Forum-OPP
Listopad 25, 2014, 21:38 *
Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte.
Jeste li propustili aktivacijsku email poruku?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave

Forum   Pomoć KONTAKT Igre Pravila Contact Prijava Registracija  
 Str: [1]   Dolje
  Ispis  
Autor Tema: potkrovlje  (Posjeta: 7503 )
0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.
Jack Sparrow
Početnik
*

Spol: Muški

Thank You
-Given: 1
-Receive: 0

Awards
« : Siječanj 24, 2010, 23:32 »

ovako
ja planiram uzidati potkrovlje ali nemam niakkvih papira sada sam napravio riješenje za gradnju i napravio sam idejni projekat pa me sada zanima dal ja po tom riješenju za građenje(to je takozvana lokacijska dozvola)mogu počet zidati pošto nemam glavnog projekta jer sada nemam novaca za njega platiti ali je sve u postupku izdavanja jer me zanima bil mogao počet graditi pa ako bi došla neka inspekcija da im pokažem riješenje gradnje i idejni projekat...dok ne dobijem kredit za platiti nacrt...
Evidentirano
lu
Administrator
Ovisnik

Spol: Ženski

Thank You
-Given: 1571
-Receive: 750

Awards
« Odgovor #1 : Siječanj 24, 2010, 23:38 »

Ja tako imam uređeno pottkrovlje već godinama. Neće ti doći inspekcija ako te netko od dragih i milih susjeda ne prijavi. Naravno da sve ovisi o tome da li se to potkrovlje nalazi u obiteljskoj kući ili u zgradi i kakve zahvate misliš raditi. Ako samo uređuješ iznutra, ne bi trebalo biti problema, ali ako podižeš (dozidavaš) visinu onda bi moglo biti jer je vidljivije izvana.
Evidentirano

U usporedbi s onim ŠTO me okružuje ja sam mlada, a u usporedbi s onima TKO me okružuje, priznajem da sam stara.
boa
Ovisnik

Thank You
-Given: 8
-Receive: 110

Awards
« Odgovor #2 : Siječanj 24, 2010, 23:50 »

Ako je potkrovlje vec na kuci, znaci zazidano, ti unutra mos radit sta god te volje, nitko ti nista ne moze, ali, ako podizes kat tj potkrovlje, moras mjenjat komplenut gradjevinsku dozvolu od kuce, tj taj dio se mora nadodat na gradjevinsku dozvolu.
To sto imas lokacijsku ti ama bas nista ne znaci ako nemas gradjevinsku dozvolu, sa lokacijskom ne smijes gradit!
I pazi, ako je kuca, kuca ti ne smije prelazit 9 metara (do visine gdje krov krece, znaci ne skroz do vrha krova), inace to
prelazi odredjenu visinu i onda se mora pravit nova gradjevinska.
Ukratko, ako ti kuca nema gradjevinsku za to potkrovlje, mani se toga, skup je to sport.
Evidentirano
jakdjak
Početnik
*

Thank You
-Given: 0

Awards
« Odgovor #3 : Siječanj 25, 2010, 01:59 »

...savet iz licnog iskustva ... ne pocinji sa radovima dok ne skupis novac da iste zavrsis sto je moguce brze. Svako odugovlacenje povlaci dodatne troskove a nemanje vrlo preciznog projekta sa svim detaljima radova je potpuno samoubistvo... Znaci dobro prouci projektnu dokumentaciju... uskladi je sa svojim zeljama i mogucnostima, ali to uradi do poslednjeg detalja (...kuda ce ti proci antenski ili zvucnicki kablovi npr.) uradi predracun radova pa kad skupis pare onda kreni u radove
Evidentirano
eddy
slutty, not easy
Administrator
Ovisnik

Thank You
-Given: 755
-Receive: 573

Awards
« Odgovor #4 : Siječanj 25, 2010, 13:44 »

Planiraš dizati krovište?
Daj prvo pogledaj u građevinskoj dozvoli kuće jel se predviđa mogućnost nadogradnje.
Evidentirano

Jack Sparrow
Početnik
*

Thank You

Awards
« Odgovor #5 : Veljača 04, 2010, 22:02 »

