Forum-OPP
Listopad 23, 2014, 11:19 *
Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte.
Jeste li propustili aktivacijsku email poruku?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave

Forum   Pomoć KONTAKT Igre Pravila Contact Prijava Registracija  
 Str: 1 [2] 3   Dolje
  Ispis  
Autor Tema: Zagreb Pride: Hrvatska to može progutati!  (Posjeta: 3847 )
0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.
jxl
Nisam znao da ću ti vječno biti greška i uspomena
moderator
Ovisnik

Spol: Muški

Thank You
-Given: 19
-Receive: 166

Awards
« Odgovor #25 : Svibanj 24, 2010, 22:31 »

Viš mene je to rasplakalo, očito imamo različitu precepciju 'zabavnog'.

očito 
Evidentirano

Ne kuni majko sina jedina koji pije za duše Hrvatskih ratnika...
eddy
slutty, not easy
Administrator
Ovisnik

Spol: Ženski

Thank You
-Given: 755
-Receive: 573

Awards
« Odgovor #26 : Svibanj 25, 2010, 18:48 »

ne mogu si pomoci da ne povucem paralelu s karnevalom u riju (ili nekim drugim, svejedno je) gdje se prekrasne zene secu obucene tj. ne-obucene u mini kostimice, intimni dijelovi tijela su im jedva prekriveni, a nitko se ne zali na njih, jer su zene i jer su prekrasne, a sad mozda nekome konzervativnijem to smeta, pa onda neka ne gleda, isto tako i za ovu paradu, ako ti smetaju tange i bicevi nemoj gledati, a ja ih podrzavam da se izraze kako god zele taj jedan dan u godini...

Jako lijep post al meni se čini da je ovdje stvar u kontekstu cijelog cirkusa - borbi za jednakost, pokazivanju da su 'kao svi drugi', traženju istih prava. Kad tako postavim izvođenje bijesnih glista u tangama je skoz suvišno.
A za promicanje seksualnih sloboda (u smislu samog seksa) primjereniji je noćni termin + koncert/klub a ne povorka usred grada u podne.
Evidentirano

Aegon
Hondakepiran
ex-staff
Ovisnik

Thank You
-Given: 146
-Receive: 440

Iron throne

Awards
« Odgovor #27 : Svibanj 25, 2010, 18:56 »

Prava se mogu traziti i na manje "agresivan" nacin od paradiranja polugolih maskara koje se natjecu koja ce izgledati skandaloznije. Ne znam kako ocekuju da ih ljudi dozivljavaju jednakima ili normalnima nakon takvih maškarada.
Mislim da u ovom slucaju pogresan i ekstreman pristup daje pogresnu i ekstremnu reakciju.
Evidentirano

Nacin razmisljanja vlasti: Ako se krece, oporezuj. Ako se nastavi kretati, reguliraj. Ako stane, subvencioniraj.
Guiness
moderator
Ovisnik

Thank You
-Given: 246
-Receive: 202

Awards
« Odgovor #28 : Svibanj 25, 2010, 20:20 »

Trebala mi je još godina dana da se odvažim i pođem marširati, što sam 2008. napokon i učinio. Iako smo svi bili okruženi policijom u punoj opremi, a od povorke su najgori homofobi i nasilnici bili udaljeni tek nekoliko metara, osjećao sam se fantastično. Bio sam ushićen, ponosan na sebe i sve ljude s kojima sam hodao centrom Zagreba i taj dan mi nitko nije mogao pokvariti. Čak ni homofobi. Tome je pomoglo i što sam nosio odličan transparent na kojem je pisalo: “Nisam alkar, ali imam momka!”.
Jutarnji List

mhm, pa su poslije pobrali batine kad ih policija nije više čuvala.
ne volim nikakve povorke, prosvjede i sve mi to skupa jako ide na živce i stojim iza večine stvari koje su ovdje napisane, od maškara pa nadalje
Evidentirano

You gotta be rich to be insane, losing your mind is not a luxury for the middle class.
ic okej
Piskaralo

