Forum-OPP
Listopad 24, 2014, 16:40 *
Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte.
Jeste li propustili aktivacijsku email poruku?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave

Forum   Pomoć KONTAKT Igre Pravila Contact Prijava Registracija  
 Str: 1 2 3 [4] 5 6   Dolje
  Ispis  
Autor Tema: Kako pronaći posao?  (Posjeta: 23042 )
0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.
Iris
run while you can.
ex-staff
Ovisnik

Spol: Ženski

Thank You
-Given: 216
-Receive: 183

Awards
« Odgovor #75 : Siječanj 21, 2010, 21:45 »

Najcudnija pitanja koja sam ja dobila :

1.koristite li tablete za smirenje?

2.drogirate li se ? (ono halo,da se i drogiram bas ti rekla)

3.sa kime zivim i sa kime sam SVE zivjela

4.podnosim li dobro bolove menstruacije (valjda se brinu hocu li doci taj dan na posao..wtf ??)

5.moje mane i vrline

6.imam li u obitelji alkoholicara

7.da li bi nosila potpetice kad bi morala

Ovo su pitanja na razgovorima za cuvanje djece,rad u butiku/ducanu..

Znam da se poslodavcu na pocetku odgovara na sve,i u biti na to ne obracamo paznju,bitno da dobijemo posao jel...al onda se ja pitam..ako je sposoban sastavit ovako retardirana pitanja..kakv je on covjek ? I kako ce mi biti tek raditi za njega ?
Evidentirano

Pazite da jedete zdravo,nemojte pusit ni pit,ostanite fit,a krepajte u svakom slucaju.
Sun
*teta iz klaonice*
Ovisnik

Thank You
-Given: 156
-Receive: 177

Awards
« Odgovor #76 : Siječanj 22, 2010, 17:43 »

evo, ja sam danas bila na grupnom informiranju u hzz-u

bilo je bla bla bla, truć truć truć... i na kraju nas je čovjek prosvijetlio i reko da idemo radit noćne u koku u izlov peradi ili na traku jer oni uvijek primaju

kaj da još velim
Evidentirano

ja ne svijetlim, ja sijevam
vlado01
Ovisnik

Thank You
-Given: 14
-Receive: 138

Preljub je primjena demokracije na ljubav

• Awards

• Awards
    « Odgovor #77 : Siječanj 22, 2010, 17:57 »

ja sam po struci informatičar i vladek ide u jednu firmu kao traže prodavača informatičke robe  

majko moja koji upitnik  sjećam se toga ono

dali pijete - moj odgovor-  pojasnite  pitanje ako odeš sa nekim na pivu jeli piješ ???

zašto vam treba baš ovaj posao  - a što da vam kažem  ne treba mi  ???

dali se drogirate - da se ja drogiram nebi sad bio tu i tražio posao nego bi krao da kupim dop

koliko puta ste bili u braku ?? - ono 18 puta koje vam to pitanje

dali uvjek dolazite na vrijeme na posato - dogodi se da zakasnim što vi nikad niste zakasnili  

dali ste kad bili na psihijatriji  i radi čega   - da bio sam  , mjerio sam očitanje potrošnje el energije

ima još gluposti  

i napišem ja dole ispod svega

pohvaljjem gospodina koji je sastavio pitanja taj mora da se kandidira za gradonačelnika Rijeke
    « Zadnja izmjena: Siječanj 22, 2010, 18:03 vlado01 » Evidentirano

Sun
    *teta iz klaonice*
    Ovisnik

Thank You

Awards
    « Odgovor #78 : Siječanj 22, 2010, 17:59 »

dali ste kad bili na psihijatriji  i radi čega   - da bio sam  , mjerio sam očitanje potrošnje el energije

Evidentirano

lego_kockica
    Animator-moderator
    Mudrica

Thank You
    -Given: 159
    -Receive: 114

Awards
    « Odgovor #79 : Siječanj 22, 2010, 19:02 »

