Forum-OPP
Studeni 23, 2014, 02:55 *
Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte.
Jeste li propustili aktivacijsku email poruku?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave

Forum   Pomoć KONTAKT Igre Pravila Contact Prijava Registracija  
 Str: [1] 2 3   Dolje
  Ispis  
Autor Tema: Zagreb Pride: Hrvatska to može progutati!  (Posjeta: 3958 )
0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.
black
ex-staff
Ovisnik

Thank You
-Given: 42
-Receive: 50

Awards
« : Svibanj 24, 2010, 12:03 »

U Zagrebu će se od 5. do 20. lipnja po deveti put održati društvena i politička manifestacija Zagreb Pride 2010. Povorka ponosa i javni skup s koncertom najavljeni su za subotu, 19. lipnja, priopćili su organizatori.

Zagreb Pride 2010. se održava pod sloganom "Hrvatska to može progutati!", a tema Povorke ponosa bit će "Sloboda seksualnog izražavanja i različitost seksualnih praksi". Zagreb Pride će ovogodišnju, devetu po redu Povorku ponosa LGBTIQ osoba (lezbijke, gejevi, biseksualne, transrodne, interseksualne i queer) učiniti danom proslave i afirmacije slobode u svim njenim oblicima, poručili su organizatori.

Proglas organizatora prenosimo u cijelosti:

"Sloboda rodnog izražavanja, različitost tjelesnih i seksualnih izričaja i praksi, mnogostrukost osobnih i kolektivnih identiteta kroz samodefiniciju trebaju postati i postat će dio hrvatske stvarnosti. Boriti se za rodnu slobodu – pravo svake osobe da izražava svoj rod i svoje tijelo na način koji izabere, kroz ženskost, androginost, muškost, hibridnost, nedorečenost i rodnu kontradiktornost – znači boriti se za slobodu kao vrhunsku vrijednost koja pripada svakom čovjeku. Zagreb Pride se aktivno i svakodnevno suprotstavlja svakom ograničavanju i sputavanju naših tijela i bezbrojnosti naših rodova. U Hrvatskoj do sada jedino u Povorci ponosa LGBTIQ osoba svi ljudi mogu biti rodno slobodni i oslobođeni. Mi u Zagreb Prideu smatramo da svaka pojedinka i svaki pojedinac imaju pravo definirati svoje osobne identitete, javno ih izražavati i očekivati od društva da ih poštuje i prihvaća.

Ljudska bića svojim su tijelima sposobna činiti i stvarati puno više od onoga što represivne norme tjelesnosti i izražavanja sebe kroz tijelo svakodnevno dopuštaju. To znači da neke i neki među nama nisu isključivo usredotočeni na izbor svog partnera samo na osnovi dva roda, već svoja tijela i svoju spolnost shvaćaju i žive šire, onkraj uvriježenih, opresivnih koncepata kao što su homoseksualnost ili heteroseksualnost, kategorija koje ljudsko iskustvo tijela i spolnosti svode samo na odabir spola ljubavnog ili seksualnog partnera ili partnerice.

Spolni i rodni stereotipi moćna su sredstava kontrole naše slobode i stalno nas guraju u skučene kategorije kao što su muško/žensko, gej/strejt, samac/ u paru, vjenčan/nevjenčan, normalan/nenormalan, običan/čudan. Stoga, mi, LGBTIQ (lezbijke, gejevi, biseksualne, transrodne, interseksualne i queer) osobe nastojimo svojim životnim praksama i aktivističkim intervencijama probijati i razbijati opresivne granice rodnih i spolnih uloga, gradeći na taj način društvo bez tih ograničavajućih i sputavajućih kategorija.

Kada dvoje ljudi izrazi sebe i svoju spolnost poljupcem u kafiću ili nekom klubu ako odgovaraju ustaljenim obrascima dopuštenog heteroseksualnog ponašanja bivaju prihvaćeni, podržani ili neprimijećeni. Kada to učinimo mi, LGBTIQ osobe te pojedinci i pojedinke koje svojim izgledom ili tijelom odudaraju od stereotipa, bivamo izbačeni, nasilno prekinuti, prekoreni, a nerijetko i pretučeni. Zagreb Pride želi da svaki uzajamno željeni i žuđeni poljubac, zagrljaj i dodir uvijek i svugdje budu izraz slobode i ljubavi.

