Forum-OPP
Studeni 01, 2014, 07:00 *
Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte.
Jeste li propustili aktivacijsku email poruku?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave

Forum   Pomoć KONTAKT Igre Pravila Contact Prijava Registracija  
 Str: [1]   Dolje
  Ispis  
Autor Tema: " Razgovori s bogom "  (Posjeta: 1498 )
0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.
megy
Ovisnik

Spol: Ženski

Thank You
-Given: 0
-Receive: 3

Awards
« : Veljača 04, 2008, 11:54 »

Neale Donald Walsch - američki pisac duhovne književnosti

Najpoznatiji mu je serijal knjiga "Razgovori s Bogom" koje su prodane u milijunskim nakladama i prevedene na mnoge jezike. Neale prima pisma ljudi iz svih krajeva svijeta u kojima oni tvrde da su im ove knjige promijenile život. Knjiga "Razgovori s Bogom 1" bavi se osobnim pitanjima i temama koja se tiču svakog pojedinca. "Razgovori s Bogom 2" tematizira neka globalna pitanja i teme poput svjetskog mira, socijalne i ekološke ravnoteže i sl. "Razgovori s Bogom 3" bavi se najširim pitanjima i temama kao što su postojanje duše, raj, reinkarnacija, vanzemaljske civilizacije i sl.

Zanima me malo da li je tko pročitao (u posljednje vrijeme, čini mi se, vrlo popularne) knjige Nealea Donalda Walscha: razgovori, prijateljstvo, zajedništvo s bogom? ... htjela bih čuti par mišljenja s cijenjenog filozofskog  stajališta...
Evidentirano

Velika je vjerojatnost da je i ovaj tekst copy/paste sa druge stranice, a bez naznačenog originalnog izvora. Ispričavamo se autorima! Tim foruma-opp
sanya
ex-staff
Ovisnik

Thank You
-Given: 95
-Receive: 45

Awards
« Odgovor #1 : Veljača 06, 2008, 03:13 »

nazalost nisam...
...iako me ovakve knjige tj.tematike jako zanimaju
Evidentirano

Whoever said \\\"Diamonds are girls best friend\\\" never owned a dog <3
galaksija
AstrologijA
ex-staff
Ovisnik

Thank You
-Given: 5
-Receive: 2

SATURN

WWW Awards
« Odgovor #2 : Veljača 07, 2008, 16:51 »

Sve sam knjige procitala, osim skroz zadnje, naime nisam sigurna dal je moguce to. Dobro ja osobno imam svoj nacin s Bogom pa sad te knjige mozda koriste samo eto radi reklame.
Evidentirano

Ignoriranje je najveci ZLOCIN, najlakse NAPRAVLJEN, koji najvise BOLI

http://ratimir.bloger.hr
megy
Ovisnik

Thank You
-Given: 0
-Receive: 3

Awards
« Odgovor #3 : Veljača 13, 2008, 17:49 »

Sve sam knjige procitala, osim skroz zadnje, naime nisam sigurna dal je moguce to. Dobro ja osobno imam svoj nacin s Bogom pa sad te knjige mozda koriste samo eto radi reklame.

Knjige su koncipirane upravo kako naslov kaže: kao razgovor s bogom. Poanta je u tome što mi, po Walschu, vodimo neprestani razgovor s bogom, bili mi toga svjesni ili ne. Znači, razgovor, a ne monolog boga ili čovjeka. Što čovjek može reći bogu a da to ovaj već ne zna? ...pa daj postavi obrnuto pitanje i bit će ti jasnije. Dakle što bog može reći čovjeku a da to ovaj već ne zna?... opet ništa... al tu se radi o prisjećanju "Onog Tko Ja Uistinu Jesam". Dakle dijalog postoji... i nema "izabranih" kojima se bog obraća. On se "obraća" svima, nije pitanje kome on govori, već tko sluša. Tak da Walsch ne predstavlja svoj razgovor s bogom kao "iznimku", "mirakul" i slično, neg kao prirodni zakon koji se događa svima.
Evidentirano

Velika je vjerojatnost da je i ovaj tekst copy/paste sa druge stranice, a bez naznačenog originalnog izvora. Ispričavamo se autorima! Tim foruma-opp
galaksija
AstrologijA
ex-staff
Ovisnik

Thank You
-Given: 5
-Receive: 2

SATURN

WWW Awards
« Odgovor #4 : Veljača 13, 2008, 18:30 »

Da kad se tako gleda , mislim ja i bog pricamo kao ja s tobom, samo sam imala osjecaj prije 2 sedmice da je otisao na odmor, no da se vratio. U biti ne krivim boga vec mi bude tesko bez veze.
No svidjaju mi se te knjige, i da mozda doista uvijek je tako kako on kaze. Dapace nikad nisam vjerovala da je netko posebniji od nekog drugog.
Evidentirano

Ignoriranje je najveci ZLOCIN, najlakse NAPRAVLJEN, koji najvise BOLI

http://ratimir.bloger.hr
dobra.vila
babica
Ovisnik

Thank You
-Given: 99
-Receive: 59

°ninapenda wewe°

Awards
« Odgovor #5 : Srpanj 04, 2009, 11:18 »

Razgovor s Gospodinom Isusom Kristom

Sanjao sam da sam u povodu 2006. rođendana intervjuirao Gospodina...
"Uđi" - rekao mi je Gospodin -
"Ti bi me dakle htio intervjuirati?"
"Ako imaš vremena" - rekao sam.
Gospodin se nasmiješio i kazao: "Moje je vrijeme vječnost i dovoljno je da se učini bilo što. Koja pitanja mi želiš postaviti?"
"Što te najviše iznenađuje kod ljudske vrste?" - upitah!

