Forum-OPP
Listopad 19, 2017, 13:52 *
Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave

Forum   Pomoć KONTAKT Igre Pravila Contact Prijava Registracija  
 Str: [1]   Dolje
  Ispis  
Autor Tema: Prijedlog zakona o izmjenama i dopunama zakona o socijalnoj skrbi  (Posjeta: 787 )
0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.
lu
Administrator
Ovisnik

Spol: Ženski

Thank You
-Given: 1664
-Receive: 792

Awards
« : Rujan 20, 2017, 10:21 »

"Kako bi se poticala njihova socijalna uključenost, osobama s invalidnošću njihova plaća više neće biti prepreka za priznavanje prava na osobnu invalidninu. Oni sada ostaju bez invalidnine ako, recimo, privremeno nađu posao i zarade, pa poslije ponovno moraju u proceduru kako bi nastavili primati invalidninu.
To ih destimulira za rad i vodi u izolaciju. Zadovoljavaju li sve ostale uvjete za priznavanje tog prava, dobit će invalidninu bez obzira na to primaju li plaću jer im se ona ubuduće više neće uračunavati kao prihod. Velika stvar za osobe s invalidnošću je to što će se pravo na status njegovatelja moći priznati i bračnom ili izvanbračnom drugu osobe s invalidnošću (koja zadovoljava zakonske uvjete)."

Pročitajte više na: https://www.vecernji.hr/vijesti/nema-dozivotnog-uzdrzavanja-ni-za-obitelj-udomitelja-1194923 - www.vecernji.hr

https://esavjetovanja.gov.hr/Econ/MainScreen?entityId=6031
Evidentirano

U usporedbi s onim ŠTO me okružuje ja sam mlada, a u usporedbi s onima TKO me okružuje, priznajem da sam stara.
dejanlik
Piskaralo

Spol: Muški

Thank You
-Given: 84
-Receive: 12

Awards
« Odgovor #1 : Listopad 01, 2017, 11:16 »

to znači, da nam ako se zaposlimo, makar i na kratko i zaradimo neke novce, to ne ukida pravo na osobnu invalidninu.? Dobro je to znati. Mada nema posla ni za zdrave al eto, možda netko i nađe. Ili nešto iskrsne.
može li moja majka, biti  staratelj meni odrasloj osobi sa invaliditetom ili to vrijedi za samo za djecu?
Evidentirano
lu
Administrator
Ovisnik

Spol: Ženski

Thank You
-Given: 1664
-Receive: 792

Awards
« Odgovor #2 : Listopad 03, 2017, 09:23 »

Ovo je samo prijedlog zakona. Još nje prihvaćen, ali da, trebala bi osobna invalidnina ostati bez obzira na ostale prihode.
Majka ti može biti staratelj i u odrasloj dobi, samo što tada gubiš potpuno ili djelomično poslovnu sposobnost.

http://www.pravnadatoteka.hr/pdf/Lisenje_poslovne_sposobnosti.pdf
Evidentirano

U usporedbi s onim ŠTO me okružuje ja sam mlada, a u usporedbi s onima TKO me okružuje, priznajem da sam stara.
 Str: [1]   Gore
  Ispis  

Skoči na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP Forum-OPP | Powered by SMF 1.1.11. © 2005, Simple Machines LLC. All Rights Reserved. Valjani XHTML 1.0! Valjani CSS!
Stranica je generirana za 0.501 sekundi uz 26 upita.
Templates: 2: index (default), Display (default).
Sub templates: 4: init, main_above, main, main_below.
Language files: 3: index.croatian-utf8 (default), Modifications.croatian-utf8 (default), HidePost.croatian-utf8 (default).
Files included: 15 - 616KB. (show)
Cache hits: 11: 0.00075s for 77812 bytes (show)
Queries used: 26.

[show queries]