Forum-OPP
Studeni 01, 2014, 14:06 *
Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte.
Jeste li propustili aktivacijsku email poruku?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave

Forum   Pomoć KONTAKT Igre Pravila Contact Prijava Registracija  
 Str: [1] 2 3 4 5 6 ... 8   Dolje
  Ispis  
Autor Tema: Sekta "Crna ruža"  (Posjeta: 111309 )
0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.
ღ kača ღ
Ovisnik

Spol: Ženski

Thank You
-Given: 49
-Receive: 161

Awards
« : Studeni 28, 2007, 15:45 »

Crna ruža je sekta stara oko 30 godina. Nastala je izvorno u Americi od Luciferove crkve. Kad se ta Luciferova crkva proširila na Hrvatsku, ovdašnja podružnica se odvojila od svoje matice i počela rad po svome. Tako su u zadnjih 3 godina poznata samoubojstva i ubojstva koja su obavljali Crne ruže. Do dana danas nitko nije saznao tko ih vodi, tko je ta osoba. Smatra se da je neka utjecajna ili bogata osoba. Zovu se crna ruža jer poznati po tome što bi svako toliko nekom svome članu poslali crnu ružu što bi značilo da si mora oduzeti život. Ako si ga ne oduzme oduzmu ga drugi. U biti ja nisam nigdje pročitao niti čuo o njima koliko sam od jedne osobe na Cresu. Svi njihovi preustroji, njihovi obredi, nazivi svećenstva sve zna a cijela država nezna. Kako je to moguće osim ako nema netko veze s njima.
Obredi su se nekada i te kako obavljali, nisam baš dobar više s njima pa neznam šta se sada dešava. Ali obavljali se su iza vrtića ili škole, na nekim mjestima u šumici ili po zimi u nećijem stanu. Na obrede bi nosili te knjihe koje nam nisu ili nikad pokazali što piše u njima ali su iz njih vadili obrede, molitve i ostalo.
E da nemam razloga nikoga zezat ili razbit tu sektu iznutra. Nisam njihov član nego sam bio jako dobar s njima i dopustili su mi neke stvari. Svako tolko puste nekoga da uđe kod njih i da se na takav način umješa bez da bude njihov član.

Što mislite zašto ljudi idu u kojekakve sekte? Nedostaje im nećeg u životu ili neki nađu sreću u tome?

Prije bi bila časna, nego otišla u neku sektu.
« Zadnja izmjena: Studeni 28, 2007, 15:51 ~kača~ » Evidentirano
ღ kača ღ
Ovisnik

Thank You

Awards
« Odgovor #1 : Studeni 28, 2007, 15:53 »