Ja tako imam uređeno pottkrovlje već godinama. Neće ti doći inspekcija ako te netko od dragih i milih susjeda ne prijavi. Naravno da sve ovisi o tome da li se to potkrovlje nalazi u obiteljskoj kući ili u zgradi i kakve zahvate misliš raditi. Ako samo uređuješ iznutra, ne bi trebalo biti problema, ali ako podižeš (dozidavaš) visinu onda bi moglo biti jer je vidljivije izvana.

pozz
sada je kuća pod drugu ploču tako da ja trebam uzidati potkrovlje cijelo nanovo,na visinu od 140 cm...
Evidentirano
Jack Sparrow
Početnik
*

Thank You

Awards
« Odgovor #6 : Veljača 04, 2010, 22:17 »

Planiraš dizati krovište?
Daj prvo pogledaj u građevinskoj dozvoli kuće jel se predviđa mogućnost nadogradnje.

je dopušteno je,da nije nebi ni zidao samo je problem što ja nemam papire za potkrovlje nego za krov a krov nisam stavio jer planiram zidati potkrovlje pa me sada muče papiri inače sam platio komunalnu naknadu za krovište pa sada neznam kako to ako oću zidati potkrovlje koliko naknadno trebam plaiti...
« Zadnja izmjena: Veljača 05, 2010, 11:39 ○ eddy ○, Reason: maknut oftopik » Evidentirano
lu
Administrator
Ovisnik

Thank You
-Given: 1571
-Receive: 750

Awards
« Odgovor #7 : Veljača 04, 2010, 22:21 »

A čuj ako namjeravaš dizati 1,40 m preporučam ti da ipak tražiš dozvolu za to. Ili postavi normalno krov po nacrtima i uredi potkrovlje tako. Zašto moraš dizati toliko?
Evidentirano

U usporedbi s onim ŠTO me okružuje ja sam mlada, a u usporedbi s onima TKO me okružuje, priznajem da sam stara.
Zok
ex-staff
Ovisnik

Thank You
-Given: 216
-Receive: 84

Awards
« Odgovor #8 : Veljača 04, 2010, 23:09 »

Sam se vi zezajte sa gradnjom bez dozvola.moj kolega je nedavno dobio hrpu kazni,a nikakav inspektor mu nije bio oko kuće,i nisu ga susjedi prijavili,nego je sa kaznama dobio satelitsku snimku.
Evidentirano
eddy
slutty, not easy
Administrator
Ovisnik

Thank You

Awards
« Odgovor #9 : Veljača 05, 2010, 12:14 »

je dopušteno je,da nije nebi ni zidao samo je problem što ja nemam papire za potkrovlje nego za krov a krov nisam stavio jer planiram zidati potkrovlje pa me sada muče papiri inače sam platio komunalnu naknadu za krovište pa sada neznam kako to ako oću zidati potkrovlje koliko naknadno trebam plaiti...

Komunalni dopirinos se računa u kubnim metrima od kote 0.00 do vanjskog vrha krova. Ti ćeš onda platiti razliku tog dizanja krovišta.
http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/128821.html

Nisam sigurna, ali raspitaj se ako se na ovu tvoju nadogradnju može primjeniti zakon o gradnji bez građevinske do 400 kvadrata samo sa sređenim komunalnim i vodnim naknadama (dakle, prijavljeno i plaćeno povećanje kubikaže).    

http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/329232.html
Evidentirano

eddy
slutty, not easy
Administrator
Ovisnik

Thank You

Awards
« Odgovor #10 : Veljača 05, 2010, 22:20 »

Erm... Vjerojtno ću te još više zbuniti   al sam se baš htjela podsjetiti nekih propisa pa sam malo tražila.

4.5. Potkrovlje (Pk) je dio građevine čiji se prostor nalazi iznad zadnjega kata i neposredno ispod kosog ili zaobljenog krova
4.6. Visina građevine mjeri se od konačno zaravnanog i uređenog terena uz pročelje građevine na njegovom najnižem dijelu do gornjeg ruba stropne konstrukcije zadnjega kata, odnosno vrha nadozida potkrovlja, čija visina ne može biti viša od 1,2 m

http://www.argumentum.biz/publications.php?location=publications&article=17

Po ovome bi značilo da ti sa svojih planiranih 140 cm nadozida zapravo gradiš novi kat i to više ne spada u potkrovlje što bi moglo biti problem ako premašuje maksimalnu dozvoljenu katnost i definitivno više nije mala preinaka.  

