Forum-OPP
Listopad 17, 2017, 10:26 *
Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave

Forum   Pomoć KONTAKT Igre Pravila Contact Prijava Registracija  
 Str: [1]   Dolje
  Ispis  
Autor Tema: Kako objasniti djetetu invaliditet?  (Posjeta: 2561 )
0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.
RustyNail
Balun,vino,trava,al se nije uništava
Ovisnik

Spol: Muški

Thank You
-Given: 62
-Receive: 156

Awards
« : Srpanj 06, 2013, 18:38 »

Ova prva dva posta (izdvojena iz druge teme) su razlog otvaranja ove teme. Nije važno imamo li svoje klince ili samo male rođake, susjede, poznanike. Isto tako nije važno jeste li osoba sa invaliditetom pa ste uhvaćeni u situaciji objašnjavanja svog invaliditeta ili ste u pratnji klinca koji, naravno, znatiželjno pilji i postavlja pitanja, vrlo često postoji potreba objasniti djetetu o čemu se radi. Jeste li se vi kada našli u sličnoj situaciji odgovaranja na pitanja zašto ste u kolicima, zašto šepate, hodate sa pomagalom, ne vidite ili ne čujete dobro...? Kako ste reagirali? Što ste rekli djetetu? Koji savjet biste dali nekome tko vam postavi ovakav "problem"?
Lu

Igram se s nećakom (3 god. ima) i sve ok,prihvatio je on da sam u kolicima,čak ga i vozim u krilu,dam da on mene vozi isl...Ali danas me u sred igre uzme za ruke i govori digni se,ja govorim kao znaš da ne mogu...on ne odustaje,drži me za ruke i moli da se ustanem,a meni suze same naviru.Moro sam pobjeć u wc da ostali ne vide kako revem
« Zadnja izmjena: Srpanj 07, 2013, 19:08 lu, Reason: Ubačen uvodni dio teme » Evidentirano

twinkielittlestar
Moderator
Ovisnik

Spol: Ženski

Thank You
-Given: 275
-Receive: 649

Kad bi svi, ljudi na svijetu...la la la...

Awards
« Odgovor #1 : Srpanj 06, 2013, 19:02 »

Ajoj Rusty    Nije to lako. Samo raščisti sam sa sobom do kraja to gdje jesi i smisli jednu dobru priču za dječicu koja bi htjela dobro za tebe, a to je, naravno, hodanje.

Ja sam morala tako klincima u vrtiću, u grupi u kojoj mi je sin bio, objašnjavati šta mi je. I uz pokazivanje na njima samima sam im govorila kako mi svi imamo jednu struju koja nam od naših misli iz zglave ide kroz leđa u ruke i noge. Da su to kao žice. I ako se dogodi da se žice potrgaju, nema više struje. Klincima je stvar odmah bila jasna jer i najmanji znaju da ako se neka žica potrga, da ništa ne radi više    Nije bilo nakon toga nikakvih pitanja. Samo sam znala u prolazu čuti kako netko od onih kojima sam objašnjavala važno govori nekom drugom kako kod mene nema struje ili imam potrgane žice i slično... 

Ali ja znam da tebi sada nije trebala ovakva moja pomoć ili savjet    No dobro, možda nešto uspiješ iskoristiti jednom    Kako god, nedaj da te to muči, klinci nas često dirnu svojom iskrenošću. Bit će ti toga još... 

sljedeći članovi su rekli hvala na ovaj post:

eddy, ian_gillan

Za ovaj post, 2 članova je reklo hvala!
Evidentirano

I am a little   Ne mogu vas navući da dođete ali vas mogu natjerat da odete!  
Bocanjevka1985
Početnik
*

Thank You
-Given: 0
-Receive: 1

Tvrdoglava

Awards
« Odgovor #2 : Srpanj 23, 2017, 11:03 »

Ja imam nećakinju od godinu i pol dana. Tek počinje pričati. Kako njoj da objasnim zašto ne vidim? Hvala za ovaj post!
Evidentirano

Kad Bog nekome zatvori vrata, otvori mu prozor. Nisu vrata jedini izlaz.
twinkielittlestar
Moderator
Ovisnik

Thank You
-Given: 275
-Receive: 649

Kad bi svi, ljudi na svijetu...la la la...

Awards
« Odgovor #3 : Srpanj 24, 2017, 15:45 »

Isto kako sam ja objašnjavala kralježnicu. Ne mora nužno baš da je fizički točno to što im se govori al okvirno, to je to. Postoji veza između mozga i svega ostaloga i kad dođe do prekida, imamo problem... Djeca će postavljati dodatna pitanja ako im bude potrebno. Možda ne odmah.
Evidentirano

I am a little   Ne mogu vas navući da dođete ali vas mogu natjerat da odete!  
 Str: [1]   Gore
  Ispis  

Skoči na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP Forum-OPP | Powered by SMF 1.1.11. © 2005, Simple Machines LLC. All Rights Reserved. Valjani XHTML 1.0! Valjani CSS!
Stranica je generirana za 0.569 sekundi uz 31 upita.
Templates: 2: index (default), Display (default).
Sub templates: 4: init, main_above, main, main_below.
Language files: 4: index.croatian-utf8 (default), Modifications.croatian-utf8 (default), HidePost.croatian-utf8 (default), ThankYouPost.croatian-utf8 (default).
Files included: 17 - 666KB. (show)
Cache hits: 13: 0.00100s for 77618 bytes (show)
Queries used: 31.

[show queries]