Forum-OPP
Listopad 20, 2014, 06:21 *
Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte.
Jeste li propustili aktivacijsku email poruku?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave

Forum   Pomoć KONTAKT Igre Pravila Contact Prijava Registracija  
 Str: 1 [2] 3   Dolje
  Ispis  
Autor Tema: Zatvaranje balkona  (Posjeta: 13754 )
0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.
Zeko
Još uvijek oko 90 :) 26.9.2013.
ex-staff
Ovisnik

Spol: Muški

Thank You
-Given: 44
-Receive: 20

Kamo nestade manekenka? :)

Awards
« Odgovor #25 : Travanj 27, 2008, 18:07 »

Ma ak se to izvede ovak na divljaka, izgleda gadno... ali moze se napraviti kak spada i da se onda i unutar sobe dobije osjecaj da je soba puno veca.

Samo kaj onda to puno kosta, a ljudi to ne zele dat.
Evidentirano

Mlad u srcu, star u kostima...
** Live life & breathe deep **
xnet
ex-staff
Ovisnik

Thank You
-Given: 96
-Receive: 46

Lud, zbunjen, normalan ....

WWW Awards
« Odgovor #26 : Travanj 27, 2008, 18:24 »

Ja ga ne bih zatvarao, već bi stavio rešetke da ne bi ovi prokleti golubovi ulazili unutra ! Prošle godine su mi na balkonu napravili kokošinjac - sve je bilo uprljano od njihovog dreka !
Evidentirano

Zagrljaj je prekrasan dar – jedna veličina odgovara svima.
Sun
*teta iz klaonice*
Ovisnik

Spol: Ženski

Thank You
-Given: 156
-Receive: 177

Awards
« Odgovor #27 : Travanj 27, 2008, 22:13 »

umjesto rešetki koje bi isto narušavale izgled zgrade... bolje bi bilo stavit mrežicu u nekoj neutralnoj boji
Evidentirano

ja ne svijetlim, ja sijevam
Sun
*teta iz klaonice*
Ovisnik

Thank You

Awards
« Odgovor #28 : Studeni 03, 2008, 16:08 »

nije zatvaranje, al je nadogradnja

Evidentirano

alexia
ex-staff
Ovisnik

Thank You
-Given: 61
-Receive: 76

Awards
« Odgovor #29 : Studeni 03, 2008, 16:14 »

imam garsonjericu u delnicama i sad imala sam par prijedloga i nagovora da zatvorim balkon i da si tamo napravim još jednu sobicu. No ja to neželim jer najlijepše je kad mogu izić na balkon i tamo fino popiti kavicu, kad pospremam stan iznesti tepison i još štošta staviti cvijeće. Kad bi ga zatvorila to nebi bilo moguće i zato ostajem pri svojem da ga neću zatvoriti
Evidentirano

Život je čudna igra u kojoj nema pobjednika

lavica18
ex-staff
Ovisnik

Thank You
-Given: 54
-Receive: 37

mala slatka crvena

Awards
« Odgovor #30 : Studeni 03, 2008, 20:08 »

ali postoji u zakonu da je sad potrebno imati i dozvolu za zatvaranje balkona i pogotovo ako želimo neku sobu od balkona stvoriti.

sljedeći članovi su rekli hvala na ovaj post:

lego_kockica

Za ovaj post, 1 član je reklo hvala!
Evidentirano

Želimo li spoznati što ljubav jest, mora nam biti jasno da poanta ljubavi nije u voljenju nekoga ili nečega, nego u prepoznavanju sebe kao ljubavi koja voljenjem živi ono što ona istinski jest!
cappuccino
Mudrica

Thank You
-Given: 0
-Receive: 5

Awards
« Odgovor #31 : Studeni 03, 2008, 21:17 »

Znam da ljudi negdje moraju susiti ves, ali bas ruzno izgleda kad prolazim pokraj neke zgrade, a gore se cijedi ves, tj. susi...

Ruzni su mi zatvoreni balkoni ili kad ima previse cvijeca na ogradi.

Lijepo je ujutro izaci na balkon i udahnuti svjezeg zraka, a kada je zatvoren, onda moras otvoriti neki prozor a to mozes i u sobi 

Ustvari, zatvoreni balkon i nije balkon...Sta bi to bilo eddy?
Ipak, balkon je natkriveni ili nenatkriveni istak na fasadi otvoren s tri strane-a ne zatvoreni 
Evidentirano

Čovječe pazi da ne ideš malen ispod zvijezda!
Pusti da cijelog tebe prođe blaga svjetlost zvijezda!
Da ni za čim ne žališ kad se budeš zadnjim pogledima rastajo od zvijezda!
Na svom koncu mjesto u prah prijeđi sav u zvijezde!
eddy
slutty, not easy
Administrator
Ovisnik