No, situacija u našim krajevima je sljedeća:
Sredinom 80-tih Crna Ruža proširila se u Hrvatskoj i uključila veći broj mladih; dio tih mladih napredovao je u učenju u tim sektama, dok je drugi dio iskorišten kao "žrtve" za napredovanje onih drugih. Određen broj samoubojstava mladih pripisan je organizaciji zvanoj "Crna ruža", no to je bio samo vrh ledenog brijega – to su bili mladi ljudi namijenjeni tome da budu žrtvovani. Kad je ta priča izašla u medije i kad se digla masovna panika, vinovnici i glavni krivci povukli su se u ilegalu, promijenili imena i prezimena i nastavili djelovati inkognito. Broj mladih koji se ubio pod njihovim utjecajem nikad nije pouzdano utvrđen, iako se smatra da je riječ o nekoliko desetina, a nije utvrđen ni broj mladih koje su svojim manipulacijama uspjeli strpati u umobolnice.
U pseudohrišćanskim sektama nasilje se najčešće ispoljava kao rezultat potrage, ucene, pretnje i psihičkog terora prema odbeglim članovima sekte i članova njihovih porodica. Nije to samo borba za člana sekte nego i sprečavanje da istina o dotičnoj sekti prodre u javnost kao svojevrsna antireklama;
Zabeleženi su i teški slučajevi krivičnih dela, doduše ne tako česti, sledbenika pseudohrišćanskih sekti: ubistva, razbojništva, teške telesne povrede i mnoga druga.
Kažu, sekta Crna ruža idealni je počinilac ovog zločina nad maloljetnim gimnazijalcima.
Masovna ubistva ili samoubistva koja su devedesetih potresala svet, donela su za sobom TV serijale o fenomenu sekti, senzacionalističke naslove u novinama i otišla u zaborav. Kao što je ono u Teksasu (1993) kada je svoj život okončalo 88 članova sekte
U duhu zanrovskih romana opasna je sekta imenovana kao "Crna ruza" koja okuplja ljude najmracnijih sklonosti i sluzeci svog gospodara, necastivog, provode najopskurnije rituale.
U "cudnoj" kuci na kraju grada, govorile su glasine, skupljaju se u grupama po dvadesetak ljudi, izgovaraju nerazumljive rijeci, priredjuju najrazlicitije rituale i organizuju seksulane orgije. Kao primjer, koji je najvise uznemirio ovdasnju javnost, navedena je retualna kolektivna obljuba nad jednom sesnaesetgodisnjom devojcicom, pa je religiozno zvezdena nesretnica poslije morala na lijecenje. Cinjenica da u nijednoj klinici nije hospitaliziran takav bolesnik umjesto da razuvjeri javnost, samo je pojacala uznemirenost. Pored svega, "satanisti" su svom djavoljem gospodaru prinosili zrtve i, naravno, pri tome su pili zrtvinu krv. UZbudjenje je dostiglo klimaks kad je javnost obavijestena kako ce na najveci pravoslavni praznik Vaskrs, necastivom biti zrtvovano jedno cetvorogodisnje dijete. Prema iskazima narocitih poznavalaca "vjerskih" prilika u Makedoniji, gostivarska "Crna ruza" - koja je, uzgred, uclanjivanje u svoje redove naplacivala po 400 maraka, nije jedina ovdasnja satanisticka celija. Slicne su se "orgije" ranije priredjivale i u Skopju i Bitolu. Tragicno samoubistvo jedne mlade Skopljanke od prije nekoliko godina, navodno, prouzrokovano je ucescem u satanistickim seansama.

Text je c/p, a ima nekih gramatičkih pogrešaka
Evidentirano
lu
Administrator
Ovisnik

Thank You
-Given: 1575
-Receive: 751

Awards
« Odgovor #2 : Studeni 28, 2007, 15:54 »

Sjećam se da su članovi te sekte bili obučeni u crno i po tome su se izdvajali od ostalih. Crnu odjeću i danas nose mnogi, ali tada nije bila toliko popularna i nisu ju ostali nosili  isključivo baš stalno, ali pripadnici te sekte jesu. I farbali su kosu u crno i jako se šminkali. Rijetki su ostavljali oproštajna pisma. Zato se tako malo i znalo o samom ustroju sekte.
Evidentirano

U usporedbi s onim ŠTO me okružuje ja sam mlada, a u usporedbi s onima TKO me okružuje, priznajem da sam stara.
ღ kača ღ
Ovisnik

Thank You

Awards
« Odgovor #3 : Studeni 28, 2007, 15:58 »

Sjećam se da su članovi te sekte bili obučeni u crno i po tome su se izdvajali od ostalih. Crnu odjeću i danas nose mnogi, ali tada nije bila toliko popularna i nisu ju ostali nosili  isključivo baš stalno, ali pripadnici te sekte jesu. I farbali su kosu u crno i jako se šminkali. Rijetki su ostavljali oproštajna pisma. Zato se tako malo i znalo o samom ustroju sekte.