Bila sam više puta u situaciji da odlučujem koga će se zaposliti i mogu reći da niti tražitelji posla baš nisu uvijek neko cvijeće...
    Žena razgovara samnom i rasteže žvakaću, samo čekam kad će balon puknut....
    Tip s dugačkim malim noktom čačka... što već....
    Onda jedna koja naziva svaki dan da pita je li riješena pozitivno njena molba...     Da - JAVIT ĆEMO VAM SE! Neću niti probavati zamisliti da me svih tristo potencijalnih tajnica zove svaki dan da li je već nešto u vezi s njima odlučeno....     (Toliko o proaktivnosti kod traženja posla...    )

Par savjeta:
    - Valjda ne treba danas objašnjavati da se molbe ne pišu rukom (osim ako je izričito navedeno). Da, da, još uvijek se šalju fotokopirane(!) molbe gdje se samo u zaglavlje upiše... što već...
    - Isto tako, ako nije drugačije traženo, jezik je hrvatski. I obrnuto. Ako se traži da napišete na svahiliju, nađite nekog tko će (kvalitetno!) prevesti, ako već svahili ne znate... Jer od 100 ili više molbi ove koje ne zadovoljavaju traženi format neće nitko niti čitati.
    - Romane preskočite. "Rođen/a sam... od mame Maje i tate Jerka..."     Da, i toga ima... A koga to briga? Znaš li raditi ono što se traži?
    - Ne prenapuhavati kvalifikacije... Ako napišeš da znaš super njemački koji je uvjet, budi siguran da je u drugom krugu neki Austrijanac na intervjuu i da će tvoj (super ili ne) njemački lijepo doć do izražaja...   
    - Molbe su danas tako slične (mnogi imaju Google...), a kandidati iza njih su nebo i zemlja. Zato je presudan dojam na intervjuu! (Ali o tome drugi put... )

sljedeći članovi su rekli hvala na ovaj post:

eddy

Za ovaj post, 1 član je reklo hvala!
    Evidentirano
    Aegon
    Hondakepiran
    ex-staff
    Ovisnik

Spol: Muški

Thank You
    -Given: 146
    -Receive: 440

Iron throne

Awards
    « Odgovor #80 : Siječanj 28, 2010, 14:54 »

Evo plus, sta ne navoditi 
    http://www.moj-posao.net/jseeker_wiki.php?wikiName=CVTragikomicnePojedinostiIzZivota
    Evidentirano

Nacin razmisljanja vlasti: Ako se krece, oporezuj. Ako se nastavi kretati, reguliraj. Ako stane, subvencioniraj.
    Sun
    *teta iz klaonice*
    Ovisnik

Thank You

Awards
    « Odgovor #81 : Ožujak 25, 2010, 16:26 »

sutra je kod mene sajam poslova   nisu mi uručili pozivnicu prilikom mjesečnoj javljana na burzu, al planiram otići

POSLODAVCI IZLAGAČI:

●Arsenal Ivezić d.o.o. Varaždin
    ●Bambi d.o.o. Jalkovec
    ●Bip-tim d.o.o. Varaždin
    ●Bloo d.o.o. Istra-animationclub Pula
    ●Boxmark Leather d.o.o. B. Trnovec
    ●Carpe Diem d.o.o. Sračinec
    ●Certa d.o.o. Varaždin
    ●Cosmopolitan Life Vienna Insurance Group d.d.
    ●Croatia osiguranje d.d. filijala Varaždin
    ●Dekra d.o.o. – Poslovnica Varaždin
    ●Drvo commerce Korotaj d.o.o. Kolarovec
    ●Ducati komponenti d.o.o. Ludbreg
    ●Ductus d.o.o. Ludbreg
    ●Elkom d.o.o. Ivanec
    ●Flama d.o.o. Ludbreg
    ● Fruk i Pintarić d.o.o. Horvatsko
    ●Galko d.o.o. Mali Bukovec
    ●Git d.o.o. Varaždin
    ●Grupa Coning Varaždin sa članicama Coneco d.o.o., Coning ecogradnja d.d.,
          Coning   inženjering d.d., Coning turizam d.d.
    ●Grupa Trgonom Novi Marof sa članicama Bor d.o.o., Lipa d.o.o., Trgonom d.o.o.
    ●Igea d.o.o. Varaždin
    ●Industrija mesa Ivanec d.o.o. Ivanec
    ●Istraturist Umag d.d. Umag
    ●Metalska industrija Varaždin d.d. Varaždin
    ●MORH
    ●MUP RH, Policijska uprava Varaždinska
    ● Nakladnička kuća Tonimir d.o.o. Varaždinske Toplice
    ● Oprema – PIT d.o.o. Ludbreg
    ● Prodajni centar Horvatsko
    ● Siga d.o.o. Varaždin
    ● TP “Varaždin“ d.o.o. Varaždin
    ● Varteks d.d. Varaždin
    ● Vindija d.d. Varaždin
    ● Vinogradarska zadruga Štrigovčanka
    ● Zagorje Tehnobeton d.d. Varaždin
    ● Zlatni-restorani.com