Thank You
-Given: 755
-Receive: 573

Awards
« Odgovor #32 : Studeni 03, 2008, 21:36 »

Ustvari, zatvoreni balkon i nije balkon...Sta bi to bilo eddy?
Ipak, balkon je natkriveni ili nenatkriveni istak na fasadi otvoren s tri strane-a ne zatvoreni 

Niš ne bi bilo. Ak je zatvoren, trebalo bi mjenjati dokumentaciju stana jer se mjenjaju koeficjenti za izračun površina.
Za balkone je 0.5, za lođe 0.75 (dakle, balkon 1m^2 se računa kao 0,5 m^2)

Ovako je veliko ništa, najčešće preusko za sobu, služi kao dodatna špajza i vrlo često uništi izgled zgrade.
Evidentirano

Sun
*teta iz klaonice*
Ovisnik

Thank You

Awards
« Odgovor #33 : Studeni 04, 2008, 00:03 »

ali postoji u zakonu da je sad potrebno imati i dozvolu za zatvaranje balkona i pogotovo ako želimo neku sobu od balkona stvoriti.

je, i pokupiti potpise suvlasnika zgrade

isti vrag ak hoćeš vodomjer si uvest u kupaonu
Evidentirano

lavica18
ex-staff
Ovisnik

Thank You
-Given: 54
-Receive: 37

mala slatka crvena

Awards
« Odgovor #34 : Studeni 04, 2008, 09:07 »

mi smo zatvorili balkon ali nam i dalje služi za vešanje veša, za stavljanje gluposti  na balkon i ono što je najvažnije, šrkinja nam se nalazi na balkonu. jer u stanu nema gdje stat. i super je što je balkon zatvoren jer nas štiti od propuha, nevremena i tome slično ( jer prozori su drveni, šuplji, i stari ), tako da smo svugdje promijenili u PVC prozore osim prozore i vrata između balkona i stana.
mi nikad nismo bili tip ljudi koji ujutro kad se dignu odlaze na balkon udisati svježi zrak. kod mene nema svejžeg zraka. hmmmmm
Evidentirano

Želimo li spoznati što ljubav jest, mora nam biti jasno da poanta ljubavi nije u voljenju nekoga ili nečega, nego u prepoznavanju sebe kao ljubavi koja voljenjem živi ono što ona istinski jest!
cappuccino
Mudrica

Thank You
-Given: 0
-Receive: 5

Awards
« Odgovor #35 : Studeni 04, 2008, 16:45 »

Niš ne bi bilo. Ak je zatvoren, trebalo bi mjenjati dokumentaciju stana jer se mjenjaju koeficjenti za izračun površina.

Ovako je veliko ništa, najčešće preusko za sobu, služi kao dodatna špajza i vrlo često uništi izgled zgrade.

bas lijepo sto si potvrdila moje misli 
Evidentirano

Čovječe pazi da ne ideš malen ispod zvijezda!
Pusti da cijelog tebe prođe blaga svjetlost zvijezda!
Da ni za čim ne žališ kad se budeš zadnjim pogledima rastajo od zvijezda!
Na svom koncu mjesto u prah prijeđi sav u zvijezde!
lego_kockica
Animator-moderator
Mudrica

Thank You
-Given: 159
-Receive: 114

Awards
« Odgovor #36 : Kolovoz 17, 2010, 12:51 »

nije ni jednom arhitektu bilo dosadno pa je ucrtavao balkone.

Si sigurna?     Ima gdje čitave zgrade izgledaju baš tako... 
Evidentirano
Skeet
Profesionalac

Thank You
-Given: 10
-Receive: 32

Vjera u boga udaljava od vjere u ljude.

• Awards

• Awards
    « Odgovor #37 : Kolovoz 17, 2010, 12:57 »

Gleda balkona. U mojoj zgradi svu svi stanovi ISTE kvadrature. 39 m2. I svi su identični. S balkonima koju su "uvućeni". Ako me shvaćate? Balkon mi je 1,2m x 2,5m. Cca. Ne pada mi na pamet da ga zatvaram, kao polovica mojih sustanara. Poslikat ću kada kupim fotoaparat, pa stvaim slike da vidite. Čak i oni koji su zagradili balkone, nisu narušili estetiku zgrade.
    Evidentirano

"Rational arguments don't usually work on religious people. Otherwise there would be no religious people." - Gregory House, M.D.
    lego_kockica
    Animator-moderator
    Mudrica

Thank You

Awards
    « Odgovor #38 : Kolovoz 17, 2010, 13:04 »

Upravo o tome se i radi!

