Forum-OPP
Rujan 01, 2014, 20:31 *
Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte.
Jeste li propustili aktivacijsku email poruku?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave

Forum   Pomoć KONTAKT Igre Pravila Contact Prijava Registracija  
Anketa
Pitanje: Postoji li neka legenda iz vašeg kraja?
Ne - 11 (33.3%)
Čuo sam za nekoliko vještica - 18 (54.5%)
Vidio sam vukodlaka - 4 (12.1%)
Ukupno Glasova: 28

Str: [1] 2 3   Dolje
  Ispis  
Autor Tema: Hrvatske vještice, vampiri, čudovišta, duhovi, mitovi i legende  (Posjeta: 43989 )
0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.
eddy
slutty, not easy
Administrator
Ovisnik

Spol: Ženski

Thank You
-Given: 755
-Receive: 573

Awards
« : Svibanj 04, 2008, 16:48 »

Narodne priče i bajke su prepune mističnih bića; vještice, vile, duhovi, zmajevi i sablasti. Neovisno odakle ste, sigurno su vas kao djecu plašili Babom rogom ako ne slušate roditelje.

Uz Ivanu Brlić Mažuranić, koja nas je upoznala sa Domaćima, Morskim Carem, snahom rašljasta jezika i šumskim vilama, te Zagorku i Gričku vješticu postoje li u Hrvatsko i druga bića? Gdje se nalaze naše vještice?

Malo sam tražila i prvo našla Klečke vještice:
Legenda govori kako za vrijeme olujnih noći oko ponoći iz cijelog svijeta na Kleku se sakupljaju vještice, vile, vilenjaci, a njihovo kolo i vrisak dopiru čak do Ogulina.
Zašto su izabrale baš Klek nisam našla. 

Postoji i legenda o vilama u Puli i kako su izgradile Arenu
U davno doba Istru su nastavale vile. Noću bi plesale po livadama i šumskim proplancima, ponekad bi se i ukazale običnim ljudima, ali nikad nikome nisu učinile ništa nažao. Vile iz istarskih legendi mogu čovjeku podariti sreću, a često su i graditeljice.
Pripovijeda se tako da su vile gradile Arenu u Puli. Cijelu su noć nosile kamenje s Učke, slagale ga uokrug i tako je red po red nastajao njihov grad, Divić-grad. Ali, kako su vile stvorenja noći, gradit su mogle tek dok se ne začuje prvi pijetao. Vile su morale prekinuti posao i pobjeći da ih ljudi ne spaze. Njihov je Divić-grad ostao nedovršen i zato je Arena danas bez krova. Širom Istre, od Učke do mora, ostalo je rasuto ogromno kamenje koje su vile nosile da ga ugrade u Arenu, ali ih je pijetlov glas u tome omeo, i vile su kamenje morale ispustiti na mjestu na kojem su se zatekle.

Poznat je i Juraj Grando - prvi hrvatski vampir
Ovjekovječio ga je Robert Perić u knjizi 'Vampir'.
'Središnji motiv fabule, priča o najstarijem i zacijelo najpoznatijem istarskom vampiru Juri Grandu, autentična je legenda pazinskog kraja iz druge polovice 17. stoljeća, koju je u svom kapitalnom djelu “Slava vojvodine Kranjske” dokumentirao i slovenski povjesničar Janez Vajkard Valvazor (Nürnberg, 1689)'

Ima ih još 
Znate li za još koju legendu?
Evidentirano

eddy
slutty, not easy
Administrator
Ovisnik

Thank You

Awards
« Odgovor #1 : Svibanj 04, 2008, 16:49 »

Povijesni progon vještica:

U Hrvatskoj progoni vještica počinju nešto kasnije te zbog toga nisu trajali toliko dugo kao u Europi.Tek polovinom 17.st. do početka 18.st progoni uzimaju maha.
Ozbiljni procesi protiv vještica oblikovani su po „Zakoniku o sudskom kaznenom postupku“ donesenog 1656.g. od hrvatsko-ugarskog kralja Ferdinanda III. Zbog čega se popis nazivao „ferdinadejom“- tipični postupci mučenja vještica.
1890. Ivan Tkalčić objavio je zbirku spisa sa vještičjih procesa, iz tih spisa znamo kako su izgledali procesi u nas.
Spaljivanje se u Zagrebu odvijalo u Tuškancu.
Posljednji progon vještica dogodio se 9.lipnja 1758.godine. Vještica Magda Logomer biva dovedena u Beč i liječena.

