Forum-OPP
Kolovoz 30, 2014, 02:25 *
Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte.
Jeste li propustili aktivacijsku email poruku?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave

Forum   Pomoć KONTAKT Igre Pravila Contact Prijava Registracija  
 Str: [1] 2 3 4 5 6 ... 8   Dolje
  Ispis  
Autor Tema: Regresija razvoja  (Posjeta: 26579 )
Opis: I kako se Kety i ja nosimo sa time
0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.
♪♫ Cassidy ♫♪
ex-staff
Ovisnik

Spol: Ženski

Thank You
-Given: 110
-Receive: 133

Awards
« : Studeni 19, 2009, 22:14 »

Pokušat ću vam nekako objasniti regresiju razvoja koja se događa kod moje Kety,kako je to poćelo i kako se to manifestira kod nje.

Pokušala sam naći neke članke i textove,objašnjenja na netu o tome ali bezuspješno tako da ću vam svojim riječima pokušati objasniti kako se to razvija kod nas i kako se Kety i ja nosimo sa time.

Prvo-regresija razvoja,vezana uz neurološke bolesti je razvoj unatrag tj kad se razvoj ne dešava kako bi trebao nego se sa vremenom gube već naućene stvari i već stećena znanja.Ono što ide po razvoju,sve ima svoje vrijeme,to se u regresiji sa vremenom gubi.Hranjenje,govor a sa vremenom i stećene navike-idenje na vc,držanje čaše,prepoznavanje već upoznatog.

Da ne bih pisala već napisano i da ne bih duljila ovaj post nepotrebno,stavit ću link od moje priće tako da bi barem donekle mogli nastaviti ovdje na ovoj temi

http://www.forum-opp.com/index.php?topic=688.msg361823#msg361823

budem se nadopunila malo onim što nisam napisala tada jer toga ima dosta pa se jednostavno ne sjetiš svega odmah.

Prije otpr 4-5 godina Kety je bila u bolnici duže vremena kad su joj napravljene mnoge pretrage i došli su do dvije dijagnoze koje bi spojile sve njezine dijagnoze u jedan sindrom ali to je bio rijedak sindrom i na tome smo ostali,ništa se nije napravilo.Pošto sam slala njezine papire u Ameriku,Boston u dječju bolnicu za njihovo mišljenje,skupa sam mišljenjima tadašnje neurologice bila je preporuka za operaciju ali kako neurologica nije bila spremna sa mnom razgovarati kako treba da mi objasni niti mi je uljevala neko povjerenje ja sam operaciju odbila sa saznanjem da je velika vjerojatnost da kod Kety dođe do regresije ali kako je njoj bilo prognozirano sve i svašta pa čak i život do pete godine a evo je još nisam baš vjerovala da može biti toliko loše.

Bližile su se ove godine,upis u prvi razred za koji sam znala da nije spremna i dobila je odgodu sa razmišljanjem da ćemo u ovoj godini napraviti sve fizički i logopedski da ona sljedeće godine bude spremna za školu,da li to bilo po posebnom programu ili nekako drugačije svejedno.

Znala sam po svim nalazima da ona kasni u razvoju ali to je bilo prihvatljivo pošto je bila većinom po bolnicama nego doma i razvoj je išao svojim nekim tokom.

Uvijek u podsvjesti mi je bila regresija u glavi ali nisma pretjerano mislila o tome a nisam niti znala išta o tome tako da se nisam opterećivala.

Polako je sve bolje govorila i sve je pokazivalo na to da ide na bolje.Radilo se sa njom i radi se još uvijek bez obzira na koncentraciju i razumjevanje koje je bilo lošije ali se vidio napredak.

2007. godine na psihološkom testiranju je ustanovljeno da razvojno kasni nekih godinu i pol ali da to nije tako loše obzirom da je stalno po bolnicama i da se normalan razvoj usmjerio na neku drugu stranu.

