Forum-OPP
Prosinac 21, 2014, 14:29 *
Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte.
Jeste li propustili aktivacijsku email poruku?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave

Forum   Pomoć KONTAKT Igre Pravila Contact Prijava Registracija  
 Str: [1]   Dolje
  Ispis  
Autor Tema: Kad nas netko povrijedi !  (Posjeta: 4002 )
0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.
megy
Ovisnik

Spol: Ženski

Thank You
-Given: 0
-Receive: 3

Awards
« : Studeni 22, 2007, 11:12 »

Svima nama mnogo puta se dogodilo da nas je netko povrijedio !!Netko poznat ..nepoznat..
dobar ili pak sebičan!!Netko do kog nam je stalo ili pak netko kome ste pružili nekakvo utočište , nekakvu sigurnost !!!Da li ste se onda razočarali ??? Kakav je bio taj osjećaj !? Osjećaj poniženja , manje vrijednosti !?
Koliko znam nimalo ugodan !? Pitate se zašto !?Pa mnogo puta me netko povrijedio ...netko drag !! Prijatelj , rodbina...nije važno , al učinio je to ....povrijedio me !!!!!
Više puta nam je teško u životu i zato se i oslanjamo na društvo .Tražimo utjehu u prijateljima , ljubavi , hobijima ....bilo čemu što nas ispunjava , a opet i tu nailazimo na nezadovoljstvo !!! Izdaja , prevara , laž ...međusobno iskorištavanje .....Danas je sve na tome !!!! Sami smo ...!Svatko je prepušten sam sebi !!!Nema nikoga ! Svi nas žele povrijediti , iskoristiti ...a onda zaboraviti!
Treba li nam to ???? Treba li nam uopće itko !? Da ....nažalost treba ! Ne možemo biti sami , pa ljudi smo , imamo slabosti ...svi mi !!!!!
Svima nama treba ljubav , pažnja ...osjećaj da negdje pripadamo ...Osjećaj da nas netko cijeni i voli onakve kakvi jesmo !!!Svima nam treba netko !!!

Trebamo li onda patiti !? Trebamo li praštati svojim voljenima !?PRIJATELJIMA?Trebamo li ih pustiti da nam nanose bol ...pokazati svoje slabosti ...ili samo šutjeti ?..smješiti se ????
Evidentirano

Velika je vjerojatnost da je i ovaj tekst copy/paste sa druge stranice, a bez naznačenog originalnog izvora. Ispričavamo se autorima! Tim foruma-opp
Sun
*teta iz klaonice*
Ovisnik

Thank You
-Given: 156
-Receive: 177

Awards
« Odgovor #1 : Studeni 22, 2007, 11:15 »

Dijelovi ove poruke su sakriveni
Registrirajte se Log-In da vidite sakriveni sadržaj.
Evidentirano

ja ne svijetlim, ja sijevam
lu
Administrator
Ovisnik

Thank You
-Given: 1583
-Receive: 755

Awards
« Odgovor #2 : Studeni 22, 2007, 11:34 »

Zašto šutiti i smiješiti se? Treba nam biti jasno da smo svi samo ljudi, koji griješe, pa, htjeli to ili ne i povrijeđuju bliske osobe i protiv svoje volje. Nitko od nas ne može reći da nikad, baš nikad nije nikoga povrijedio. treba samo znati oprostiti, ali i reći da nam smeta određeno ponašanje, riječi....ne šutjeti
Evidentirano

U usporedbi s onim ŠTO me okružuje ja sam mlada, a u usporedbi s onima TKO me okružuje, priznajem da sam stara.
kesty
ex-staff
Ovisnik

Spol: Muški

Thank You
-Given: 63
-Receive: 33

Awards
« Odgovor #3 : Studeni 22, 2007, 13:46 »