Thank You
-Given: 7
-Receive: 4

Awards
« Odgovor #29 : Svibanj 25, 2010, 21:42 »

jedno je borba za jednakost, ona se odvija cijele god. kroz kampanje, razne akcije, evente i sl. u tom slucaju se govori o tome da su svi 'jednaki' i da sukladno tome zele jednaka prava...
ova 'parada' je doslovno skretanje pozornosti na odredene probleme u drustvu, poput prosvjeda - svaki prosvjed pokusava sto vise privuci pozornost javnosti, pa se zato i rade razni rekviziti, od kartonskih kofera za bandica pa nadalje... ovdje se radi (u mojem tumacenju) u karikiranju i preuvelicavanju izraza 'izici iz ormara' pa ljudi pokazuju na ulici ono sto inace cuvaju za intimu svog stana...
nekome su tange, bicevi i sl. ekstremni, nekome nisu, dalje nema smisla raspravljati, svako ima pravo na svoje misljenje i moze ga slobodno izrazavati dokle god ne ugrozava druge

peace   
Evidentirano
jxl
moderator
Ovisnik

Thank You

Awards
« Odgovor #30 : Svibanj 25, 2010, 21:45 »

ma ajde nemam ništa protiv njih al ovo kaj oni rade je čista provokacija i traženje pozornosti i batina ništa više 
Evidentirano

john_constantine
ex-staff
Ovisnik

Thank You
-Given: 397
-Receive: 110

Awards
« Odgovor #31 : Svibanj 25, 2010, 22:04 »

meni je više bilo zabavno ono kada su objavljivali popis homoseksualaca. Na kraju su bila samo imena, ali najveću sablazan su izazvala godina parova... 43 sa 15 godišnjakom
Evidentirano

Tar
Piskaralo

Thank You
-Given: 0
-Receive: 1

Awards
« Odgovor #32 : Lipanj 21, 2010, 02:07 »

Što se mene tiče skroz mi je idiotski forsirati hodanje u tangama, mahanje vibratorima, bičevima, perjem... kad svi znamo da u većini slučajeva gay osobe izgledaju savim obično. 

Nitko ništa ne forsira. Ljudi su slobodni doći na Pride onako kako se najbolje osjećaju, nikome se ne propisuju kako odjeven mora doći, uz to bilo bi poprilično smiješno da organizacija koja se, između ostalog, zalaže za slobodu izražavanja pokuša na bilo koji način ljudima propisivati kako odjeveni moraju doći. Ako netko želi doći u grudnjaku, neka dođe, ako se neki tip želi prošetati u štiklama, slobodan je to učiniti. Sloboda je za sve, ne samo one koji se uklapaju u uobičajne društvene norme. Isto tako, nikad ne smijemo slobodu izražavanja i ravnopravnost prodavati kako ''bi nas oni lakše prihvatili ako dođemo normalno obućeni''. Meni je to vrhunac licemjerja.

Zapitajte se kakvu Hrvatsku želite? Hrvatsku koja cijeni, uvažava i poštuje sve svoje građane bez obzira na rod, spol, društveni položaj, obrazovanje, invaliditet, nacionalnost ili spolnu orijentaciju? Hrvatsku koju predstavljaju hrabri ljudi svih orijentacija i stilova života koji se jednom godišnje okupe i dižu svoj glas protiv diskriminacije, homofobije, fašizma, nasilja i ostalih gadosti od koje pati ovo društvo. Po meni je građanska odgovornost svakog osviještenog građanina bez obzira na orijentaciju da korača u Prideu, zahtijeva bolje i tolerantnije društvo za sebe i sve svoje sugrađane. Najtužnije mi je kad inače poprilično liberalni ljudi koji nemaju problema niti s homoseksualnošću, niti Prideom kažu da se to njih ne tiče, pa ne vide smisao u pohođenju Pridea. Ljudska prava i borba protiv svih oblika diskriminacije bi se trebalo ticati svakoga, bez obzira je li to direktno utječe na tu osobu. Uvijek postoji neki vaš prijatelj, kolega, susjed, možda mali Ivica s kojim ste gradili kule u pijesku kojeg bi se to moglo ticati.