Muško-muški zagrljaj i poljubac dopušteni su na travnjaku nogometnog igrališta i na tribinama, prilikom proslave pobjede. Kada privrženost iskažu dva gej muškarca, svoj život izlažu pogibelji. Kada se na plaži skupina mladića i djevojaka sunčaju, igraju picigin, mažu jedni drugima zaštitnu kremu nitko u tome ne vidi ništa posebno, doli mladenačke igre i zavođenja. Kada grupa žena na kupalištu slobodno izražava svoje lezbijstvo, izložena je seksističkim i muško-šovinističkim nasrtajima i riziku seksualnog napastovanja, a katkad i silovanja. Kada transrodna ili transeksualna osoba policajcu ili nekoj službenoj osobi na šalteru mora pokazati svoju osobnu iskaznicu na kojoj su prisiljene imati svoj državnim propisima jedini dopušteni urođeni identitet, najčešća reakcija je podsmijeh, omalovažavanje, a nerijetko i gađenje. Te osobe društvo prisiljava i gura na svoje rubove.

Zagreb Pride štiti i uvijek će štiti svaki poljubac.

Sloboda izražavanja različitosti tjelesnih izraza i pluralnosti seksualnih praksi ni na koji način ne ugrožavaju nikoga, no samim svojim postojanjem izloženi/e/a smo diskriminaciji i nasilju. Imamo isključivo pravo donositi odluke o našim tijelima i nikakva ideološka, politička, zakonska, medicinska ili religijska norma ne smije kršiti integritet naših tijela protiv naše volje i kočiti što i kako želimo raditi s našim tijelima."

Danas.hr

Sto mislite, da li ce to moci proci bez kakvih vecih incidenata? I da li ih podrzavate u tome?
Evidentirano

...riječi su moje igračke...
butterfly5
gnjavež ^.^
ex-staff
Ovisnik

Spol: Ženski

Thank You
-Given: 34
-Receive: 60

moje čupavo čudo ^.^

Awards
« Odgovor #1 : Svibanj 24, 2010, 12:07 »

Po moje incidenata ce biti kao i uvijek, nadajmo se samo u manjoj mjeri.

No meni nije jasno zasto oni moraju pokazivati svima da su gej i imati paradu. Meni je to suludo. Ja nemam nista protiv takvih osoba ali ne vidim smisao u tome da citava hrvatska mora znati kojeg su seksualnog opredjeljenja. To je ipak njihova privatnost, a ne nesto zbog cega bi trebala bit parada. 
Evidentirano

Moći zagrliti onoga koga voliš kad god to poželiš - kakav je to luksuz!
eddy
slutty, not easy
Administrator
Ovisnik

Thank You
-Given: 756
-Receive: 574

Awards
« Odgovor #2 : Svibanj 24, 2010, 12:44 »

No meni nije jasno zasto oni moraju pokazivati svima da su gej i imati paradu. Meni je to suludo. Ja nemam nista protiv takvih osoba ali ne vidim smisao u tome da citava hrvatska mora znati kojeg su seksualnog opredjeljenja. To je ipak njihova privatnost, a ne nesto zbog cega bi trebala bit parada. 

O ovome smo već pisali, nije riječ o pokazivanju nego o protestu i povorci koja bi trebala pokazati da homoseksualnost nije nikakav bauk i da se mogu zagrliti i ljubiti na cesti kao bilo koji drugi par (+ prava, diskriminacija, etc.)

Što se mene tiče skroz mi je idiotski forsirati hodanje u tangama, mahanje vibratorima, bičevima, perjem... kad svi znamo da u većini slučajeva gay osobe izgledaju savim obično. 
Postiže se kontraefekt kod netoleratnijih jer pretpostavljaju da će takve parade postati svakodnevnica.
Evidentirano

Guiness
moderator
Ovisnik

Thank You
-Given: 246
-Receive: 202

Awards
« Odgovor #3 : Svibanj 24, 2010, 12:47 »

Kod svake gej parade ostajem doma
Evidentirano

You gotta be rich to be insane, losing your mind is not a luxury for the middle class.
butterfly5
gnjavež ^.^
ex-staff
Ovisnik

Thank You
-Given: 34
-Receive: 60

moje čupavo čudo ^.^

Awards
« Odgovor #4 : Svibanj 24, 2010, 13:30 »

O ovome smo već pisali, nije riječ o pokazivanju nego o protestu i povorci koja bi trebala pokazati da homoseksualnost nije nikakav bauk i da se mogu zagrliti i ljubiti na cesti kao bilo koji drugi par (+ prava, diskriminacija, etc.)