crveni su kao poslodavci

ma, nisu ni ostali krasni, al ono

ima ko iskustva sa sajmom poslova? kak se napišu otvorene molbe bez direktnog primatelja
    ono da si isprintam i samo dijelim

makar durgi vele da se većinom firme idu samo reklamirati na taj sajam
    Evidentirano

kiss
    Rođena s vukovima!
    ex-staff
    Ovisnik

Thank You
    -Given: 130
    -Receive: 77

Awards
    « Odgovor #82 : Ožujak 25, 2010, 16:43 »

Bila sam više puta u situaciji da odlučujem koga će se zaposliti i mogu reći da niti tražitelji posla baš nisu uvijek neko cvijeće...
    Žena razgovara samnom i rasteže žvakaću, samo čekam kad će balon puknut....
    Tip s dugačkim malim noktom čačka... što već....
    Onda jedna koja naziva svaki dan da pita je li riješena pozitivno njena molba...     Da - JAVIT ĆEMO VAM SE! Neću niti probavati zamisliti da me svih tristo potencijalnih tajnica zove svaki dan da li je već nešto u vezi s njima odlučeno....     (Toliko o proaktivnosti kod traženja posla...    )

Par savjeta:
    - Valjda ne treba danas objašnjavati da se molbe ne pišu rukom (osim ako je izričito navedeno). Da, da, još uvijek se šalju fotokopirane(!) molbe gdje se samo u zaglavlje upiše... što već...
    - Isto tako, ako nije drugačije traženo, jezik je hrvatski. I obrnuto. Ako se traži da napišete na svahiliju, nađite nekog tko će (kvalitetno!) prevesti, ako već svahili ne znate... Jer od 100 ili više molbi ove koje ne zadovoljavaju traženi format neće nitko niti čitati.
    - Romane preskočite. "Rođen/a sam... od mame Maje i tate Jerka..."     Da, i toga ima... A koga to briga? Znaš li raditi ono što se traži?
    - Ne prenapuhavati kvalifikacije... Ako napišeš da znaš super njemački koji je uvjet, budi siguran da je u drugom krugu neki Austrijanac na intervjuu i da će tvoj (super ili ne) njemački lijepo doć do izražaja...   
    - Molbe su danas tako slične (mnogi imaju Google...), a kandidati iza njih su nebo i zemlja. Zato je presudan dojam na intervjuu! (Ali o tome drugi put... )

Legića, s obzirom da mi skoro prestaje porodiljni, pa ću morat opet nanovo pisati molbe. Može po tebi, neki primjer dobro napisane molbe.

@ svi, što kažete kada vas pitaju vaše 3 mane i 3 vrline?
    Evidentirano

•●●• .♥♥♥ ~ Sve Sto Radim Ispadne po Mome...Zajebana Jesam Al Takvu Me Vole ღ •●●• ♥
    Sun
    *teta iz klaonice*
    Ovisnik

Thank You

Awards
    « Odgovor #83 : Ožujak 25, 2010, 16:46 »

mane - iskrenost perfekcionizam
    vrline - organiziranost

ma nemam pojma
    Evidentirano

Sahara
    Mudrica

Thank You
    -Given: 43
    -Receive: 45

M'a ssalama

Awards
    « Odgovor #84 : Ožujak 25, 2010, 17:28 »

Legića, s obzirom da mi skoro prestaje porodiljni, pa ću morat opet nanovo pisati molbe. Može po tebi, neki primjer dobro napisane molbe.

@ svi, što kažete kada vas pitaju vaše 3 mane i 3 vrline?