Kad nas netko povrijedi, nažalost reagiramo u afektu. Bilo da nas je osoba povrijedila namjerno ili nenamjerno. Slažem se s Lu da trebamo oprostiti, ali i znati prihvatiti ispriku. Poznajem puno ljudi koji ne znaju prihvatiti ispriku, bez obzira koliko im je stalo do određene osobe.
Evidentirano

Dao joj je dvanaest ruža i jednu umjetnu. Zatim ju je poljubio i rekao: "Voljet ću te dok i posljednja ruža ne uvene".
megy
Ovisnik

Thank You
-Receive: 3

Awards
« Odgovor #4 : Studeni 25, 2007, 10:03 »

Kad nas netko povrijedi, nažalost reagiramo u afektu. Bilo da nas je osoba povrijedila namjerno ili nenamjerno. Slažem se s Lu da trebamo oprostiti, ali i znati prihvatiti ispriku. Poznajem puno ljudi koji ne znaju prihvatiti ispriku, bez obzira koliko im je stalo do određene osobe.

uvijek prihvatim ispriku , ma kad ugotovim da je vrijeđanje sastavni dio ponašanja te osobe  tada tu osobu izbrišem  ,i teško da bi joj ikada dala šansu za išta .... nisam od onih da vrijeđam , ma kad me netko satjera u kut tada se pretvaram u zvijer , i ne popuštam dok ne ugotovim da sam tu osobu diskreditirala ...

" Pusti lava , dok spava ! "
Evidentirano

Velika je vjerojatnost da je i ovaj tekst copy/paste sa druge stranice, a bez naznačenog originalnog izvora. Ispričavamo se autorima! Tim foruma-opp
eddy
slutty, not easy
Administrator
Ovisnik

Thank You
-Given: 756
-Receive: 574

Awards
« Odgovor #5 : Studeni 25, 2007, 14:17 »

itekako pokažem da sam povrijeđena. srećom to se rijetko događa, preegocentrična sam da bi uzimala srcu tuđe izjave.

povrijediti me mogu samo ljudi do kojih mi je stalo, za sve ostale dignem obrvu, zakolućem očima i zaboravim.
Evidentirano

john_constantine
ex-staff
Ovisnik

Thank You
-Given: 397
-Receive: 110

Awards
« Odgovor #6 : Studeni 25, 2007, 14:25 »

ma mene stalno povrijede, ali najčešće to ne znaju. Ponekad napravim ispad, ali najčešće samo šutim i povučem se.
Evidentirano

simba
Gost
« Odgovor #7 : Studeni 25, 2007, 20:56 »

Svima nama mnogo puta se dogodilo da nas je netko povrijedio !!Netko poznat ..nepoznat..
dobar ili pak sebičan!!Netko do kog nam je stalo ili pak netko kome ste pružili nekakvo utočište , nekakvu sigurnost !!!Da li ste se onda razočarali ??? Kakav je bio taj osjećaj !? Osjećaj poniženja , manje vrijednosti !?
Koliko znam nimalo ugodan !? Pitate se zašto !?Pa mnogo puta me netko povrijedio ...netko drag !! Prijatelj , rodbina...nije važno , al učinio je to ....povrijedio me !!!!!
Više puta nam je teško u životu i zato se i oslanjamo na društvo .Tražimo utjehu u prijateljima , ljubavi , hobijima ....bilo čemu što nas ispunjava , a opet i tu nailazimo na nezadovoljstvo !!! Izdaja , prevara , laž ...međusobno iskorištavanje .....Danas je sve na tome !!!! Sami smo ...!Svatko je prepušten sam sebi !!!Nema nikoga ! Svi nas žele povrijediti , iskoristiti ...a onda zaboraviti!
Treba li nam to ???? Treba li nam uopće itko !? Da ....nažalost treba ! Ne možemo biti sami , pa ljudi smo , imamo slabosti ...svi mi !!!!!
Svima nama treba ljubav , pažnja ...osjećaj da negdje pripadamo ...Osjećaj da nas netko cijeni i voli onakve kakvi jesmo !!!Svima nam treba netko !!!