Što se mene tiče skroz mi je idiotski forsirati hodanje u tangama, mahanje vibratorima, bičevima, perjem... kad svi znamo da u većini slučajeva gay osobe izgledaju savim obično. 
Postiže se kontraefekt kod netoleratnijih jer pretpostavljaju da će takve parade postati svakodnevnica.

Pa na to sam i ja mislila, pokazuju nekaj kaj vecinom nije tako.
Meni osobno ne smeta, neka se oni ljube, drze za ruke i rade kaj god hoce  , al ovo mi je pretjerivanje. 
Evidentirano

Moći zagrliti onoga koga voliš kad god to poželiš - kakav je to luksuz!
jxl
Nisam znao da ću ti vječno biti greška i uspomena
moderator
Ovisnik

Spol: Muški

Thank You
-Given: 19
-Receive: 166

Awards
« Odgovor #5 : Svibanj 24, 2010, 15:25 »

bit će veselo opet        šaka noga stolica hitna krevet bolnica 
Evidentirano

Ne kuni majko sina jedina koji pije za duše Hrvatskih ratnika...
john_constantine
ex-staff
Ovisnik

Thank You
-Given: 397
-Receive: 110

Awards
« Odgovor #6 : Svibanj 24, 2010, 17:03 »

Baš to. Svaki put prikazuju zanimljive slike "freakova" koji sudjeluju na tom prideu.  

A pitam se da li će biti i ona luda časna sestra koja je kričala i klela za kipom majke božje koju je nosila u naručju? 
Evidentirano

jxl
moderator
Ovisnik

Thank You

Awards
« Odgovor #7 : Svibanj 24, 2010, 17:25 »

mene samo fasciniraju oni ljudi kojima je to normalno   
Evidentirano

sibirska pijavica
Ovisnik

Thank You
-Given: 202
-Receive: 226

Awards
« Odgovor #8 : Svibanj 24, 2010, 17:36 »

Mislim da ce proci kao i prije, povorka nesto manja, okolo jos manje ljudi + penzici koje ne kuzi kaj se dogada, dobro naravno neki koji ce dobacivati budalastine . Podrzavama svaciju slobodu do granice dobrog ukusa...gole guze i slicno nisu potrebne da se pokaze ljubav.
Evidentirano

I\\\'m not mean. You \\\'re just a sissy.
ღ kača ღ
Ovisnik

Thank You
-Given: 49
-Receive: 161

Awards
« Odgovor #9 : Svibanj 24, 2010, 17:44 »

Bome možemo progutat.
Evidentirano
ic okej
Piskaralo

Thank You
-Given: 7
-Receive: 4

Awards
« Odgovor #10 : Svibanj 24, 2010, 17:47 »

mislim da nece biti nekih incidenata jer ce ih policija opkoliti kao i do sada, pa ce skinjare i slicni ostati po strani...

a sto se tice raznih kosima, biceva i tangi, mene ne smeta, buduci da je to dan kada svatko moze izraziti svoju seksualnost na javnom mjestu neka se oblace kako god zele, glavno da se zabave i da se osjecaju slobodno 
Evidentirano
john_constantine
ex-staff
Ovisnik

Thank You

Awards
« Odgovor #11 : Svibanj 24, 2010, 17:49 »

mislim da nece biti nekih incidenata jer ce ih policija opkoliti kao i do sada, pa ce skinjare i slicni ostati po strani...

a sto se tice raznih kosima, biceva i tangi, mene ne smeta, buduci da je to dan kada svatko moze izraziti svoju seksualnost na javnom mjestu neka se oblace kako god zele, glavno da se zabave i da se osjecaju slobodno 

Da, ali kakve veze tange, kostimi i bičevi imaju za homokseksualnošću? To više djeluje kao sadomazohizam, a koliko znam, nisam primijetio da to ljudima previše smeta...
Evidentirano

lu
Administrator
Ovisnik

Thank You
-Given: 1578
-Receive: 754

Awards
« Odgovor #12 : Svibanj 24, 2010, 18:55 »

Mene više zanima kak se da heteroseksualcima pratiti te parade i organizirano urlati protiv njih ili napadati ih. Kada bi homoseksualci vidjeli da ih nitko ni ne gleda, zanima me kako bi ocijenili svoju paradu. Da li kao uspjeh jer su uspjeli otvoriti oči javnosti ili neuspjehom jer ih nitko ne gleda i nisu zapaženi, što im je i krajnji cilj.
Evidentirano