Lego će to bolje od mene pa ću samo ukratko iako još uvijek držim da HZZ nudi dobar ogledni primjer CV-a http://www.hzz.hr/default.aspx?id=4221 i da bi po njemu mogla složiti gotovo izvrstan životopis.

Naslov
    Ime i prezime, kontakt (fiksni telefon, mobilni telefon, adresa e-pošte, ev. web adresa)
    Obrazovanje (srednja škola, fakultet) i stupanj obrazovanja (ev. titula) koji odgovara onom u radnoj knjižici
    Dodatno obrazovanje (tečajevi - informatički, stranog jezika; radionice i ostale škole za koje imamo neki certifikat)
    Znanje stranog jezika (aktivno, pasivno - stanje), računalna pismenost (navesti računalne programe kojima se zadovoljavajuće služimo)
    Radno iskustvo nek to bude središnji i najpregledniji dio CV-a podijeljen na poslove obavljane preko student-servisa, ugovora o djelu i ugovora o radu. Na kraju se može dodati i dio o ev. volontiranju (izbjegavati navoditi poslove koje smo prekratko obavljali, na kojima smo dobili otkaz svojom krivnjom itd)
    Interesi (članstva u udrugama, nevladinim organizacijama - izbjegavati navoditi političku pripadnost i ev. angažmane; navesti sve društveno korisne angažmane)

Kako je lego napisala: bitno je NE lagati. Svi podaci moraju biti točni i istiniti.
    Evidentirano
    kiss
    Rođena s vukovima!
    ex-staff
    Ovisnik

Thank You

Awards
    « Odgovor #85 : Ožujak 25, 2010, 17:29 »

Pitala sam za zamolbu za posao
    Evidentirano

•●●• .♥♥♥ ~ Sve Sto Radim Ispadne po Mome...Zajebana Jesam Al Takvu Me Vole ღ •●●• ♥
    Sahara
    Mudrica

Thank You
    -Given: 43
    -Receive: 45

M'a ssalama

Awards
    « Odgovor #86 : Ožujak 25, 2010, 17:53 »

Pitala sam za zamolbu za posao

Mea culpa.

Evidentirano
    njasa1985
    moderator
    Ovisnik

Thank You
    -Given: 11
    -Receive: 96

Always a bridesmaid, never a maid

Awards
    « Odgovor #87 : Ožujak 26, 2010, 22:24 »

Kiss, mogu ti ja poslat jednu svoju pa ti vidi jel bi me zvala na razgovor pa si ju malo prilagodi...

Svi kojima sam dotjerivala životopise su dobili posao (nije da se hvalim, haha), pa ako nekome treba mogu bacit oko
    Evidentirano

We got just one shot of life, let's take it while we're still not afraid
    lego_kockica
    Animator-moderator
    Mudrica

Thank You

Awards
    « Odgovor #88 : Ožujak 31, 2010, 18:29 »

U molbi za posao (ne zamolbi , zamolba je nešto drugo) u dva odlomka napišeš: pregled svojih kvalifikacija koje te čine idealnim kandidatom (prvi odlomak) i razlog zašto baš u toj firmi želiš raditi (drugi odlomak). Ovo drugo se ne nalazi u životopisu, tako da mora predstavljati nešto suvislo i uvjerljivo(!). "Javljam se jer želim biti u vašem timu izuzetnih stručnjaka..." - piše nam jedan kandidat... Hvala na komplimentu, ali otkuda ti znaš da sam ja izvrstan stručnjak? Osim toga, komplimente za stručnost ne može davati onaj manje stručan.... Isto prežvakane fore tipa "željan rada, učenja i znanja..."    molim preskočite...  Želim raditi kod vas zato što sam upravo ja ono što trebate (moje kvalifikacije, moje iskustvo - istaknite što vas čini boljim izborom od drugih kandidata - ne treba ponavljanje prvog odlomka...) i mojim zapošljavanjem rješavate sve vaše probleme. Uz to sam i ugodna osobnost, pravo rosno cvijeće,.... a ponudit ću se i skuhat kavu i naručit gablec (jer znam da ste prenatrpani i jedva dišete i bit ćete mi zato zahvalni do groba...   ) Nešto u tom stilu, svojim riječima. Naravno, tko ima 20 godina staža, ovo s gablecom može i preskočiti...  