Trebamo li onda patiti !? Trebamo li praštati svojim voljenima !?PRIJATELJIMA?Trebamo li ih pustiti da nam nanose bol ...pokazati svoje slabosti ...ili samo šutjeti ?..smješiti se ????

Bol nas ne pita - patimo. Oprostiti? Ne znam. Ima sto drugih ljudi kojima treba pružiti šansu, a nisu pogriješili. Slabost pak nikada en treba pokazivati jer niti je nama lakše niti nas drugi mogu objektivno razumjeti.
Ja već 20 i nešto godina hodam ovim svijetom, šutim i tugujem u sebi. Ne znam drugačije niti želim svoju nemoć dijeliti s drugima jer sva njihova ljubav nije dovoljna da uđu u ovaj moj zemaljski oklop i osjete ono što ja osjećam. Lako bi bilo da svi osjećamo istu netjelesnu bol, ali ona je zbog svoje jedinstvenosti izvor nerazumijevanja i samo površnoga suosjećanja.
Evidentirano
lu
Administrator
Ovisnik

Thank You

Awards
« Odgovor #8 : Studeni 25, 2007, 21:03 »

Ne vjerujem, simba da imaš tako malo povjerenja u svoje prijatelje i obitelj. Cijeli život tuguješ? Nije li to ipak precrna izjava na ovakvom mjestu? Ne misliš li da bi mnogi ovdje puno prije trebali proživljavati ovakve emocije, a žive život ispunjen radošću i optimizmom!
Evidentirano

U usporedbi s onim ŠTO me okružuje ja sam mlada, a u usporedbi s onima TKO me okružuje, priznajem da sam stara.
john_constantine
ex-staff
Ovisnik

Thank You
-Given: 397
-Receive: 110

Awards
« Odgovor #9 : Studeni 25, 2007, 21:09 »

nažalost, slažem se za simbom.
Evidentirano

sanya
ex-staff
Ovisnik

Thank You
-Given: 95
-Receive: 45

Awards
« Odgovor #10 : Studeni 25, 2007, 21:55 »

Bol nas ne pita - patimo. Oprostiti? Ne znam. Ima sto drugih ljudi kojima treba pružiti šansu, a nisu pogriješili. Slabost pak nikada en treba pokazivati jer niti je nama lakše niti nas drugi mogu objektivno razumjeti.
Ja već 20 i nešto godina hodam ovim svijetom, šutim i tugujem u sebi. Ne znam drugačije niti želim svoju nemoć dijeliti s drugima jer sva njihova ljubav nije dovoljna da uđu u ovaj moj zemaljski oklop i osjete ono što ja osjećam. Lako bi bilo da svi osjećamo istu netjelesnu bol, ali ona je zbog svoje jedinstvenosti izvor nerazumijevanja i samo površnoga suosjećanja.

ajme...ko sad sam ja napisala ovo !
Evidentirano

Whoever said \\\"Diamonds are girls best friend\\\" never owned a dog <3
Zeko
Još uvijek oko 90 :) 26.9.2013.
ex-staff
Ovisnik

Thank You
-Given: 44
-Receive: 20

Kamo nestade manekenka? :)

Awards
« Odgovor #11 : Studeni 26, 2007, 00:11 »

Čitam ovo i mislim si koliko imam drugačiji pogled na to...

Znam da nemogu proći kroz život, bez da me se povrijedi... bilo namjerno, bilo nehotice...

Znam da mogu oprostiti...
No, ono što sam novo naučio o sebi je da mogu ujedno skupiti toliku količinu... neznam... prezira, ljutnje... ili čak razočaranja... i da jednostvano, koliko god ja htio promjeniti, nemogu...

Jače je od mene... bilo zato što trebam vremena ili jednostavno trebam to sve reći... kako i zašto se tako osjećam, pa ću možda moći to i promjeniti...