Mučenja:
„Nakon što bi nesretnica bila svučena do gola, obrijana te nakon što je nađen đavolji pečat, kliještama iščupan i prilaže kao dokaz prelazilo se na mučenja.
Ruke i noge bile bi vezane strunama od konjskog repa koje su krvnici vukli tako da bi rezali meso gležnjeva i zaprešća sve do kostiju. Na rane se zatim stavljala sol, sumpor ili paprika. Prsti su bili drobljeni „palčenicama“ a noge „Španjolskim čizmama“ podstavljenim čavlima, po kojima je krvnik udarao čekićem sve dok meso i kosti ne bi pretvorili u pravu krvavu kašu. Optužena bi zatim bila obješena o kuku na zidu, rukama iza leđa i povučenim prema gore, tako bi joj iskakale iz zglobnih čašica u ramenima, a noge bi joj bile opterećene utezima.
Koristili su se i „greben“ koji je nalikovao ležaju podstavljenom čavlima, „vještičji stolac“, također podstavljen čavlima, „Španjolski magarac“ koji je služio za rezanje i raskidanje spolnih organa, te „željezna djevica“ koja je bila oklop s unutrašnje str.podstavljen čavlima iz koje ni jedna vještica ne bi izašla živa.
Popularan je bio kotač na koji su smještali vješticu ruku vezanih na leđima, a zatim povučenih preko kotača i nogu opterećenih utezima.

Izvor
Evidentirano

eddy
slutty, not easy
Administrator
Ovisnik

Thank You

Awards
« Odgovor #2 : Svibanj 04, 2008, 17:10 »

Mučna tema, opis kastavskog slučaja:

U travnju 1716, u Kastvu iznad Rijeke, sedam lokalnih i autohtonih muškaraca i sedam žena1 osuđeno je zbog vještištva pred takozvanim vijećnicima, odnosno starejima u Kastvu. Tada su im imputirana tipična vještičja djelovanja na koja se nailazi i u Europi od 15. stoljeća, a to znači bacanje uroka, uzrokovanje neplodnosti u žena, u životinja, i ostalog blaga, neurod grožđa, plodova stabala i zemlje, uzrokovanje suša, nevremena i svih vrsta nedaća.

Nadalje, optuženi su za sastajanje noću, nijekanje Svetog Trojstva, kršenje sakramenata, obraćanje zlom duhu, kojemu su davali komade odjeće i upisivanje svojih imena u strašnu knjigu crnih listova. Nesretnim Kastavcima još su se imputirala i umorstva, osobito djece, iskapanje mrtvaca i njihovo sakaćenje na mjestima vještičjih susreta. Optuženi su da su glave davali đavlu, sami jeli njihovo kuhano ili, češće, pečeno meso, a od masti spravljali smrtonosne otrove.
Optuženi su da su đavla obožavali kao Boga, na koljenima, paleći mu zublje i vatru, a on bi se pojavljivao, čas kao prljavi jarac, čas kao crni pas. A onda bi, nakon veselja i plesa, muškarci s vampiricama, a žene sa zlodusima u liku muškaraca i s demonskim psima, bijedno počinjali najcrnju i najizopačeniju protuprirodnu sodomiju i činili druga zla, trovanja i čaranja.