A On odgovori:
"Što im brzo dosadi biti djeca, žure se odrasti, odrastu, a onda čeznu za tim da ponovo budu djeca. Što troše zdravlje da bi zaradili novac, a onda
troše novac da bi vratili zdravlje. Što u tolikom strahu razmišljaju o budućnosti da zaboravljaju sadašnjost, tako da ne žive ni u sadašnjosti ni u
u budućnosti. Što žive kao da nikad neće umrijeti, a onda umiru kao da nikada nisu živjeli.
"

Gospodin me držao za ruku, neko smo vrijeme šutjeli, a zatim sam ga upitao:
"Za koje bi životne lekcije, kao otac, volio kada bi ih naučila Tvoja djeca?"

Uzvratio mi je smiješeći se:
"Da nauče kako ne mogu natjerati nikoga da ih ljubi. Ali mogu dopustiti da budu ljubljeni. Da nauče kako najvrjednije nije ono što imaju u životu, nego
oni koje imaju u životu. Da nauče kako nije dobro uspoređivati se s drugima. Svi će biti suđeni pojedinačno, prema vlastitim zaslugama, ne kao skupina na
osnovi uspoređivanja. Da nauče kako najbogatija nije osoba koja najviše ima, nego ona kojoj je najmanje potrebno. Da nauče kako je dovoljno samo nekoliko sekundi da otvorimo duboke rane u osobi koju ljubimo, i kako je mnogo godina potrebno da te rane zacijele. Da praštajući nauče praštati. Da nauče kako ima osoba koje ih ljube ali ne znaju pokazati svoje osjećaje. Da nauče kako novac može kupiti sve osim sreće. Da nauče kako dvoje ljudi može gledati
istu pojavu, a vidjeti je posve različito. Da nauče kako je istinski prijatelj koji zna sve o njima a svejedno ih ljubi. Da nauče kako nije dovoljno da im oproste drugi, nego je potrebno da i sami oproste sebi
."

Sjedio sam s Njime neko vrijeme ispunjen radošću. Zahvalio sam mu za taj
susret i za sve što je učinio za moju obitelj i za mene.
Odgovorio je:
"Ovdje sam u svako doba, dvadeset i četiri sata dnevno. Sve što trebaš je potražiti me i ja ću se odazvati."

Onda me pogledao u oči i prišaptao ove riječi: "Drago moje dijete, zapamti da će ljudi zaboraviti što si rekao, zaboravit će što si učinio, ali nikada
neće zaboraviti kako su se uza te osjećali."

......

(nisam zaboravila kako sam se osjećala  )
Evidentirano

Pristao sam bit ću sve što hoće..
Skeet
Profesionalac

Spol: Muški

Thank You
-Given: 10
-Receive: 32

Vjera u boga udaljava od vjere u ljude.

• Awards

• Awards
    « Odgovor #6 : Ožujak 19, 2010, 23:34 »

... htjela bih čuti par mišljenja s cijenjenog filozofskog  stajališta...

Nisam pročitao, ali dat ču si truda.
    No, znate li za onu :Ako razgovaraš sa bogom, onda si religiozan, ako bog razgovara sa tobom, onda ti treba lječnička pomoć.
    Evidentirano

"Rational arguments don't usually work on religious people. Otherwise there would be no religious people." - Gregory House, M.D.
    boa
    Ovisnik

Spol: Muški

Thank You
    -Given: 8
    -Receive: 110

Awards
    « Odgovor #7 : Ožujak 19, 2010, 23:36 »

Tebe bas nesto hoce ove stare teme 
    Evidentirano
    lu
    Administrator
    Ovisnik

Thank You
    -Given: 1575
    -Receive: 750

Awards
    « Odgovor #8 : Ožujak 19, 2010, 23:37 »

Ok, Skeet, i nakon bezbroj upozorenja (http://www.forum-opp.com/index.php?topic=713.msg647178;topicseen#msg647178),  ti nastavljaš. Imaš ban na tjedan dana, pa se malo ohladi!
    Evidentirano

U usporedbi s onim ŠTO me okružuje ja sam mlada, a u usporedbi s onima TKO me okružuje, priznajem da sam stara.
     Str: [1]   Gore
      Ispis  

Skoči na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP Forum-OPP | Powered by SMF 1.1.11. © 2005, Simple Machines LLC. All Rights Reserved. Valjani XHTML 1.0! Valjani CSS!
    Stranica je generirana za 0.699 sekundi uz 24 upita.
    Templates: 2: index (default), Display (default).
    Sub templates: 4: init, main_above, main, main_below.
    Language files: 3: index.croatian-utf8 (default), Modifications.croatian-utf8 (default), HidePost.croatian-utf8 (default).
    Files included: 15 - 615KB. (show)
    Cache hits: 12: 0.00076s for 77124 bytes (show)
    Queries used: 24.

[show queries]