovem "kumom" - niš mu to ne smeta !  

Jao X pa ne moraš točno opisivati kako naći kuću tvojih kumova, njihovo prezime i čega su vlasnici.  
Obrisani su ti podaci.
Eddy
« Zadnja izmjena: Veljača 22, 2010, 17:28 eddy » Evidentirano

Tajna života je poštenje i pravednost.  Ako to možete odglumiti, uspjeli ste !  (Groucho Marx)
blueangel0
..::Globalno smetalo::..
ex-staff
Ovisnik

Thank You
-Given: 193
-Receive: 100

..:: somewhere in heaven ::..

Awards
« Odgovor #15 : Veljača 22, 2010, 20:00 »

mene je nedavno nazvala sestricna i pitala hocu li joj biti krizmena kuma naravno da sam pristala i drago mi je sto je bas mene izabrala

al imam malo problema sto se tice poklona jer mala ima doslovno sve sto pozeli moji starci su njeni stric i strina pa su oni odlucili dati 200 eura, ali isto i financiraju moj poklon tj. kumin poklon e sad mama je rekla da se za krizmu mora kupiti nakit meni je to malo out istina, meni je prije 4 godine kuma dala prekrasnu ogrlicu od bijelog zlata koju nosim u svatove i srebrni espritov sat

sad neznam kaj da kupim neki dan me mama zvala da bi joj mogli kupit mobitel to se radi isto ili npr. digitalnu kameru to ce kao biti "staromodni poklon", a kak sam ja ultracoolsuper kuma ja sam maloj nabavila ulaznice za metallicu jer ih obožava istina, morala sam povuć sve veze da ih dobijem ali mislim da će vrijedit jer je plakala jos u 12 mjesecu kak nije uspjela doci do karata

sljedeći članovi su rekli hvala na ovaj post:

lu

Za ovaj post, 1 član je reklo hvala!
Evidentirano

..:: The luck of the Irish ::..
0 plus
ex-staff
Ovisnik

Thank You
-Given: 14
-Receive: 24

Awards
« Odgovor #16 : Veljača 22, 2010, 22:19 »

biti kum je velika čast i privilegija 
ja sam bil vjenčani kum dvaput, pravi dečki su bili    ali sam im potpisal 
i dvaput firmani, mojim bratićima s mamine strane.dečki su prva liga i ja ih smatram braćom (jedinac sam) 
Evidentirano
ian_gillan
Ovisnik

Thank You

Awards
« Odgovor #17 : Veljača 23, 2010, 12:43 »

karte za metallicu.Orginalno nema šta 
Evidentirano

"Mi smo kaubojci
i volimo pištolje
ubili smo šerifa
i karali sve drolje"

Ice
boa
Ovisnik

Thank You
-Given: 8
-Receive: 110

Awards
« Odgovor #18 : Veljača 23, 2010, 12:56 »

Krsni kum, sa njim prakticki ni ne pricam, stari mu oko 90-91 posudio 3000 maraka, nikad ih nisu vratili i tvrde da im nikad nije dao, tako da nitko sa nikim ne prica 

Krizmani kum, vidimo se minimalno jednom u mjesec dana, kava, piva, ovo ono, posuduje mi svoj auto (novi passat), daje mi para kad mi treba itd, jedan od ljudi koje najvise postujem.

Ja sam jednom decku krizmani kum, njegov stari i moj su ko braca, a i moj kumce i ja smo odlicno, samo sto se on preselio u Zg pa jbga, malo je problem, ali eto, vidimo se sto je cesce moguce, cujemo se cesto itd 

I vjencani sam kum, samo on zivi u Ljubljani, isto, vidimo se sto je cesce moguce, i on je jedan od rijetkih za koga bih sve napravio, kao i on za mene 
Evidentirano
kiss
Rođena s vukovima!
ex-staff
Ovisnik

Thank You

Awards
« Odgovor #19 : Veljača 23, 2010, 12:56 »

Boa ti si sretnik po tome pitanju.
Evidentirano

puti
Profesionalac

Thank You
-Given: 31
-Receive: 94

Awards
« Odgovor #20 : Lipanj 19, 2010, 13:35 »

moje kume nisu baš nekaj.... 
zato smo i vjenčane i kumu za djete birali tako da se to i njoj ne ponovi.ja nemam vjenčanu kumu nego je kum.dugogodišnji prijatelj.a za krsnu kumu djetetu smo odabrali kčer od moje krsne kume,koja malu obožava.nema love,bila je debelo studentica iz siromašne obitelji kad je postala naša kuma al nama materijalno nije ni najmanje bitno.važno mi je da se viđamo kad stignemo a ne kad 'moramo'..... a i draže mi je da nema love jer su mi prestrašni običaji kad se od krstitki,pričesti,krizme rade male svadbe. katastrofa 
Evidentirano
Sun
*teta iz klaonice*
Ovisnik

Thank You

Awards
« Odgovor #21 : Lipanj 19, 2010, 15:15 »

a i draže mi je da nema love jer su mi prestrašni običaji kad se od krstitki,pričesti,krizme rade male svadbe. katastrofa 

da, istina

Evidentirano

Str: [1]   Gore
  Ispis  

Skoči na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP Forum-OPP | Powered by SMF 1.1.11. © 2005, Simple Machines LLC. All Rights Reserved. Valjani XHTML 1.0! Valjani CSS!
Stranica je generirana za 0.823 sekundi uz 30 upita.
Templates: 2: index (default), Display (default).
Sub templates: 4: init, main_above, main, main_below.
Language files: 4: index.croatian-utf8 (default), Modifications.croatian-utf8 (default), HidePost.croatian-utf8 (default), ThankYouPost.croatian-utf8 (default).
Files included: 17 - 664KB. (show)
Cache hits: 13: 0.00105s for 77846 bytes (show)
Queries used: 30.

[show queries]