Početkom ove godine je poćelo mucanje koje smo svi smatrali kao ono razvojno,prolazno mucanje.Nije bilo toliko izraženo tako da nismo obraćali pažnju na to nego radili terapiju,logopedsku kao i prije.No,to mucanje je poćelo biti sve izraženije i govor je bio sve teže razumljiv u nekim trenucima.

Koncentracija i razumjevanje je bilo lošije ponekad ali sam to pripisivala umoru ili brzopletosti.

Kako su poćele opet pretrage i kontrole kao i svake godine tako sam poćela dobivati informacije da mucanje nije razvojno i da moramo na još neke pretrage.

Neurologica nam je preporućila detaljno psihološko-razvojno testiranje da iskljući moguću logopedsku problematiku a ne neurološko.
Na testiranju su mi rekli da je nalaz puno lošiji nego što je bio 2007. godine i da mucanje nije sa logopedske strane nego sa neurološke.Iako me neurologica pitala da li ima neke promjene u razvoju nismo se previše zadržale na tome dok ne bude testiranje gotovo.

Kad sam se ćula sa neurologicom rekla je da pratimo i tete u vrtiću i mi ukućani kako je sa razumjevanjem i samim funkcioniranjem kod kuće i u vrtiću.Pošto je došlo do uvođenja novog lijeka svaku promjenu na njoj sam propisivala nuspojavama koje su sada nažalost iskljućene i čekaju nas još mnoge pretrage.

Kety je poćela sa fazama nekontroliranja najosnovnijih stvari kao što su piškinje i držanje čaše ali je to bilo rijetko i pojavljivalo se na mahove,pola sata-sat i onda bi prošlo.Ponekad me ne bi razumjela obićne rećenice a ponekad bi funkcionirala super.
Iako je bilo poteškoća u nerazumjevanju,na to sam bila navikla i znala sam kako moram nešto reći da bi skužila na što mislim.

Sve više i više se to pojaćavalo i bilo sve izražajnije dok sada je više perioda da me ne razumije nego što me razumije.
U vrtiću su tete primjetile da joj se stanje u zadnjih dva tjedna-tri drastićno pogoršalo i da ono što je prije trajalo sat-dva danas je recimo trajalo cijeli dan,sutra imamo sastanak u vrtiću da bi mi dali svoje mišljenje i napismeno i da se što prije javimo neurologici.

Danas ona nije mogla oprati zubiće niti je mogla držati čašu u ruci,drhtanje rukica je bilo prejako da bi ona mogla išta od toga.Ponekad se desi da se upiški a da nije svjesna toga.

Ponekad ne prepoznaje nekoga koga dobro zna a par puta se desilo da ne prepoznaje niti mene.
Jućer nije kužila razliku između tete i stričeka što je prije znala.Nije me razumjela kad sam joj rekla da mi doda nešto,samo me gledala kao da joj govorim nešto sasvim deseto.

Poćela se interesirati za neke stvari koje su bile davno interesantne...u svom je svijetu i ne mogu doprijeti do nje...kupila sam joj nove slikovnice...fasciniraju ju listovi,samo lista i ne gleda u ništa...ne reagira...u svom je nekom svijetu u koji ja ne mogu ući...

Za "pet minuta" bude bila ona stara Kety...ali kad će ju opet uhvatiti ne znam...trenuci poput drhtanja ruku ili nemogućnost stajanja su nam već normalna stvar.

Trenutno se kod nje manifestira na motoriku govora i finu motoriku tj motoriku koja je već odavno stećena kao što je držanje čaše,bojanje ili pranje zuba,oblaćenje.

I prije je ona bila u svom svijetu,nekom zamišljenom ali ja sam mogla doprijeti do nje...sada se sve češće zatvara u svoj svijet i ja ne kužim šta ona hoće ili pokušava.

Očekuju nas velike promjene kojih me strah.
Pretrage i operacija glave koja može biti rješenje svega ali sve je to još nepoznanica koju moram u blisko vrijeme vidjeti i nadati se najboljem.