Ili želite onu Hrvatsku punu mržnje? Strašno je bilo vidjeti toliku količinu mržnje od tako mladih ljudi kao što se moglo svjedočiti jučer na trgu. Sve mahom klinci od 15-20-ak godina, žile se napinju od dernjave ''Ubi, ubi pedera''. Ja ne želim takvu Hrvatsku i zato idem na Pride. Jednog dana će me djeca pitati kako je to bilo živjeti u vrijeme kad su homoseksualce napadali na cesti, kad je kordon policije okruživao povorku, kad su se na njih bacale pepeljare i boce ili hračkalo. Onda ću reći da sam bila na pravoj strani.

Tako da, želite živiti u boljem društvu? Želite napredak? Izborite se za to i zbog sebe i zbog svojih sugrađana.
Evidentirano
john_constantine
ex-staff
Ovisnik

Thank You
-Given: 397
-Receive: 110

Awards
« Odgovor #33 : Lipanj 21, 2010, 05:59 »

više mi smeta trošak od 400 000 kn iz državne riznice za tu nepotrebnu paradu
Evidentirano

xnet
ex-staff
Ovisnik

Thank You
-Given: 96
-Receive: 46

Lud, zbunjen, normalan ....

WWW Awards
« Odgovor #34 : Lipanj 21, 2010, 08:44 »

Onaj policajac koji je udarao jadnika nogom u glavu, je suspendiran - prekoračio je ovlasti koje nisu primjereni u Policiji ...
Evidentirano

Zagrljaj je prekrasan dar – jedna veličina odgovara svima.
sibirska pijavica
Ovisnik

Thank You
-Given: 202
-Receive: 226

Awards
« Odgovor #35 : Lipanj 21, 2010, 14:31 »

Onaj policajac koji je udarao jadnika nogom u glavu, je suspendiran - prekoračio je ovlasti koje nisu primjereni u Policiji ...

Pa i treba...ti specijalci kao da zele samo nekoga dobro prebiti. Ok mali je pretjerao, bacat staklene boce je previse i treba ga kazniti ali lupiti ga nogom u glavu je zbilja previse.

sljedeći članovi su rekli hvala na ovaj post:

lu

Za ovaj post, 1 član je reklo hvala!
Evidentirano

I\\\'m not mean. You \\\'re just a sissy.
Sahara
Mudrica

Thank You
-Given: 43
-Receive: 45

M'a ssalama

Awards
« Odgovor #36 : Lipanj 21, 2010, 15:22 »

Isto tako, nikad ne smijemo slobodu izražavanja i ravnopravnost prodavati kako ''bi nas oni lakše prihvatili ako dođemo normalno obućeni''. Meni je to vrhunac licemjerja.

Želiš reći da su oni nenormalno odjeveni?

Citat:
Po meni je građanska odgovornost svakog osviještenog građanina bez obzira na orijentaciju da korača u Prideu, zahtijeva bolje i tolerantnije društvo za sebe i sve svoje sugrađane.

Zašto bi netko tko ne voli cirkuse i parade morao koračati u povorci kako bi dokazao da je osviješteni građanin? Jesu li ljudi koji koračaju u povorci dali glas za bolju, pravedniju i perspektivniju Hrvatsku? Jesu li glasno podržali sindikate, seljake, studente, radnike i ostale u njihovoj borbi? Nisu, jer oni građanska prava promatraju uglavnom u okviru svoje seksualne orijentacije. Najprije postoje ljudi, zatim građani, a onda osobe određene seksualne orijentacije. Ne obratno.

Citat:
Najtužnije mi je kad inače poprilično liberalni ljudi koji nemaju problema niti s homoseksualnošću, niti Prideom kažu da se to njih ne tiče, pa ne vide smisao u pohođenju Pridea. Ljudska prava i borba protiv svih oblika diskriminacije bi se trebalo ticati svakoga, bez obzira je li to direktno utječe na tu osobu. Uvijek postoji neki vaš prijatelj, kolega, susjed, možda mali Ivica s kojim ste gradili kule u pijesku kojeg bi se to moglo ticati.

Tako da, želite živiti u boljem društvu? Želite napredak? Izborite se za to i zbog sebe i zbog svojih sugrađana.