Najviše ovisi o tome, koliko sam sebe uložio u vezu s tom osobom...
Evidentirano

Mlad u srcu, star u kostima...
** Live life & breathe deep **
simba
Gost
« Odgovor #12 : Studeni 26, 2007, 19:26 »

Ne vjerujem, simba da imaš tako malo povjerenja u svoje prijatelje i obitelj. Cijeli život tuguješ? Nije li to ipak precrna izjava na ovakvom mjestu? Ne misliš li da bi mnogi ovdje puno prije trebali proživljavati ovakve emocije, a žive život ispunjen radošću i optimizmom!

Ne radi se o povjerenju ili nepovjerenju, to je utkano u mene kroz odgoj, mentalitet, i ine druge aspekte. Ne mislim da hodam i plačem, mislim na to da ne iskazujem svoja loša osjećanja i niti ih rado dijelim (dakle, daleko sam od količine emocija na koju misliš). Dakle, ne kažem da sam nesretna, da mi nešto u životu nedostaje niti mislim da je ovdje uopće potrebno stupnjevati kome je teško ili teže. Svatko ima svoj život i zna koliko ga više ili manje uspješno podnosi, i to nema veze s time je li tjelesno ili mentalno zdrav ili nije. Mislim da si moj tekst malo predoslovno shvatila.
Evidentirano
lu
Administrator
Ovisnik

Thank You

Awards
« Odgovor #13 : Studeni 26, 2007, 19:29 »

Ne radi se o povjerenju ili nepovjerenju, to je utkano u mene kroz odgoj, mentalitet, i ine druge aspekte. Ne mislim da hodam i plačem, mislim na to da ne iskazujem svoja loša osjećanja i niti ih rado dijelim (dakle, daleko sam od količine emocija na koju misliš). Dakle, ne kažem da sam nesretna, da mi nešto u životu nedostaje niti mislim da je ovdje uopće potrebno stupnjevati kome je teško ili teže. Svatko ima svoj život i zna koliko ga više ili manje uspješno podnosi, i to nema veze s time je li tjelesno ili mentalno zdrav ili nije. Mislim da si moj tekst malo predoslovno shvatila.

Moguće!
Evidentirano

MushiMushi
Mudrica

Thank You
-Receive: 0

Awards
« Odgovor #14 : Studeni 26, 2007, 19:50 »

kad me netko uvrijedi.. imam donekle toleranciju.

ali kad se prekrsi moje strpljenje... jao si ga tebi
Evidentirano
Azrijel
Gost
« Odgovor #15 : Studeni 28, 2007, 22:56 »

Kada me netko povrijedi, ne pokazujem to. Radije ću pokazati svoje prave osjećaje unutar svoja 4 zida. Nemam namjeru pokazati kako to utječe na mene. Bolje je trpjeti u sebi.

A dakako da reagiram. Recimo, moj prijatelj me neki dan prozvao tikvanom, to me zasmetalo i rekao sam mu da bih volio da se odnosi prema meni bez vrijeđanja ubuduće i da je to toliko od mene.
Evidentirano
kesty
ex-staff
Ovisnik

Thank You

Awards
« Odgovor #16 : Studeni 29, 2007, 00:11 »

Kada me netko povrijedi, ne pokazujem to. Radije ću pokazati svoje prave osjećaje unutar svoja 4 zida. Nemam namjeru pokazati kako to utječe na mene. Bolje je trpjeti u sebi.

A dakako da reagiram. Recimo, moj prijatelj me neki dan prozvao tikvanom, to me zasmetalo i rekao sam mu da bih volio da se odnosi prema meni bez vrijeđanja ubuduće i da je to toliko od mene.

Možda nije mislio ozbiljno, već je to rekao u šali.
Evidentirano

Dao joj je dvanaest ruža i jednu umjetnu. Zatim ju je poljubio i rekao: "Voljet ću te dok i posljednja ruža ne uvene".
Azrijel
Gost
« Odgovor #17 : Studeni 29, 2007, 10:57 »

Možda nije mislio ozbiljno, već je to rekao u šali.