Nadam se da se njezino stanje neće još jaće pogoršati i da će joj operacija glave pomoći.
Nadam se da se ne bude totalno zatvorila u svoj svijet iako (kako mi je rekla draga osoba) možda će Kety biti dobro u tom svom svijetu...možda sretna...ali ja na to nisam spremna...

Kety je još uvijek vesela i komunikativna curica koja svojim smjehom očarava ljude oko sebe,nadam se da to bude nastavila još dugo i nikad prestala.

Voljela bih tu staviti text pjesme koju sam si uvijek puštala kad je Kety bila loše i u bolnici.

http://www.youtube.com/watch?v=MTFUc7TorF4

Molio sam Boga za te

Prvi sam te poljubio
oko moje plavo
ime sam ti nadjenuo
i srce ti dao
Molio sam Boga za te
i on mi te dao
da te nema, sto je sreća
nikad' ne bi' znao

A kad jednom odem zlato
kad mi slome krila
znaj da si mi u životu
prva radost bila
Molio sam Boga za te
i on mi te dao
da te nema, sto je sreća
nikad' ne bi' znao

sljedeći članovi su rekli hvala na ovaj post:

Vilena, butterfly5, vlado01, Pišonja, vladimir, rivera, Tina, evaa, Tila

Za ovaj post, 9 članova je reklo hvala!
Evidentirano

lu
Administrator
Ovisnik

Thank You
-Given: 1560
-Receive: 745

Awards
« Odgovor #1 : Studeni 19, 2009, 22:41 »

Hvala ti na opširnom opisu! Javi nam kako će se stvari dalje razvijati. Držite nam se obje! Šaljemo vam dobre vibracije i molitve!

♪♫ Cassidy ♫♪

Za ovaj post, 1 član je reklo hvala!
Evidentirano

U usporedbi s onim ŠTO me okružuje ja sam mlada, a u usporedbi s onima TKO me okružuje, priznajem da sam stara.
kiss
Rođena s vukovima!
ex-staff
Ovisnik

Thank You
-Given: 130
-Receive: 77

Awards
« Odgovor #2 : Studeni 19, 2009, 23:00 »

Mislim da sam ti sve svoje želje rekla u onim pp-ima koje smo razmjenile. Držim vam palčeve u nadi da će sve krenuti nekim boljim putem. Pusa 

♪♫ Cassidy ♫♪

Evidentirano

•●●• .♥♥♥ ~ Sve Sto Radim Ispadne po Mome...Zajebana Jesam Al Takvu Me Vole ღ •●●• ♥
Vilena
Ovisnik

Thank You
-Given: 117
-Receive: 124

Awards
« Odgovor #3 : Studeni 19, 2009, 23:06 »

nakon ove opširne priče imam samo nekoliko stvari reći.
znam da je teško jer se radi o tvom dijetetu i svi se molimo da će biti sve u redu, ali
treba krenuti redoslijedom
sutra obaviti što treba
neurologa, posavjetovati se i sijest i razmislit.

ona je još dijete i ne da se nadam već i vjerujem da će sve biti okej, da će jednom biti sve iza vas i da ćete dalje nastaviti s normalnim životom 

sve ostalo sam ti već napisala ,držite mi se, ne plašite se, jer sve će biti okej. svi molimo za vas   

♪♫ Cassidy ♫♪

Evidentirano

"once there was a time
 when no man had ever touched the earth
 all that has been built was balanced
 and so was man's birth
 come with me
 and you'll see..."
alexia
ex-staff
Ovisnik

Thank You
-Given: 61
-Receive: 76

Awards
« Odgovor #4 : Studeni 20, 2009, 01:07 »

Kety je pravi mali anđel, kad sam ju prvi put vidjela ostavila je dubok trag u meni. Nadam se i molim da se operaciom riješe sveove stvari koje joj se događaju i da će i ona jednog dana pisati ovdje na forumu neku svoju lijepu priču

Cassy i kety držite mi se 

♪♫ Cassidy ♫♪

Evidentirano

Život je čudna igra u kojoj nema pobjednika

talijanka12
Piskaralo

Thank You
-Given: 0
-Receive: 3

Awards
« Odgovor #5 : Studeni 20, 2009, 13:10 »

cass znam da je svaka rijeć suvišna i da te ništa nemože utješiti,jako mi je drago da smo se upoznale i postačle prijateljice,ja ti se divim kao osobi i majki kroz što si sve prošla i dalje si tako optimistićna i vedra osoba koja je svoju dječicu stvarno super odgojila sve tri curke su zakon a keti mi se uvukla pod kožu i meni i ivici,cass želim ti samo reći da smo uvijek tu za tebe i tvoje cure i ako ti treba bilo koja pomoć molimte pitaj i traži.