Borba za ljudska i građanska prava, da, ali ne ograničena na sitne parcijalne interese. Na kraju nitko ništa ne dobiva, nema pomaka u pravima, a animozitet među obespravljenima postaje sve veći. To je rezultat pristupa temeljenog na površnosti i isključivosti.

sljedeći članovi su rekli hvala na ovaj post:

lu

Za ovaj post, 1 član je reklo hvala!
« Zadnja izmjena: Lipanj 21, 2010, 15:24 Sahara » Evidentirano
lu
Administrator
Ovisnik

Thank You
-Given: 1570
-Receive: 750

Awards
« Odgovor #37 : Listopad 10, 2010, 20:04 »

Parada ponosa u Beogradu:

http://www.zabavniportal.net/2010/10/parada-ponosa-sukobi-na-slaviji-video-snimci/
Evidentirano

U usporedbi s onim ŠTO me okružuje ja sam mlada, a u usporedbi s onima TKO me okružuje, priznajem da sam stara.
jxl
moderator
Ovisnik

Thank You

Awards
« Odgovor #38 : Listopad 10, 2010, 20:07 »

2001 je bilo zanimljivije više su tukli    al dobro su prošli ove godine s obzirom da je bila stanka od 9 godina između 
Evidentirano

puti
Profesionalac

Thank You
-Given: 31
-Receive: 94

Awards
« Odgovor #39 : Listopad 10, 2010, 21:18 »

ja ih opče nisam primječivala i bilo me baš briga za njih,totalno ravnodušna sve dok nisu počele te nazovi parade gluposti....tek onda su mi počeli djelovat ko nekaj nenormalno 
ne uočavam to ko nikakvu borbu za svoja prava nego više mi izgleda koda se čeka taj jedan dan da se na totalno neprimjeren način izbace frustracije i izazovu provokacije....a i to kaje lu več prije spomenula....ni ovi kaj idu to gledat i obračunavat se nisu niš bolji 
totalno bi trebalo bit indiferentan prema tome...nek šeču di imkolko žele i bok..... 
Evidentirano
sibirska pijavica
Ovisnik

Thank You

Awards
« Odgovor #40 : Listopad 10, 2010, 22:22 »

Strasno 2010. g., ali mi je drago da kod nas tece to sve skupa bolje.
Evidentirano

njasa1985
moderator
Ovisnik

Thank You
-Given: 11
-Receive: 96

Always a bridesmaid, never a maid

Awards
« Odgovor #41 : Listopad 10, 2010, 22:34 »

ja ih opče nisam primječivala i bilo me baš briga za njih,totalno ravnodušna sve dok nisu počele te nazovi parade gluposti....tek onda su mi počeli djelovat ko nekaj nenormalno 

istina 

prave se važni 
Evidentirano

We got just one shot of life, let's take it while we're still not afraid
sibirska pijavica
Ovisnik

Thank You

Awards
« Odgovor #42 : Listopad 10, 2010, 22:40 »

Joj daj te, da svima ide na zivce hodanje u gacicama...ali posljedice tih parada su uzasne, ljude tuku jer imaju eto imaju drugaciju sexualnu orjentaciju. Nije bas u redu biti smiren i samo reci..."ah pa sta sad traze to".
Evidentirano

Aegon
Hondakepiran
ex-staff
Ovisnik

Thank You
-Given: 146
-Receive: 440

Iron throne

Awards
« Odgovor #43 : Listopad 12, 2010, 13:11 »

Evidentirano

Nacin razmisljanja vlasti: Ako se krece, oporezuj. Ako se nastavi kretati, reguliraj. Ako stane, subvencioniraj.
milenanik3
Piskaralo

Thank You
-Given: 37
-Receive: 17

WWW Awards
« Odgovor #44 : Listopad 21, 2010, 09:48 »