U usporedbi s onim ŠTO me okružuje ja sam mlada, a u usporedbi s onima TKO me okružuje, priznajem da sam stara.
ic okej
Piskaralo

Thank You

Awards
« Odgovor #13 : Svibanj 24, 2010, 19:16 »

Da, ali kakve veze tange, kostimi i bičevi imaju za homokseksualnošću? To više djeluje kao sadomazohizam, a koliko znam, nisam primijetio da to ljudima previše smeta...

kaze tekst iz uvoda ... Sloboda izražavanja različitosti tjelesnih izraza i pluralnosti seksualnih praksi ni na koji način ne ugrožavaju nikoga, no samim svojim postojanjem izloženi/e/a smo diskriminaciji i nasilju.
meni je to dostatno obrazlozenje da se svatko izrazi kako zeli, ovdje se ne radi samo o homoseksualnosti nego o svemu vezanom za seksualnost s naglaskom na razlicitostima, a uostalom, ne mogu si pomoci da ne povucem paralelu s karnevalom u riju (ili nekim drugim, svejedno je) gdje se prekrasne zene secu obucene tj. ne-obucene u mini kostimice, intimni dijelovi tijela su im jedva prekriveni, a nitko se ne zali na njih, jer su zene i jer su prekrasne, a sad mozda nekome konzervativnijem to smeta, pa onda neka ne gleda, isto tako i za ovu paradu, ako ti smetaju tange i bicevi nemoj gledati, a ja ih podrzavam da se izraze kako god zele taj jedan dan u godini...

Mene više zanima kak se da heteroseksualcima pratiti te parade i organizirano urlati protiv njih ili napadati ih. Kada bi homoseksualci vidjeli da ih nitko ni ne gleda, zanima me kako bi ocijenili svoju paradu. Da li kao uspjeh jer su uspjeli otvoriti oči javnosti ili neuspjehom jer ih nitko ne gleda i nisu zapaženi, što im je i krajnji cilj.

izvadak iz jučerašnjeg članka:
Trebala mi je još godina dana da se odvažim i pođem marširati, što sam 2008. napokon i učinio. Iako smo svi bili okruženi policijom u punoj opremi, a od povorke su najgori homofobi i nasilnici bili udaljeni tek nekoliko metara, osjećao sam se fantastično. Bio sam ushićen, ponosan na sebe i sve ljude s kojima sam hodao centrom Zagreba i taj dan mi nitko nije mogao pokvariti. Čak ni homofobi. Tome je pomoglo i što sam nosio odličan transparent na kojem je pisalo: “Nisam alkar, ali imam momka!”.
Jutarnji List

mislim da im je to cilj, taj dan se osjecati slobodno i biti ponosan prvenstveno na sebe jer si učinio jedan mali korak da se podigne prag tolerancije i osvjestenosti
Evidentirano
lu
Administrator
Ovisnik

Thank You

Awards
« Odgovor #14 : Svibanj 24, 2010, 19:19 »

Pa ako im je to cilj, što se mene tiče mogu se osjećati slobodno svaki dan.
Evidentirano

U usporedbi s onim ŠTO me okružuje ja sam mlada, a u usporedbi s onima TKO me okružuje, priznajem da sam stara.
ic okej
Piskaralo

Thank You

Awards
« Odgovor #15 : Svibanj 24, 2010, 19:21 »

Pa ako im je to cilj, što se mene tiče mogu se osjećati slobodno svaki dan.

e pa i sto se mene tice mogu se osjecati slobodno svaki dan, ali vjerujem da samo 50% ljudi tako misli, drugima se gadi ako vide 2 tipa ili 2 zene kako se drze za ruke ili jos gore ljube na ulici 
Evidentirano
honey.bunny
Piskaralo

Thank You
-Given: 18
-Receive: 19

I love you, Pumpkin.I love you, Honey Bunny.