♪♫ Cassidy ♫♪

Evidentirano
♪♫ Cassidy ♫♪
ex-staff
Ovisnik

Thank You

Awards
« Odgovor #6 : Studeni 20, 2009, 18:14 »

Hvala puno

Evo danas sam imala razgovor u vrtiću sa defektologicom koja sa njom radi svakodnevno.Upoznala me sa situacijama koje se događaju u vrtiću a i ja nju sa stanjima kod kuće.

Kety je pala sa svih strana razvoja,motorički i psihički tj menatalno.Pamčenje,koncentracija i komunikacija je drastićno pogoršanje,razumjevanje je također ali i stanja gdje se nju niti razumije niti ona razumije što joj se govori su postala skoro svakodnevica.

Sa fizičke strane je loša ravnoteža koja je do sada bila koliko-toliko uredna.

Kako ih uće i kako je Kety navikla,svaki puta nakon jela (doručak,ručak,obrok) ustane i odnese svoj tanjurić na servis-kolica.
Danas je moa Kety krenula odnjeti tanjurić ali su tete vidjele da joj je ravnoteža "klimava" tj da se njihala dok je pokušavala uspostaviti ravnotežu nije uspjela nego su je stavile sjesti a one su stavile tanjurić na kolica.

Danas moja Kety nije mogla uz stepenice.

Uspjela sam telefonski dobiti neurologicu i ukratko joj reći kakve su novosti kod nas i pokušala sam dobiti termin kad bih ja sama mogla doći kod nje i porazgovarati o njezinom stanju bez toga da Kety mora slušati sve o ćemu nas dvije razgovaramo.
Rekla je da ju obavezno nazovem u ponedjeljak da se dogovorimo.
Sad čekam ponedjeljak
Evidentirano

kiss
Rođena s vukovima!
ex-staff
Ovisnik

Thank You

Awards
« Odgovor #7 : Studeni 20, 2009, 18:21 »

Mislim da ti najbolje znaš njezino stanje, i vjerojatno si i sama vidjela da se njezino stanje promjenilo i prije nego si pozvana na razgovor.
Vidit ćeš šta će reći neurologica u ponedjeljak, ali po ovome ja bih rekla da se njezino stanje mjenja nažalost na lošije.
Što je tu je, ona je tvoja srećica i budete se polako privikavali na ovu novu fazu.
Nadam se da će i tete u vrtiću biti na raspolaganju za svaku pomoć
Evidentirano

•●●• .♥♥♥ ~ Sve Sto Radim Ispadne po Mome...Zajebana Jesam Al Takvu Me Vole ღ •●●• ♥
lu
Administrator
Ovisnik

Thank You

Awards
« Odgovor #8 : Studeni 20, 2009, 20:05 »

Već sam ti rekla da se pripremiš na operaciju ako to liječnici predlažu i obećavaju bar stagnaciju postojećeg stanja.