Mene samo zanima, zašto ljudi idu u sekte?
Evidentirano
lu
Administrator
Ovisnik

Thank You

Awards
« Odgovor #4 : Studeni 28, 2007, 16:06 »

I ja bih to voljela znati! Zalude ih nekim pustim obećanjima valjda
Evidentirano

U usporedbi s onim ŠTO me okružuje ja sam mlada, a u usporedbi s onima TKO me okružuje, priznajem da sam stara.
megy
Ovisnik

Thank You
-Given: 0
-Receive: 3

Awards
« Odgovor #5 : Studeni 28, 2007, 17:11 »

Čini mi se da jedan od razloga zašto ljudi idu tražiti nešto alternativno , pa ponekad završe i u sekti , jesu samoća , osjećaj neuspjeha i odbačenosti od drugih .Mislim da ljudi ne idu tamo zbog koristi već za svaku nevolju padnu i ne znaju nać rješenje ..
Evidentirano

Velika je vjerojatnost da je i ovaj tekst copy/paste sa druge stranice, a bez naznačenog originalnog izvora. Ispričavamo se autorima! Tim foruma-opp
lu
Administrator
Ovisnik

Thank You

Awards
« Odgovor #6 : Studeni 28, 2007, 17:14 »

Zbog istog osjećaja samoće, neuspjeha i odbačenosti mogu otići i u neke druge organizacije, crkve.... ali oni baš izabiru sekte. Zašto? Ja mislim da im oni nude ono što žele čuti tog trenutka i to ih privuče....
Evidentirano

Malecka
Ovisnik

Thank You
-Receive: 0

Awards
« Odgovor #7 : Studeni 28, 2007, 17:23 »

Zbog istog osjećaja samoće, neuspjeha i odbačenosti mogu otići i u neke druge organizacije, crkve.... ali oni baš izabiru sekte. Zašto? Ja mislim da im oni nude ono što žele čuti tog trenutka i to ih privuče....

[/b]
eto, tako i ja razmišljam!
Evidentirano
megy
Ovisnik

Thank You
-Receive: 3

Awards
« Odgovor #8 : Studeni 28, 2007, 17:38 »

Imajući u vidu da je dosta njih u principu izgubilo vjeru . A potreba čovjeka da se otvori pred nekim , da se ispovijedi , da doživi nešto mistično , da bude u kontaktu s nekom silom mogu čovjeka odvesto lijevo ili desno .Što bi se reklo krivo ili pravo .Nažalost ljudi koji žive u blagostanju teže aroganciji , nadobudnosti , ljenosti ....pad je neizbježan
Evidentirano

Velika je vjerojatnost da je i ovaj tekst copy/paste sa druge stranice, a bez naznačenog originalnog izvora. Ispričavamo se autorima! Tim foruma-opp
jasamja
ex-staff
Ovisnik

Thank You
-Given: 14
-Receive: 29

Awards
« Odgovor #9 : Studeni 03, 2008, 18:31 »

zašto sekte???

slažem se (opet  :joj ne ) s ovim što je lu rekla

također smatram da nedostatak komunikacije, barem danas, ima utjecaj u tome
svi nekamo jure i žure, nemaju vremena ni za što... i tada se pojav netko to im kaže upravo ono što im tog trenutka treba
ljudi moji, ako malo pogledamo vidjet ćemo da su vođe sekti redom školovani ljudi, ima tu i psihologa
a baš oni znaju kako s čovjekom razgovarati
Evidentirano

Dami la mano, voglio restar per sempre insieme a Te
Kizo
Početnik
*

Spol: Muški

Thank You
-Receive: 0

Ljubav je za dvoje!

Awards
« Odgovor #10 : Studeni 09, 2008, 22:35 »

Zasto sekte?
Kad bi se gledalo,sve vjere su sekte.Samo sto smo mi u nekima od rođenja a u neke ulazimo kasnije.Sto se mene tice,nevjernik sam.Dako da mi je lagano ravno ko u sta vjeruje,ako bas zeli neka vjeruje ako ne ne mora.I ondako cemo svi umrijeti,istini za volju na razlicite nacine i u razlicito vrijem ali smrt je smrt.
Evidentirano

Vi vidite stvari i pitate «ZAŠTO?», a ja sanjam o stvarima kojih nije bilo i pitam     
«ZAŠTO NE?»
lu
Administrator
Ovisnik