Naime, time se mijenjaju suvlasnički odnosi... Jer moj susjed zatvaranjem balkona (evo, konkretno, baš ispod mene) je POVEĆAO svoju kvadraturu stana, jer je npr. koeficijent 0,5 sada postao 1,0 i od 5 kvadrata nastalo je čarolijom 10... Time mu automatski pripada i veći dio zajedničkih prostorija itd... Zato osim dokumentacije i dozvole mora imati i suglasnost svih stanara, jer time praktički umanjuje njihov (u)dio u zgradi... Uz to, trebao bi plaćati i veću pričuvu (zbog veće kvadrature, jelte...) i eventualno skuplje grijanje (ako nema svoje brojilo).

Po meni je to, osim estetike (možda čak i statike!) prije svega problem vlasništva, da ne velim - otimačine... 

Naravno, nismo se išli svađati sa susjedima. Ne izgleda šakookovito, pa nek stoji... 

eddy

Evidentirano
    Skeet
    Profesionalac

Thank You

• Awards

• Awards
    « Odgovor #39 : Kolovoz 17, 2010, 13:07 »

Time mu automatski pripada i veći dio zajedničkih prostorija itd...

Pročitao sam 9 puta i još ne shvaćam. Kakve veze imaju zajedničke prostorije s zatvaranjem balkona?
    Evidentirano

"Rational arguments don't usually work on religious people. Otherwise there would be no religious people." - Gregory House, M.D.
    lego_kockica
    Animator-moderator
    Mudrica

Thank You

Awards
    « Odgovor #40 : Kolovoz 17, 2010, 13:16 »

Pročitao sam 9 puta i još ne shvaćam. Kakve veze imaju zajedničke prostorije s zatvaranjem balkona?

Velike.

Time što imaš npr. 50 kvadrata vlasništva u nekoj zgradi i oni čine npr. 10% ukupne površine zgrade, znači da si suvlasnik 1/10 zajedničkih prostorija (hodnika, vešeraja, čega već ima u tvojoj zgradi, a nije na nikoga uknjiženo).

Kada ti ili tvoj susjed iz 50 kvadrata čarolijom zatvaranja balkona postanete vlasnikom 55 kvadrata, automatski pripada tebi odn. njemu 55/505 = 10,89% zajedničkih prostorija, a ne više 10%... Znači, time se UMANJILO vlasništvo ostalih vlasnika. Naravno da je za tako nešto potrebna suglasnost onoga koji se nečeg svojeg treba odreći... (tj. može i ne mora)...

A i dalje ostaje problem estetike, jer se te preinake njima ne moraju sviđati. Npr. kad sam kupovala stan, kupovala sam izgled zgrade kakav je bio tada (bez zatvorenih balkona) i složila sam se da zgrada izgleda tako kako je onda izgledala...
    Evidentirano
    Skeet
    Profesionalac

Thank You

• Awards

• Awards
    « Odgovor #41 : Kolovoz 17, 2010, 13:25 »

Mislim da ovo ne vrijedi kada su stanovi etažirani. 
    Ja sam vlasnik onoga što sam platio i kupio. Potpisao na ugovoru i amen. Stan 39,74 m2 + balkon (ne znam toćnu kvadraturu) + šupa (jedan stan - jedna šupa). Nikakve "zajedničke" prostorije nisu navede u Kupo-prodajno ugovoru. Ne znam o čemu pričaš konkretno? Nekim komunalni inspektorima mogu odgovarati novčano ili prekršajno ako sam zagradio balkon, a moj susjed Joža nema ništa s tim. Bottom line, poznata je hrvtaska jal.
    Evidentirano

lego_kockica
    Animator-moderator
    Mudrica

Thank You

Awards
    « Odgovor #42 : Kolovoz 17, 2010, 13:38 »

Mislim da ovo ne vrijedi kada su stanovi etažirani. 
    Ja sam vlasnik onoga što sam platio i kupio. Potpisao na ugovoru i amen. Stan 39,74 m2 + balkon (ne znam toćnu kvadraturu) + šupa (jedan stan - jedna šupa). Nikakve "zajedničke" prostorije nisu navede u Kupo-prodajno ugovoru. Ne znam o čemu pričaš konkretno? Nekim komunalni inspektorima mogu odgovarati novčano ili prekršajno ako sam zagradio balkon, a moj susjed Joža nema ništa s tim. Bottom line, poznata je hrvtaska jal.