Držite se!
Evidentirano

U usporedbi s onim ŠTO me okružuje ja sam mlada, a u usporedbi s onima TKO me okružuje, priznajem da sam stara.
talijanka12
Piskaralo

Thank You

Awards
« Odgovor #9 : Studeni 20, 2009, 22:14 »

cass drži mi se in tu sam
Evidentirano
♪♫ Cassidy ♫♪
ex-staff
Ovisnik

Thank You

Awards
« Odgovor #10 : Studeni 21, 2009, 12:47 »

Sinoć je Kety bila ok

Vidjet ću danas kakav će biti dan

U svakom slućaju,hvala vam svima...Prepuna sam pitanja sa niti jednim odgovorom ali nadam se da će na kraju sve ispasti dobro
Evidentirano

talijanka12
Piskaralo

Thank You

Awards
« Odgovor #11 : Studeni 21, 2009, 12:48 »

puse keti i tvojim curkama
Evidentirano
♪♫ Cassidy ♫♪
ex-staff
Ovisnik

Thank You

Awards
« Odgovor #12 : Studeni 21, 2009, 23:37 »

Danas je Kety dobro

Nije imala tremora niti je imala problema sa hodom.

Nadam se da će to malo potrajati.

Puse svima
Evidentirano

kiss
Rođena s vukovima!
ex-staff
Ovisnik

Thank You

Awards
« Odgovor #13 : Studeni 21, 2009, 23:38 »

Danas je Kety dobro

Puse svima

Držim palčeve da potraje
Evidentirano

butterfly5
gnjavež ^.^
ex-staff
Ovisnik

Thank You
-Given: 34
-Receive: 60

moje čupavo čudo ^.^

Awards
« Odgovor #14 : Studeni 21, 2009, 23:40 »

Držim palčeve da potraje

drzi se 

♪♫ Cassidy ♫♪

Evidentirano

Moći zagrliti onoga koga voliš kad god to poželiš - kakav je to luksuz!
Vilena
Ovisnik

Thank You
-Given: 117
-Receive: 124

Awards
« Odgovor #15 : Studeni 22, 2009, 00:24 »

Danas je Kety dobro

Puse svima

drago mi je  
Evidentirano

"once there was a time
 when no man had ever touched the earth
 all that has been built was balanced
 and so was man's birth
 come with me
 and you'll see..."
ღ kača ღ
Ovisnik

Thank You
-Given: 49
-Receive: 161

Awards
« Odgovor #16 : Studeni 23, 2009, 00:50 »

Ufff , danas nije bilo najbolje . Tresle su joj se ruke kad je pila sokić, nije mogla čašu držat s obje ruke, nego je morala s obadvije i bit naslonjena jer nije imala snage , dok je jela joj ispadalo .

Kasnije mi došla i rekla: Volim te, teta i onaj njen smiješak od srca , tako te stegne oko srca, kad znaš da operacija može pogoršat sve .

A opet se tješiš da je sve samo faza i da će proć i da će opet bit ona stara Kety .

♪♫ Cassidy ♫♪

Evidentirano
♪♫ Cassidy ♫♪
ex-staff
Ovisnik

Thank You

Awards
« Odgovor #17 : Studeni 23, 2009, 01:38 »

Kača

Iskreno,meni su već postale "normalne" takve situacije

Danas mi je drago što se nije jako rasplakala kad joj je "pobjeglo" pa smo odmah išli u kadu na kupanac

Ne želim da ona poćne shvačati da je kriva ako joj se desi da se upiškila ili prolila nešto,kao što je išla siroće mesti burek sa poda jer joj je pola popadalo

Sutra se nadam da budem napisala nešto lijepo

Zaboravila sam napisati da mi je žao što si morala biti "svjedokom" svega,voljela bih da ju svi znaju onakvu-veselu i sretnu,bez briga i problema...bez takvih poteškoća
Nadam se da to sve ne bi "ubilo" sliku o njoj u tuđim očima
Evidentirano

vlado01
Ovisnik

Thank You
-Given: 14
-Receive: 138

Preljub je primjena demokracije na ljubav

• Awards

• Awards
    « Odgovor #18 : Studeni 23, 2009, 03:02 »

ja nisam iz zg-a ali vidio sam ju 3 puta to dijete je super tako razigrano veselo ona mi ja tako ostala u fenomenalnom sjecanju

cassy samo pozitivne misli i valjd abude sve 5 , mislim mora biti sve sve 5

♪♫ Cassidy ♫♪

Evidentirano

alexia
    ex-staff
    Ovisnik

Thank You
    -Given: 61
    -Receive: 76

Awards
    « Odgovor #19 : Studeni 23, 2009, 03:08 »