Thank You

Awards
« Odgovor #11 : Prosinac 03, 2009, 15:38 »

Vidim da je tema (po čitanosti) postala iznimno popularna. Nadam se samo da će svi gosti koji su ovaj link dobili na facebooku nešto pametno naučiti, pa i registrirati se i reći nam svoje mišljenje o temi!
Evidentirano

kiss
Rođena s vukovima!
ex-staff
Ovisnik

Thank You
-Given: 130
-Receive: 77

Awards
« Odgovor #12 : Prosinac 03, 2009, 15:40 »

Zasto sekte?
Kad bi se gledalo,sve vjere su sekte.Samo sto smo mi u nekima od rođenja a u neke ulazimo kasnije.Sto se mene tice,nevjernik sam.Dako da mi je lagano ravno ko u sta vjeruje,ako bas zeli neka vjeruje ako ne ne mora.I ondako cemo svi umrijeti,istini za volju na razlicite nacine i u razlicito vrijem ali smrt je smrt.

Po meni baš nisu sve vjere sekte, ja još nisam čula da neka vjera nagovara svoje vjernike da sami sebi uzmu život. Istina je da ćemo svi mi umrijeti bez obzira u kojoj smo vjeri, ali drugo je kada čovijek pogine ili umre prirodnom smrću, a drugo kada počini samoubojstvo jer mu je to netko rekao.
Evidentirano

•●●• .♥♥♥ ~ Sve Sto Radim Ispadne po Mome...Zajebana Jesam Al Takvu Me Vole ღ •●●• ♥
ღ kača ღ
Ovisnik

Thank You

Awards
« Odgovor #13 : Prosinac 03, 2009, 15:40 »

Vidim da je tema (po čitanosti) postala iznimno popularna. Nadam se samo da će svi gosti koji su ovaj link dobili na facebooku nešto pametno naučiti, pa i registrirati se i reći nam svoje mišljenje o temi!

ღ kača ღ, kiss i 27 Gostiju pregledava ovu temu , ajde gosti, registracija .

ღ kača ღ i 34 Gostiju pregledava ovu temu .
Evidentirano
kiss
Rođena s vukovima!
ex-staff
Ovisnik

Thank You

Awards
« Odgovor #14 : Prosinac 03, 2009, 15:50 »

Ja osobno nikada nisam čula da se netko ubio a da je bio pripadnik te sekte
Evidentirano

•●●• .♥♥♥ ~ Sve Sto Radim Ispadne po Mome...Zajebana Jesam Al Takvu Me Vole ღ •●●• ♥
ღ kača ღ
Ovisnik

Thank You

Awards
« Odgovor #15 : Prosinac 03, 2009, 15:52 »

Ja osobno nikada nisam čula da se netko ubio a da je bio pripadnik te sekte

Kad se o tome niti ne govori .

Zašto? Ne znam, ali nekako je bolje što je manje razvikano o tome možda zato i manje nekih samoubojstava .
Evidentirano
lu
Administrator
Ovisnik

Thank You

Awards
« Odgovor #16 : Prosinac 03, 2009, 15:52 »

Predlažem danas navečer na našem radiju emisiju o crnoj ruži. (Gosti ne mogu slušati radio dok se ne registriraju)!
Evidentirano

kiss
Rođena s vukovima!
ex-staff
Ovisnik

Thank You

Awards
« Odgovor #17 : Prosinac 03, 2009, 15:54 »

Kad se o tome niti ne govori .

Zašto? Ne znam, ali nekako je bolje što je manje razvikano o tome možda zato i manje nekih samoubojstava .