Kod izbora vrlina - oprez... Tvrdoglavost nije vrlina...    Na pitanje o nedostacima kažem: Došla sam predstaviti Vam svoje prednosti i govoriti o njima...  

S druge strane, velik oprez kod pitanja tipa npr. "kako radite pod pritiskom/stresom?"... Moj prijedlog - petama vjetra... To je samo drugo ime za gomilu neplaćenih prekovremenih... Zapitajte se je li vam to treba... (Ima toga još...) Sad sam možda malo OFFT...

Aegon, lu, eddy

Za ovaj post, 3 članova je reklo hvala!
    « Zadnja izmjena: Ožujak 31, 2010, 18:31 lego_kockica » Evidentirano
    lego_kockica
    Animator-moderator
    Mudrica

Thank You

Awards
    « Odgovor #89 : Travanj 01, 2010, 12:26 »

Mala dopuna gornjeg posta:

Možda se vi želite razvijati, raditi, učiti.... Međutim, surova stvarnost je da to nikoga ne zanima...    Ono čime postajete poželjan kandidat jest da uvjerite potencijalnog poslodavca da znate obavljati taj posao i da ćete ga obavljati bolje od drugih (zbog urođenog talenta, škole, iskustva ili povoljnog ascendenta -

moram begat, server se restarta, nastavak slijedi

kesty, lu

Za ovaj post, 2 članova je reklo hvala!
    Evidentirano
    kesty
    ex-staff
    Ovisnik

Thank You
    -Given: 63
    -Receive: 33

Awards
    « Odgovor #90 : Travanj 01, 2010, 12:32 »

Mala dopuna gornjeg posta:

Možda se vi želite razvijati, raditi, učiti.... Međutim, surova stvarnost je da to nikoga ne zanima...    Ono čime postajete poželjan kandidat jest da uvjerite potencijalnog poslodavca da znate obavljati taj posao i da ćete ga obavljati bolje od drugih (zbog urođenog talenta, škole, iskustva ili povoljnog ascendenta -

moram begat, server se restarta, nastavak slijedi

Savršen post. 
    Evidentirano

Dao joj je dvanaest ruža i jednu umjetnu. Zatim ju je poljubio i rekao: "Voljet ću te dok i posljednja ruža ne uvene".
    kiss
    Rođena s vukovima!
    ex-staff
    Ovisnik

Thank You

Awards
    « Odgovor #91 : Travanj 01, 2010, 18:26 »

Lego_kockica, bez neke obaveze, željela bih ti poslati svoj životopis, ako imaš vremena da pogledaš i kažeš mi svoje mišljenje?
    Evidentirano

lego_kockica
    Animator-moderator
    Mudrica

Thank You

Awards
    « Odgovor #92 : Travanj 01, 2010, 18:28 »

nastavak:

- ili čega već što smatrate bitnim).

Elem, poslodavac želi riješiti SVOJE probleme, a ako se uz to vi lijepo razvijete (u svim smjerovima), tim bolje...
    Gledano iz suprotnog kuta, iz perspektive radnika, idealno je da se vlastite želje poklope s onim što poslodavac treba. (Znam da je teško, ali nije nemoguće...)

Ima tu i ponekih iznimaka... Ako šef želi mladu, zgodnu tajnicu, gospođa u najboljim godinama s perfektna tri strana jezika nema baš neke šanse...   

Državne firme su isto priča za sebe... Tu vrijede kvalifikacije krvi, tla, zavičaja i sl. koje u sprezi s odgovarajućom bojom partijske knjižice za primanje na posao i napredak u karijeri čine čuda...   

I još nešto:
    Ne mogu dovoljno naglasiti PRIPREMU. Doći na razgovor i ne imati ama baš nikakvog pojma o tome što firma radi...    Isto tako treba ponoviti neke najosnovnije stvari vezane uz posao za koji se natječete. (Npr. kad sam odlučivala o izboru knjigovođe, pitam kandidata da mi kaže koliko je 5% od nečega i skoro polovica me blijedo gleda. To je 7. razred osnovne, ej!!)
    « Zadnja izmjena: Travanj 01, 2010, 18:42 lego_kockica » Evidentirano
    lego_kockica
    Animator-moderator
    Mudrica

Thank You

Awards
    « Odgovor #93 : Travanj 01, 2010, 18:47 »

Lego_kockica, bez neke obaveze, željela bih ti poslati svoj životopis, ako imaš vremena da pogledaš i kažeš mi svoje mišljenje?