Kača

Zaboravila sam napisati da mi je žao što si morala biti "svjedokom" svega,voljela bih da ju svi znaju onakvu-veselu i sretnu,bez briga i problema...bez takvih poteškoća
    Nadam se da to sve ne bi "ubilo" sliku o njoj u tuđim očima

draga nemoj se opterećivati sa tim što će drugi misliti o njoj, meni je ona draga curica i tako će biti što god da bude. Malena je ostavila takav dojam na mene da ništa drugo nego sam ju poželila imati 

čuvajte mi se sve četiri i pozitivne misli, mada znam teško je to sad u ovom trenutku
    pusa velika 
    Evidentirano

Život je čudna igra u kojoj nema pobjednika

♪♫ Cassidy ♫♪
    ex-staff
    Ovisnik

Thank You

Awards
    « Odgovor #20 : Studeni 23, 2009, 03:11 »

draga nemoj se opterećivati sa tim što će drugi misliti o njoj, meni je ona draga curica i tako će biti što god da bude. Malena je ostavila takav dojam na mene da ništa drugo nego sam ju poželila imati 

čuvajte mi se sve četiri i pozitivne misli, mada znam teško je to sad u ovom trenutku
    pusa velika 

Ma znam draga ali toliko puta su ju gledali poprijeko da me sve strah da će biti takvih "pogleda" opet,ona ih ne primjeti ali ja ih i primjetim i osjetim i bole,previše bole

Hvala puno svima

Javim vam se ubrzo sa (nadam se) dobrim vijestima
    Evidentirano

Sun
    *teta iz klaonice*
    Ovisnik

Thank You
    -Given: 156
    -Receive: 177

Awards
    « Odgovor #21 : Studeni 23, 2009, 03:12 »

draga moja, ja ti želim jako puno snage, ipak si ti žena zmaj , a njoj da i dalje ostane veselo i vedro dijete...

♪♫ Cassidy ♫♪

Evidentirano

ja ne svijetlim, ja sijevam
    ♪♫ Cassidy ♫♪
    ex-staff
    Ovisnik

Thank You

Awards
    « Odgovor #22 : Studeni 23, 2009, 10:56 »

Zvala sam doktoricu

Rekla je da se vidimo u utorak ali da u ponedjeljak nazovem da ne bi bilo promjena

Mislim da budem živce izgubila do utorka

To je tjedan dana
    Evidentirano

lu
    Administrator
    Ovisnik

Thank You

Awards
    « Odgovor #23 : Studeni 23, 2009, 11:27 »

I sutra je utorak!

Držite se curke!
    Evidentirano

♪♫ Cassidy ♫♪
    ex-staff
    Ovisnik

Thank You

Awards
    « Odgovor #24 : Studeni 23, 2009, 11:31 »

I sutra je utorak!

Držite se curke!

Da je bar to sutra

Ma moram se držati ali je li to samo meni tako strašno da doktorica to požuruje?
    Znam da kao mama možda i "paničarim" previše ali meni se ovo ne sviđa i bez nekih informacija samo puna pitanja od kojih me glava boli
    Evidentirano

Str: [1] 2 3 4 5 6 ... 8   Gore
      Ispis  

Skoči na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP Forum-OPP | Powered by SMF 1.1.11. © 2005, Simple Machines LLC. All Rights Reserved. Valjani XHTML 1.0! Valjani CSS!
    Stranica je generirana za 0.875 sekundi uz 29 upita.
    Templates: 2: index (default), Display (default).
    Sub templates: 4: init, main_above, main, main_below.
    Language files: 4: index.croatian-utf8 (default), Modifications.croatian-utf8 (default), HidePost.croatian-utf8 (default), ThankYouPost.croatian-utf8 (default).
    Files included: 17 - 666KB. (show)
    Cache hits: 12: 0.00102s for 77047 bytes (show)
    Queries used: 29.

[show queries]