Naprotiv, upravo TO ti piše u etažnom elaboratu. Ako ti je stan etažiran, onda bi morao imati primjerak etažnog elaborata za svoj stan. (Ja sam svoj dobro proučila prije nego sam iskeširala euriće i digla kredu za ostatak...) I tamo lijepo piše čega sam sve SUVLASNIK. A stan je stan, to je predmet kupoprodajnog ugovora koji spominješ u postu. Dobar ugovor (ne onaj iz Narodnih novina) sadrži i te odredbe čega si suvlasnik. Meni ga je pisao advokat specijaliziran baš za nekretnine i tamo to sve vrlo detaljno piše...
    Evidentirano
    Skeet
    Profesionalac

Thank You

• Awards

• Awards
    « Odgovor #43 : Kolovoz 17, 2010, 13:40 »

Ja nisam ničeg suvlasnik. Ali sam vlasnik stana. Kredit nisam nikada dizao, hvala bogu.
    Evidentirano

lego_kockica
    Animator-moderator
    Mudrica

Thank You

Awards
    « Odgovor #44 : Kolovoz 17, 2010, 13:43 »

Jesi, samo ne znaš... (ili ne želiš znati)

Za kredit, blago tebi... Nemaju svi 100 somova eura u čarapi... (I nemaju svi nekoga tko bi im to poklonio.)

Da dalje ne oftopičarim...
    Evidentirano
    Skeet
    Profesionalac

Thank You

• Awards

• Awards
    « Odgovor #45 : Kolovoz 17, 2010, 13:49 »

Onda ne želim znati. Samo mi je čudno da je susjed dobio od balkona 2.389 m2 i da je time postao suvlasnik 0.73632 m2 one zajedničke prostorije koje uopće nemamo. Razumiješ li o ćemu ti pišem? Ulaz i stepenice i to je sve. Pišem o prošlom stanu u kojem sam bio. Da, i parking mjesto je bilo u Ugovoru. Koje sam mogao, istini za volju, prodati xyz osobi, a stan bilo kome.
    Evidentirano

eddy
    slutty, not easy
    Administrator
    Ovisnik

Thank You

Awards
    « Odgovor #46 : Kolovoz 17, 2010, 13:58 »

Skeet, vjerojatno plaćaš pričuvu po površini stana (npr. 2-3€/m mjesečno). Iz toga se plaća uređivanje stubišta, fasade, krovišta... Budući da svi plaćaju u skladu s veličinom stana, pojednostavljeno rečeno - svatko plaća za uređenje dijela zajedničkih prostora. Ako zatvoriš balkon, povećao si kvadraturu stana i trebala bi se povećati i pričuva - dakle dio zgrade koji će se održavati od tvog novca. Par stepenica na hodniku je 'tvoje'.

Ovo je ugrubo rečeno a dalo bi se pisati i o komunalijama, daljnjem prodavanju stana, nasljeđivanju...

lego_kockica

Evidentirano

Skeet
    Profesionalac

Thank You

• Awards

• Awards
    « Odgovor #47 : Kolovoz 17, 2010, 14:00 »

Taj mi je dio jasan. Veći stan - veća pričuva.
    Ali ovo što lego piše - mi nema smisla. Da ne znam čega sam suvlasnik ili ne želim znati?
    Evidentirano

eddy
    slutty, not easy
    Administrator
    Ovisnik

Thank You

Awards
    « Odgovor #48 : Kolovoz 17, 2010, 14:05 »

Ajd razmisli, tko je vlasnik hodnika, stepenica, lifta, parcele na kojoj je zgrada i prilaznog puta?
    Evidentirano

Skeet
    Profesionalac

Thank You

• Awards

• Awards
    « Odgovor #49 : Kolovoz 17, 2010, 14:10 »

Riječ SUvlasnik je ona koju tražiš. Ako sam SUvlasnik stepenica, od njih 12 stepenica (a i stanova je 12), ja sam vlasnik jedne, smijem li ju zamijeniti ako mi se ne sviđa boja? Koja su moja prava i obveze ako sam ja SUvlasnik? Lako za zajedničke prostorije. Jal je poznat u 'rvata. Ne mogu staviti dječja kolica jer si ti stavio skuter, a ovaj što je stavio staru veš mašinu zagradio mi je put do mog ribičkog štapa. - i slično. Čuje se na nekim hodnicima oko "zajedničkih" prostorija.
    Evidentirano

Str: 1 [2] 3   Gore
      Ispis  

Skoči na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP Forum-OPP | Powered by SMF 1.1.11. © 2005, Simple Machines LLC. All Rights Reserved. Valjani XHTML 1.0! Valjani CSS!
    Stranica je generirana za 0.802 sekundi uz 29 upita.
    Templates: 2: index (default), Display (default).
    Sub templates: 4: init, main_above, main, main_below.
    Language files: 4: index.croatian-utf8 (default), Modifications.croatian-utf8 (default), HidePost.croatian-utf8 (default), ThankYouPost.croatian-utf8 (default).
    Files included: 17 - 666KB. (show)
    Cache hits: 13: 0.00079s for 78056 bytes (show)
    Queries used: 29.

[show queries]