Ovo ja nazivam "govorom mržnje".Pravoslavni svećenik sa križem ide na ljude?!
Tko ga je pozvao tamo?U ime koga on to tamo stoji?U ime Boga?Ne.U ime svojih vjernika?Ne.Vjerojatno u svoje vlastito ime.Skoro da bih se mogla kladiti da je bradati gospodin latentni homoseksualac pa se dokazuje u tobožnjoj "borbi"za čistoću.
Ali pustimo to.Svatko za sebe odgovara.
"Pride"
Pitam se što znači taj ponos?Ponos što su drugačiji?Ponos što su kao papige sa Zapada pokupili ono dobro/demokraciju i loše/ dekadenciju i razvrat?
Uzeti je znak duge.Duga je simbol da više nikada neće biti katastrofa globalnih razmjera./knjiga o Noi SZ.
Ne volim "Pride".Ne razumijem ga i nikada ga nisam podržavala.Degutantan je,dekadentan i razvratan.To nisu ljudi nego nakaze.
I by the way,imam veliki krug prijatelja i prijateljica homoseksualaca i lezbijki širom Lijepe naše,na Balkanu a i u S:A:D:-u.Nijedan nikada nije pripadao "Pridu".
Osobno mislim da "Pride" čini veliku štetu ljudima koji se deklariraju kao homoseksualci.
Ali i to nekome koristi,zar ne?!
Evidentirano
jxl
moderator
Ovisnik

Thank You

Awards
« Odgovor #45 : Listopad 21, 2010, 09:52 »

"Pride" čini veliku štetu ljudima koji se deklariraju kao homoseksualci.

Evidentirano

milenanik3
Piskaralo

Thank You

WWW Awards
« Odgovor #46 : Listopad 21, 2010, 10:11 »

Jxl,
jel Ti to mene zezaš?
Pa i sam znaš što je normalno ponašanje a što ne?!
To vrijedi za sve ljude.Ali šta ćeš,svuda ima oponašaltelja Zapadnih gluposti.
Živi Ti i veseli se!
Evidentirano
jxl
moderator
Ovisnik

Thank You

Awards
« Odgovor #47 : Listopad 21, 2010, 10:19 »

hihi mi samo pokušavamo loše kopirati zapad    i nejde nam nikako treba biti normalan a to je danas teško jer se puno stvari smatra pod normalno  
Evidentirano

milenanik3
Piskaralo

Thank You

WWW Awards
« Odgovor #48 : Listopad 21, 2010, 10:34 »

hihi mi samo pokušavamo loše kopirati zapad    i nejde nam nikako treba biti normalan a to je danas teško jer se puno stvari smatra pod normalno  

Ma u tome i je stvar što pokušavamo.Bolje je biti nesavršeni original nego savršena kopija.
Evidentirano
Guiness
moderator
Ovisnik

Thank You
-Given: 246
-Receive: 202

Awards
« Odgovor #49 : Listopad 22, 2010, 12:29 »

Inače, gledala sam neku emisiju kad je bio neki tipa Pride u Americi i skupilo se društvo vjernika s transparentima "Fags go away!" i varijacije na temu. I sad pitaju njih "Zašto mrzite homoseksualce?" - svi do reda su odgovorili "Mi ih ne mrzimo. Bog ih mrzi!", Eh pa sad..

A isto razmišljaju i naši svečenici. Ok ne svi, al mislim da dost njih misli isto: http://danas.net.hr/hrvatska/vbulic/page/2010/10/22/0131006.html?pos=n0
« Zadnja izmjena: Listopad 22, 2010, 12:38 Guiness » Evidentirano

You gotta be rich to be insane, losing your mind is not a luxury for the middle class.
 Str: 1 [2] 3   Gore
  Ispis  

Skoči na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP Forum-OPP | Powered by SMF 1.1.11. © 2005, Simple Machines LLC. All Rights Reserved. Valjani XHTML 1.0! Valjani CSS!
Stranica je generirana za 1.212 sekundi uz 27 upita.
Templates: 2: index (default), Display (default).
Sub templates: 4: init, main_above, main, main_below.
Language files: 4: index.croatian-utf8 (default), Modifications.croatian-utf8 (default), HidePost.croatian-utf8 (default), ThankYouPost.croatian-utf8 (default).
Files included: 17 - 666KB. (show)
Cache hits: 12: 0.00087s for 78132 bytes (show)
Queries used: 27.

[show queries]