U tom trenutku je razgovor bio ozbiljan i vezan uz faks. Zato mi je zasmetalo što me tako zove jer nisam bio razumio jednu stvar. 
Evidentirano
kesty
ex-staff
Ovisnik

Thank You

Awards
« Odgovor #18 : Studeni 29, 2007, 11:54 »

Da, to mi je poznato kad kolegu na faxu pitaš da ti nešto objasni, a on sav u čuđenju kaže: A KAK TO NE KUŽIŠ?!
Evidentirano

Vilena
Ovisnik

Thank You
-Given: 118
-Receive: 124

Awards
« Odgovor #19 : Studeni 29, 2007, 13:21 »

Da, to mi je poznato kad kolegu na faxu pitaš da ti nešto objasni, a on sav u čuđenju kaže: A KAK TO NE KUŽIŠ?!

povrijedit nekoga znači da si ljudsko biće. nažalost ljudi povrijede i neznajući to. koliko to  :mahputa se i meni dogodilo, da sam to učinila i da su to učinili meni. smatram da ako je netko pravi prijatelj i ako se to do godo, razgovorom se sve može riješiti, naravno ako je osoba iskrena.
nekad mislimo fda ako kažemo istinu ili lažemo za nekoga da je to za njegovu zaštiti u zapravo radimo pogrešne stvari.

koliko sam puta bila popvrijeđena od strane najbliskijih prijatelja, rodbine, naravno nije lako, ljuta sam, bijesna ali u većini puta to prespavam, razmislim i riješim.
nisam zlopamtilo, znam nekada to i zanemariti, istina u zadnje vrijeme sve manje, ali sam isto tako svijesna da nisam samo ja povrijeđena već i onaj koji me povrijedio.
poraštam ali ne uvijek, ovosno je o čemu se radi.
Evidentirano

"once there was a time
 when no man had ever touched the earth
 all that has been built was balanced
 and so was man's birth
 come with me
 and you'll see..."
Kira
Medolina
Mudrica

Thank You

taraš

Awards
« Odgovor #20 : Studeni 29, 2007, 21:44 »

ma ni sutnja ni glas ti nece pomoci..
uvijek na kraju otrpimo bol i to je to.. takav je zivot.. to je to i nista vise, a ni manje
Evidentirano

couse if you worry your face will frown, and that will bring everybody down, so don\\\'t worry, be happy....
Luxvindex
foto album
Profesionalac

Thank You

Awards
« Odgovor #21 : Prosinac 17, 2007, 13:59 »

Na ovako nešto je teško dati univerzalni odgovor. No kako osoba sazrijeva bolje se nosi sa tim stvarima i ne reagira burno kao možda u doba puberteta.
Kako postupiti ? To ovisi o jako puno toga. No mislim da treba povući crtu koje stvari se mogu oprostiti koje ne. U načelu vjerujem da treba svima dati drugu priliku no uvijek je teško procijeniti u kojoj mjeri je nešto značajno loše djelovalo na nas da bi moglo ispravno postupiti.

najbolje je ohldaiti glavu prespavati pa onda vidjeti što dalje.
Evidentirano

ako je realnost umišljenost, ja sam umišljen
 Str: [1]   Gore
  Ispis  

Skoči na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP Forum-OPP | Powered by SMF 1.1.11. © 2005, Simple Machines LLC. All Rights Reserved. Valjani XHTML 1.0! Valjani CSS!
Stranica je generirana za 0.805 sekundi uz 26 upita.
Templates: 2: index (default), Display (default).
Sub templates: 4: init, main_above, main, main_below.
Language files: 3: index.croatian-utf8 (default), Modifications.croatian-utf8 (default), HidePost.croatian-utf8 (default).
Files included: 15 - 615KB. (show)
Cache hits: 11: 0.00076s for 76790 bytes (show)
Queries used: 26.

[show queries]