Nema frke. Samo ne mogu obećat do kad...    Kad ufatim malo vremena. Može na PP, ako je moguće dodavati datoteke ili na mail u mojem profilu.
    Evidentirano
    kiss
    Rođena s vukovima!
    ex-staff
    Ovisnik

Thank You

Awards
    « Odgovor #94 : Travanj 01, 2010, 18:49 »

Može, super, hvala ti...
    Evidentirano

Sun
    *teta iz klaonice*
    Ovisnik

Thank You

Awards
    « Odgovor #95 : Lipanj 18, 2010, 15:42 »

pitanje za vas koji ste na burzi il znate nekog

kak to da neki moraju, a neki ne moraju ispuniti dnevnik traženja posla?
    dal je to provjere radi ili si to savjetodavci onda pišu pod svoje?
    Evidentirano

Tea
    moderator
    Ovisnik

Thank You
    -Given: 90
    -Receive: 127

Awards
    « Odgovor #96 : Lipanj 18, 2010, 15:49 »

lego, jel ti ja mogu isto šibnit životopis? trebam pomoć, u deveti mjesec kreće suluda potraga za poslom.
    Evidentirano

For your love there is no measure
    lego_kockica
    Animator-moderator
    Mudrica

Thank You

Awards
    « Odgovor #97 : Lipanj 18, 2010, 17:15 »

lego, jel ti ja mogu isto šibnit životopis? trebam pomoć, u deveti mjesec kreće suluda potraga za poslom.

Možeš, naravno...   
    Evidentirano
    njasa1985
    moderator
    Ovisnik

Thank You
    -Given: 11
    -Receive: 96

Always a bridesmaid, never a maid

Awards
    « Odgovor #98 : Siječanj 13, 2011, 20:02 »

Neki dan bila na kadrovskoj i ispred mene molba za posao (okrenuta naopako), ispisana prek cijelog a4 papira... i dok sam čekala čituckam ja to po malo  sve standardno bla bla, voljela bih raditi kod vas, vi ste super firma (hahahahaha), ja sam isto super i sve tak trać bljuć, al niš konkretno 

otišla kolegica nekaj kopirat tak da sam ostala sama i "bacila pogled" na životopis, baš da vidim onak nabrzaka za kaj se ova javlja (možda mi bude nova kolegica)  i čitam ja to i dalje naopako i tražim zanimanje, al ga nigdje ne vidim  radila je u ministarstvu nekom, al ne piše kaj, jel bila ministrica il je radila u kuhinji  životopisa tri stanice, nigdje ne piše kaj je 

i mislim si kak se ja ne bi opće trudila ni isprintati taj životopis, kad ne piše ono najosnovnije  ili barem nije jasno vidljivo, a to bi valjda trebala biti jedna od ključnih informacija 
    Evidentirano

We got just one shot of life, let's take it while we're still not afraid
    nikon_vg
    ex-staff
    Ovisnik

Thank You
    -Given: 229
    -Receive: 65

Awards
    « Odgovor #99 : Siječanj 14, 2011, 03:20 »

[Sakriveni odgovor: Trebate 20 postova da bi ga vidjeli. Trenutno imate 0.]
    « Zadnja izmjena: Siječanj 14, 2011, 03:25 nikon_vg » Evidentirano
     Str: 1 2 3 [4] 5 6   Gore
      Ispis  

Skoči na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP Forum-OPP | Powered by SMF 1.1.11. © 2005, Simple Machines LLC. All Rights Reserved. Valjani XHTML 1.0! Valjani CSS!
    Stranica je generirana za 1.444 sekundi uz 30 upita.
    Templates: 2: index (default), Display (default).
    Sub templates: 4: init, main_above, main, main_below.
    Language files: 4: index.croatian-utf8 (default), Modifications.croatian-utf8 (default), HidePost.croatian-utf8 (default), ThankYouPost.croatian-utf8 (default).
    Files included: 18 - 673KB. (show)
    Cache hits: 11: 0.00105s for 77540 bytes (show)
    Queries used: 30.

[show queries]