Misliš da kada bi ljudi više znali za nju da bi toga bilo još više Strašno
Evidentirano

ღ kača ღ
Ovisnik

Thank You

Awards
« Odgovor #18 : Prosinac 03, 2009, 15:55 »

Misliš da kada bi ljudi više znali za nju da bi toga bilo još više Strašno

Da , idealno mjesto za "bježanje" . Tko zna što bi im sekta dala, možda nešto što bi njima falilo, svi znamo da ima dosta slabe djece i ne prepoznaju 'opasnost' .
Evidentirano
kiss
Rođena s vukovima!
ex-staff
Ovisnik

Thank You

Awards
« Odgovor #19 : Prosinac 03, 2009, 15:56 »

Ja ne kužim, šta oni isto imaju neko svoje okupljalište sa tim "Gospodarom" ili je to neka sekta samo preko net-a?
Evidentirano

ღ kača ღ
Ovisnik

Thank You

Awards
« Odgovor #20 : Prosinac 03, 2009, 15:58 »

Ja ne kužim, šta oni isto imaju neko svoje okupljalište sa tim "Gospodarom" ili je to neka sekta samo preko net-a?

Pročitaj prvi i drugi post, pa će ti biti jasnije .

Obredi su se nekada i te kako obavljali, nisam baš dobar više s njima pa neznam šta se sada dešava. Ali obavljali se su iza vrtića ili škole, na nekim mjestima u šumici ili po zimi u nećijem stanu. Na obrede bi nosili te knjihe koje nam nisu ili nikad pokazali što piše u njima ali su iz njih vadili obrede, molitve i ostalo.

Evidentirano
kiss
Rođena s vukovima!
ex-staff
Ovisnik

Thank You

Awards
« Odgovor #21 : Prosinac 03, 2009, 16:02 »

Možda su se onda sastajali baš u tom šumarku gdje su se ova dvojca objesila, s obzirom da sad svi sumnjaju da su oni bili članovi

Koliko sam skužila po novinama navodno su rekli kako su sva trojca bili članovi sekte na face-u (odmah je grupa obrisana, ali svi navode ta je bila ta) koja zagovara masovna samoubojstva 21.12.
Evidentirano

masiracha
original
moderator
Ovisnik

Spol: Muški

Thank You
-Given: 126
-Receive: 107

Awards
« Odgovor #22 : Prosinac 03, 2009, 16:03 »

Predlažem danas navečer na našem radiju emisiju o crnoj ruži. (Gosti ne mogu slušati radio dok se ne registriraju)!

ja bi omogucio i gostima slusanje radia..
Evidentirano

ღ kača ღ
Ovisnik

Thank You

Awards
« Odgovor #23 : Prosinac 03, 2009, 16:05 »

Možda su se onda sastajali baš u tom šumarku gdje su se ova dvojca objesila, s obzirom da sad svi sumnjaju da su oni bili članovi

Koliko sam skužila po novinama navodno su rekli kako su sva trojca bili članovi sekte na face-u (odmah je grupa obrisana, ali svi navode ta je bila ta) koja zagovara masovna samoubojstva 21.12.

21.12

Di to piše ?
Evidentirano
kiss
Rođena s vukovima!
ex-staff
Ovisnik

Thank You

Awards
« Odgovor #24 : Prosinac 03, 2009, 16:09 »

Mještani strahuju da je u pozadini tragedije sekta. Ističu da su sva trojica podržavali grupu na Facebooku koja za 21. prosinca predviđa masovna samoubojstva.

link http://www.24sata.hr/news/selo-strave-tri-mladica-se-objesila-u-samo-3-mjeseca-/147572/
Evidentirano

Str: [1] 2 3 4 5 6 ... 8   Gore
  Ispis  

Skoči na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP Forum-OPP | Powered by SMF 1.1.11. © 2005, Simple Machines LLC. All Rights Reserved. Valjani XHTML 1.0! Valjani CSS!
Stranica je generirana za 0.793 sekundi uz 26 upita.
Templates: 2: index (default), Display (default).
Sub templates: 4: init, main_above, main, main_below.
Language files: 3: index.croatian-utf8 (default), Modifications.croatian-utf8 (default), HidePost.croatian-utf8 (default).
Files included: 15 - 615KB. (show)
Cache hits: 12: 0.00072s for 77124 bytes (show)
Queries used: 26.

[show queries]