Presuda kastavskih sudaca bila je strašna: »I zato vas našom presudom proglašavamo otpadnicima, obožavateljima đavla, ubojicama djece, hereticima, ljudožderima, sodomitima, bludnicama, čarateljima, huliteljima, krivokletnicima i najgnjusnijim sjemenom koje se podalo đavlu. I stoga, osuđujemo svakoga od vas da bude prvo zatučen sabljom na smrt, a onda spaljen dok se ne pretvori u pepeo«. Osuđeni su spaljeni na kastavskoj kuli Žudika.

matica.hr
Evidentirano

kesty
ex-staff
Ovisnik

Spol: Muški

Thank You
-Given: 63
-Receive: 33

Awards
« Odgovor #3 : Svibanj 04, 2008, 18:10 »

Super tema!!! 
Evidentirano

Dao joj je dvanaest ruža i jednu umjetnu. Zatim ju je poljubio i rekao: "Voljet ću te dok i posljednja ruža ne uvene".
eddy
slutty, not easy
Administrator
Ovisnik

Thank You

Awards
« Odgovor #4 : Svibanj 04, 2008, 18:31 »

Zagrebačke vještice:

ZAKOPANO BLAGO I PRINCEZA ZAČARANA U ZMIJI

˝Ispod Slemena je selo Jakuvle, bliže Podsuseda, i tamo je jedan breg. Tu je pušina zmija, velika rupa, gdje su zmije. U toj pušini je kralj od zmija sa zlatnom jabukom. Ko bi tu jabuku zel, bi postal bogat. Ali bi moral kroz devet zatvorenih vrata bežati i za sobom zaklučavati da ga ne vlovi kral zmijski.

Išel je jedan vojnik v Zagreb kroz Sleme. U Jakovlu su njihove kasarne. I sel je na panj da se odmori. I došla mu je na krilo jedna zmija. Imala je krunu na glavi. I digla je glavu da ju vojnik poljubi. A on se je splašil i poljubol ju ni. Ona se zaplakala i spustila se je dole na zemlju i kaže: ˝Badava sam kraljeva kči, nisam spašena. Opet ću puzati sto godina dok dojde taj dan i taj sat koji je bil danas.˝

I ona je pošla u šumu, a vojniku je bilo žal da ju ni poljubil i da ju ni spasil kad je čul njen glas. Ljudi su je ukleli jer je kralj zlo s narodom delal. A gde je ona, tu je zakopano blago. I da ju je poljubil, š nje bi pala koža zmijska, bila bi postala princeza i blago bi bilo otkrito.˝

Izvor
Evidentirano

lu
Administrator
Ovisnik

Thank You
-Given: 1561
-Receive: 745

Awards
« Odgovor #5 : Svibanj 04, 2008, 18:36 »

Imam Klečku vozačku dozvolu za metlu. Jesam li vještica?
Evidentirano

U usporedbi s onim ŠTO me okružuje ja sam mlada, a u usporedbi s onima TKO me okružuje, priznajem da sam stara.
eddy
slutty, not easy
Administrator
Ovisnik

Thank You

Awards
« Odgovor #6 : Svibanj 04, 2008, 18:43 »

Nismo ni sumnjali Lu 

Priča jedne forumašice:

U selu Kraljeva Velika u zap. Slavoniji postoji raskrižje o kojemu postoje gadne legende...Naime, u prošlosti dok su ljudi još koristili konjske zaprege( a to tamo i nije bilo tako davno ), nema šanse da bi konj prešao to raskrižje po noći. Jednostavno bi stao kao ukopan i ljudi su mu morali prekrivati oči, škropiti raskrižje svetom vodom i izmoliti Oče Naš. Tek onda bi životinja krenula.

Legenda je da u prastaroj kući koja je odmah na tom raskrižju obitava demon koji se pokazuje po noći...Ugl. ta kuće i to raskrižje su još tamo i nikada mi nije svejedno proći preko njega.

Edit: Kraljeva Velika je kraj Novske.
« Zadnja izmjena: Svibanj 04, 2008, 18:46 eddy » Evidentirano

kesty
ex-staff
Ovisnik

Thank You
-Given: 63
-Receive: 33

Awards
« Odgovor #7 : Svibanj 04, 2008, 18:44 »

Nismo ni sumnjali Lu 

Priča jedne forumašice:

U selu Kraljeva Velika u zap. Slavoniji postoji raskrižje o kojemu postoje gadne legende...Naime, u prošlosti dok su ljudi još koristili konjske zaprege( a to tamo i nije bilo tako davno ), nema šanse da bi konj prešao to raskrižje po noći. Jednostavno bi stao kao ukopan i ljudi su mu morali prekrivati oči, škropiti raskrižje svetom vodom i izmoliti Oče Naš. Tek onda bi životinja krenula.