Awards
« Odgovor #16 : Svibanj 24, 2010, 19:33 »

Ne volim kad netko neke svoje ciljeve želi ostvariti na neki agresivan način.(pri ovo agresivan ne mislim na fizičku agresivu).
Podržavam homoseksualce u borbi za njihova prava (kao i udruge za zaštitu životinja  ) u njihovim prosvjedima ali ne na način na koji oni to rade.
Kod mene takav način prosvjeda samo stvara kontraefekt.
Evidentirano
john_constantine
ex-staff
Ovisnik

Thank You

Awards
« Odgovor #17 : Svibanj 24, 2010, 19:40 »

isto kao što se studentima da sjediti pod šatorima za protiv garaže umjesto da se uče za faks. Ma sve su to većinom balavci koji nemaju pametnijeg posla, pa se slikaju za novine i viču gluposti o nečemu što nemaju pojma.
Evidentirano

lu
Administrator
Ovisnik

Thank You

Awards
« Odgovor #18 : Svibanj 24, 2010, 19:41 »

Meni se živo fučka. Gledam na te parade kao na fašnik. Zanimljivo za pogledati u reportaži na tv-u i to je sve.
Evidentirano

0 plus
ex-staff
Ovisnik

Thank You
-Given: 14
-Receive: 24

Awards
« Odgovor #19 : Svibanj 24, 2010, 19:45 »

Meni se živo fučka. Gledam na te parade kao na fašnik. Zanimljivo za pogledati u reportaži na tv-u i to je sve.

potpisujem 

jedino što me smeta kolko taj cirkus košta. nije malo a recesija je...
Evidentirano
jxl
moderator
Ovisnik

Thank You

Awards
« Odgovor #20 : Svibanj 24, 2010, 19:47 »

potpisujem  

jedino što me smeta kolko taj cirkus košta. nije malo a recesija je...

kad je za  gej društvo bila recesija ?? pa imaju največe aute i brodove po jadranu     kakva recesija recesija je samo za nas poštene ljude mi nemamo   ostali korov društva ima   živio
« Zadnja izmjena: Svibanj 24, 2010, 19:50 lu, Reason: Obrisan neprikladan izraz » Evidentirano

jxl
moderator
Ovisnik

Thank You

Awards
« Odgovor #21 : Svibanj 24, 2010, 20:45 »

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=nUOH7nrVfys" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=nUOH7nrVfys</a>

ovak to delaju susedi  

e pogledaj 4:00 babe su sve rekle  istina živa isitna

" e pa lepa je ova flaša bila stvarno lepo"  
" nečemo miliciju ne miliciju"    
" flaša je bila po mojoj glavi"  
"đavole jedan izađi iz nje bože oprosti mi na ovom"  

a jadan pa sve zube su povadili ovome malome na početku
Evidentirano

eddy
slutty, not easy
Administrator
Ovisnik

Thank You

Awards
« Odgovor #22 : Svibanj 24, 2010, 21:23 »

Đej, ovo uopće nije smješno i ovakva hrpa smajlića je ne samo neprimjerena već se može i tumačiti kao podržavanje ovakvih divljačkih i brutalnih napada.
Osobe koje su ovo organizirale i provele nemaju u sebi ni trunke humanosti, mozga, obzira ni ičega drugog što normalni ljudi cijene. Ovako organizirano maltiti ljude zbog različitosti je najniži poriv i zaslužuje samo osudu i gađenje.
Evidentirano

jxl
moderator
Ovisnik

Thank You

Awards
« Odgovor #23 : Svibanj 24, 2010, 21:26 »

naravno đeja treba u zatvor odma on je rasist i šovinist 

al nemrem da se nasmijem na hrpu budala koje za sebe tvrde da su pederi i trče po cesti a oni koji ih mrze trče sa letvama i ciglima za njima koda smo u kamenom dobu 
Evidentirano

eddy
slutty, not easy
Administrator
Ovisnik

Thank You

Awards
« Odgovor #24 : Svibanj 24, 2010, 21:30 »

Viš mene je to rasplakalo, očito imamo različitu precepciju 'zabavnog'.
Evidentirano

Str: [1] 2 3   Gore
  Ispis  

Skoči na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP Forum-OPP | Powered by SMF 1.1.11. © 2005, Simple Machines LLC. All Rights Reserved. Valjani XHTML 1.0! Valjani CSS!
Stranica je generirana za 0.869 sekundi uz 24 upita.
Templates: 2: index (default), Display (default).
Sub templates: 4: init, main_above, main, main_below.
Language files: 3: index.croatian-utf8 (default), Modifications.croatian-utf8 (default), HidePost.croatian-utf8 (default).
Files included: 15 - 615KB. (show)
Cache hits: 13: 0.00090s for 77243 bytes (show)
Queries used: 24.

[show queries]