Znam da postoji neka nejasnoća o kojoj su mi pričali neki arhitekti oko gradnje suterena koji je volumenom ukopan manje od 50% a opet je podna ploha ispod razine terena jer teoretski nije ni prizemlje (pod na razini najniže točke terena ili do 150cm iznad terena) ni suteren (manje od 50% ukopano).

Nisam sigurna, ali raspitaj se ako se na ovu tvoju nadogradnju može primjeniti zakon o gradnji bez građevinske do 400 kvadrata samo sa sređenim komunalnim i vodnim naknadama (dakle, prijavljeno i plaćeno povećanje kubikaže).    
http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/329232.html

Ovo se primjenjuje u slučaju da ti ukupna nova kvadratura neće prelaziti 400m2 (trenutna kvadratura + nova koju ćeš dobiti dizanjem krovišta). Tada se traži rješenje o uvjetima gradnje.
http://www.argumentum.biz/publications.php?location=publications&article=32
« Zadnja izmjena: Veljača 05, 2010, 22:22 eddy » Evidentirano

vilma
Početnik
*

Thank You

Awards
« Odgovor #11 : Kolovoz 21, 2010, 22:53 »

Dobra večer svima! Imam par pitanja za forumaše među kojima ima arhića, ako sam dobro shvatila prateći vas 
Naime, dugo sam već u građevini, kao tehničar na gradilištu prošla sam svašta, vidjela svašta, naučila podosta. I sama
izradila desetak verzija uređenja potkrovlja. Sve znam oko procedura s papirologijom, blablabla, samo me interesira je li moguće da ja sama
izradim idejni nacrt, isprintam u 3 primjerka, jel..., a ovlašteni arh/ing mi samo pukne pečat? Jeste li se susretali sa sličnim zahtjevima? Hvala!
Evidentirano
eddy
slutty, not easy
Administrator
Ovisnik

Thank You

Awards
« Odgovor #12 : Kolovoz 22, 2010, 19:11 »

Dobrodošla
Kao arhitekt u nastajanju  sam radila u nekoliko biroa. Traženje pečata i potpisa na gotov projekt nije ništa neobično ni nemoguće. Doduše, treba računati da dobrom dijelu arhitekata nije svejedno na što će staviti svoj potpis. Nemam puno iskustva ali koliko sam vidjela, to je posao koji se prihvaća preko volje i/li se 'gura nos' u projekt i želi sudjelovati makar sugestijama ili manjim izmjenama.
No, puno ovisi i o arhitektu i kako shvaća svoj posao...   
Evidentirano

vilma
Početnik
*

Thank You

Awards
« Odgovor #13 : Kolovoz 23, 2010, 18:07 »

Dobrodošla
Kao arhitekt u nastajanju  sam radila u nekoliko biroa. Traženje pečata i potpisa na gotov projekt nije ništa neobično ni nemoguće. Doduše, treba računati da dobrom dijelu arhitekata nije svejedno na što će staviti svoj potpis. Nemam puno iskustva ali koliko sam vidjela, to je posao koji se prihvaća preko volje i/li se 'gura nos' u projekt i želi sudjelovati makar sugestijama ili manjim izmjenama.
No, puno ovisi i o arhitektu i kako shvaća svoj posao...   

Razumijem da im nije svejedno, ne bih ni ja potpisala nekaj za kaj nisam sigurna da bude "držalo vodu", mene ovo čisto financijski kopa- isplati li mi se prišparati Hvala!
Evidentirano
 Str: [1]   Gore
  Ispis  

Skoči na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP Forum-OPP | Powered by SMF 1.1.11. © 2005, Simple Machines LLC. All Rights Reserved. Valjani XHTML 1.0! Valjani CSS!
Stranica je generirana za 0.728 sekundi uz 26 upita.
Templates: 2: index (default), Display (default).
Sub templates: 4: init, main_above, main, main_below.
Language files: 3: index.croatian-utf8 (default), Modifications.croatian-utf8 (default), HidePost.croatian-utf8 (default).
Files included: 15 - 615KB. (show)
Cache hits: 13: 0.00087s for 77741 bytes (show)
Queries used: 26.

[show queries]