Forum-OPP
Kolovoz 23, 2017, 13:05 *
Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave

Forum   Pomoć KONTAKT Igre Pravila Contact Prijava Registracija  
 Str: [1]   Dolje
  Ispis  
Autor Tema: Hello  (Posjeta: 2366 )
0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.
Pipixie
Početnik
*

Spol: Ženski

Thank You
-Given: 0
-Receive: 0

Awards
« : Srpanj 05, 2016, 18:33 »

Ćao, zovem se Milica. Juče sam napunila 22 godine.
Na ovaj forum sam naišla slučajno jer sam tražila na netu neki bolji sajt il blog za učenje/razumevanje engleskog, jer imam prilično oštećenje sluha već godinama. Pre dve godine, kad sam poslednji put bila na merenju sluha, oštećenje je bilo 71%. Od trećeg razreda osnovne (svoje desete godine) nosim slušne aparate, mada ne pomažu ko zna koliko, bolje tj. jace čujem..ali ne i čistije dok ih nosim, pa ne pomažu mi skoro uopšte. To me je dotuklo prošle godine, kad sam bila na ispitu i gledala kako skoro svi ostali uspevaju da se provuku uz bubice ili prepisivanjem, a ja moram da učim smer koji uopšte ne volim niti me zanima.(završila srednju ekonomsku, pa naravno moram da nastavim da se obrazujem u struci-moji su smatrali.)   Što se tiče komunikacije sa ljudima, najbolje razumem kad ih gledam direktno u lice dok pričamo, navikla sam da čitam sa usana, iako se čak i tad dešava da ne razumem, ipak ih svakako mnogo bolje razumem nego kad pričaju gledajući negde drugde. Domaće filmove i serije na TV, ne gledam jer naravno čujem glumce da pričaju, ali ne razumem ih nijednu reč.
Želim da upišem Filološki fax, engleski ili španski jezik, ali kako se na engleskom drugačije piše a drugačuje izgovara, to mi predstavlja veliki problem, pa zato pokušavam da nađem neki sajt/blog gde ima napisano kako se izgovaraju engleske reči/rečenice. Prevođenje mi nije problem uopšte,samo izgovor, ako me razumete šta pokušavam da kažem. 

Pored toga, kao detetu su mi trajno dijagnostikovali ozbiljan procenat CP, 70%, mada da me pogledate niko mi ne bi dao ni 5%. Ovi naši doktori su idioti. Normalno se krećem, jedem, pijem, pričam, sve mogu samostalno da obavljam, jedino što imam ponekad nevoljne pokrete kod obe ruke (ispadne mi  čaša i slično) i ne mogu da brzo, dugo nešto pišem jer me zaboli ruka. Nosim naočare od kad sam bila mala, ali navikla sam, lepo mi stoje xd   

Bila bih zahvalna na bilo kakvom savetu ili pomoći. Pozdrav! 
Evidentirano
lu
Administrator
Ovisnik

Thank You
-Given: 1664
-Receive: 792

Awards
« Odgovor #1 : Srpanj 06, 2016, 20:38 »

Dobro nam došla, Milice! Ne znam zašto te muči dijagnoza od 70% CP? Pa time možeš samo imati veća prava, a tebi se zdravstveno i tako ništa ne mijenja
Evidentirano

U usporedbi s onim ŠTO me okružuje ja sam mlada, a u usporedbi s onima TKO me okružuje, priznajem da sam stara.
zrine89
Profesionalac

Spol: Muški

Thank You
-Given: 71
-Receive: 55

Awards
« Odgovor #2 : Srpanj 06, 2016, 21:36 »

Isto kao i ja što se tiče pričanja i razumijevanja.

Inače dobro došla na forum
Evidentirano

Moje je srce jedna velika livada, a ti si jedina krava koja pase na njoj.
twinkielittlestar
moderator
Ovisnik

Thank You
-Given: 275
-Receive: 649

Kad bi svi, ljudi na svijetu...la la la...

Awards
« Odgovor #3 : Srpanj 07, 2016, 12:46 »

Dobro došla i nadam se da ćeš naći neka rješenja na ovom forumu 
Evidentirano

I am a little   Ne mogu vas navući da dođete ali vas mogu natjerat da odete!  
Pipixie
Početnik
*

Thank You
-Receive: 0

Awards
« Odgovor #4 : Srpanj 07, 2016, 13:59 »

Hvala na dobrodošlici!

Ne znam zašto te muči dijagnoza od 70% CP? Pa time možeš samo imati veća prava, a tebi se zdravstveno i tako ništa ne mijenja

Ne muči me uopšte, samo me nervira činjenica koliko imamo loše zdravstvene službe i doktore. Mislim se, koliko su ljudi uništili pogrešnim dijagnozama?  -.-
Meni su nekoliko puta postavili totalno pogrešne dijagnoze (da imam astmu, pa sam morala da se inhaliram 5-6 meseci, dok niisam otišla kod nekog trećeg specijaliste, koji je zblanuto pogledao papire nakon što me preslušao, i rekao da nemam astmu niti ću je ikad imati, prestala ja da se inhaliram , sve je bilo u redu, zatim je bio slucaj i sa alergijama,pre nekoliko godina kao dijgnoza:alergična na polen, drveće, životinje, ma na sve -.- mrš, već pet godina imam mačku u stanu, jest da kijam ponekad od prašine, ali to je normalna reakcija na prašinu kod vecine ljudi.)
Evidentirano
masiracha
original
moderator
Ovisnik

Thank You
-Given: 183
-Receive: 130

Awards
« Odgovor #5 : Srpanj 08, 2016, 12:22 »

dobro dosla pipixie!
Evidentirano

Bocanjevka1985
Početnik
*

Thank You
-Receive: 1

Tvrdoglava

Awards
« Odgovor #6 : Srpanj 01, 2017, 09:27 »

Hello, Milice! Ja sam Maja i slijepa sam osoba. Živim u Bocanjevcima, (RH) odatle ti je i misterija mog imena.
Evidentirano

Kad Bog nekome zatvori vrata, otvori mu prozor. Nisu vrata jedini izlaz.
masiracha
original
moderator
Ovisnik

Thank You
-Given: 183
-Receive: 130

Awards
« Odgovor #7 : Srpanj 02, 2017, 11:28 »

...
Evidentirano

lu
Administrator
Ovisnik

Thank You
-Given: 1664
-Receive: 792

Awards
« Odgovor #8 : Srpanj 03, 2017, 05:59 »

Dobro nam došla Bocanjevka1985!!!
Evidentirano

U usporedbi s onim ŠTO me okružuje ja sam mlada, a u usporedbi s onima TKO me okružuje, priznajem da sam stara.
 Str: [1]   Gore
  Ispis  

Skoči na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP Forum-OPP | Powered by SMF 1.1.11. © 2005, Simple Machines LLC. All Rights Reserved. Valjani XHTML 1.0! Valjani CSS!
Stranica je generirana za 0.741 sekundi uz 26 upita.
Templates: 2: index (default), Display (default).
Sub templates: 4: init, main_above, main, main_below.
Language files: 3: index.croatian-utf8 (default), Modifications.croatian-utf8 (default), HidePost.croatian-utf8 (default).
Files included: 15 - 616KB. (show)
Cache hits: 11: 0.00100s for 78343 bytes (show)
Queries used: 26.

[show queries]