Legenda je da u prastaroj kući koja je odmah na tom raskrižju obitava demon koji se pokazuje po noći...Ugl. ta kuće i to raskrižje su još tamo i nikada mi nije svejedno proći preko njega.

Frendica mi je iz Velike pored požege i bio sam nekoliko puta kod nje. Danju je prekrasno mjesto, ali fakat noću djeluje malo sablasno.
Evidentirano

Dao joj je dvanaest ruža i jednu umjetnu. Zatim ju je poljubio i rekao: "Voljet ću te dok i posljednja ruža ne uvene".
eddy
slutty, not easy
Administrator
Ovisnik

Thank You

Awards
« Odgovor #8 : Svibanj 04, 2008, 18:48 »

Ja se sjećam jedne priče pred kraj rata, neko selo u Lici ili na Velebitu, pojavljivala se crna žena sa sposobnošću da hipnotizira ljude. Najviše su o njoj pričali HTV-ovci koji su održavali odašiljače. Na žalost, ne mogu naći taj članak...

sljedeći članovi su rekli hvala na ovaj post:

MajaRakusic

Za ovaj post, 1 član je reklo hvala!
Evidentirano

eddy
slutty, not easy
Administrator
Ovisnik

Thank You

Awards
« Odgovor #9 : Svibanj 04, 2008, 19:07 »

Žumberak

Svjedoci tvrde da na Žumberku postoji crkva iz koje se stalno čuju duhovi te toj zgradi nitko ne prilazi. Smatra se da su takvi glasni i zli dusi obično duše onih koji su umrli bez posljednje ispovijedi. U Žumberku je također poznata priča o obitelji u kojoj je umrla osoba čija djeca su bila neposlušna i loša pa se umrla osoba nakon smrti vraćala u kuću, grmjela i hučila. Vjerovalo se da duh traži molitve i misu od onih koji mu za života nisu bili dobri. Priča o običaju da sat u kući stane sam od sebe točno u ono vrijeme kad bi umrla osoba koja je dugo živjela u toj kući, poznata je u cijelom našem kraju.

Postoji i priča o vragu u "hisu" (kućici u vinogradu). Krajem 20. stoljeća djeca su u vinogradima u Donjoj Reki uvijek slušala strašnu priču o čovjeku u crnom koji se obogatio nakon što je kupio vinograd na obližnjem brijegu te se za njega smatralo da je sam vrag. Seljaci su mu od straha u prošlosti nosili jesti, a sada je kuća ukleta i nitko joj ne prilazi. Djeca su znala doći sasvim blizu toj trošnoj, drvenoj kući, ali onda bi uvijek pobjegla prije nego bi nešto vidjela.

dagoberhr.blog
Evidentirano

jxl
Nisam znao da ću ti vječno biti greška i uspomena
moderator
Ovisnik

Thank You
-Given: 19
-Receive: 166

Awards
« Odgovor #10 : Svibanj 04, 2008, 20:39 »

u mom selu davno davno tak davno da se niko ne sječa je živil jedan bik na imanju na kraju sela i kad je gazda umro bik je podivljao pobio cijelu obitelj pobio 6 krava i 10 kozi pobio i kokoši na imanje niko nije ušo dok nije umro       pričali su ljudi
Evidentirano

Ne kuni majko sina jedina koji pije za duše Hrvatskih ratnika...
manuel
Ovisnik

Thank You
-Given: 16
-Receive: 11

Awards
« Odgovor #11 : Lipanj 27, 2008, 09:43 »

zanimljivo
Evidentirano

lt s been a long long time since l had you on my mind...
manuel
Ovisnik

Thank You

Awards
« Odgovor #12 : Rujan 01, 2008, 21:13 »

Meni su vampiri fora, našao sam članke koje bih volio podijeliti s  vama. nadam se da će vam se svidjeti.

sve što možda niste znali:

Vampir je legendarna zvijer-mitološka osoba ili životinja koja predaji živi o čovječijoj ili životinjskoj krvi, i koja također posjeduje mnoge čarobne i nadnaravne moći. Skoro sve kulture i civilizacije posjeduju nekakav mit o krvopijnim stvorenjima ili vampirima. U prirodi postoje životinje i organizmi koji žive na tekućinama drugih životinja od kojih je jedna od njih i krv, te se termin vamprizam ili krvopijstvo u zoologiji koristi za naprimjer:pijavice, komarce. U popularnoj kulturi termin vampirizam ili krvopijstvo koristi se za pogrdan naziv za amoralno i bezgranično iskorištavanje pojedinaca ili društva. Isto tako vampristvo, vampirizam, povampirenje su termini koji se koristi kao termin za demoniziranje naroda, pojedinca ili organizacija jer vampiri su demoni i oličenje zla te su jednaki sotoni, koji je slika i prilika zla.

Iako većina svjetske populacije živi u uvjerenju da svi vampiri potjeću iz Transilvanije (poput starog jarca grofa Vlada Tepeša - Drakule), da svi nose crne Gucci kapute i naočale poput onih iz loših Hollywoodskih filmova, istina je ustvari sasvim drugačija. Legende o krilatim beštijama stare su koliko i ljudski rod i u raznim oblicima postoje u folkloru gotovo svakog naroda na kugli zemaljskoj. Pa uključujući i nas i naše susjede "hudiče peklenske" Slovence. Predstavljamo one najzanimljivije. Krenimo redom:

BRUXSA
Bruxa nam dolazi iz Portugala. Ova vampirica je za dana prekrasna djeva dok noću preuzima oblik ptice i napušta svoj dom kako bi se hranila. Zanimljivo je da su joj glavne mete iscrpljeni i izgubljeni putnici i turisti. Posebno ako znamo koliko je danas Portugal popularno turističko odredište..

KOZLAK
Kozlak je vampir iz Dalmacije (vampiri u Hrvatskoj?) ali izvor ne navodi kada počinju legende o njemu. Također, malo se zna o njegovom obliku, žrtvama i sl. Možda je razlog tomu njegova lijenost.

NOSFERATU
Slavni Nosferatu. Vanbračna djeca koja umru u djetinjstvu sigurno će se vratiti kao Nosferatu. Nakon što ustanu iz groba, počinje njihov put uništenja a usput se upuštaju i u orgijanje sa mrtvima, poluživima i živima. Nosfreatu navodno najviše prezire tek vjenčane parove i osvećuje im se tako što mladoženju nakon napada ostavlja impotentnog a mladu neplodnom.

PIJAVICA
Slovenski vampir!!! Stvoren je da bi osvećivao sve nepravde koje su mu se dogodile kao običnom smrtniku. Osobe čiji su roditelji počinili incest obavezno se nakon smrti vraćaju kao Pijavice i onda se hrane rodbinom i rođacima.

STREGONI BENEFICI
Stregoni je talijanski vampir koji je začudo na strani dobra i postoji da bi uništavao zle vampire. Kao i svi Talijani, ima zalizanu kosu i dobre cipele. Da, i ima debelu mamu koja kuha dobre špagete.

« Zadnja izmjena: Veljača 18, 2010, 15:01 black_tictactoe, Reason: uklonjena crvena boja » Evidentirano

eddy
slutty, not easy
Administrator
Ovisnik

Thank You

Awards
« Odgovor #13 : Rujan 01, 2008, 21:17 »

Manuel 

Meni je zanimljivo kak svaka zemlja, bilo u Južnoj Americi, Aziji, Australiji... ima ista mitološka bića.

Jesu li vampiri, vukodlaci, zmajevi doista postojali ili je ljudska mašta 'određena' i nekreativna?
Evidentirano

manuel
Ovisnik

Thank You

Awards
« Odgovor #14 : Rujan 01, 2008, 22:22 »

Manuel 

Meni je zanimljivo kak svaka zemlja, bilo u Južnoj Americi, Aziji, Australiji... ima ista mitološka bića.

Jesu li vampiri, vukodlaci, zmajevi doista postojali ili je ljudska mašta 'određena' i nekreativna?

proučavao sam neke mitologije o krvopijima. neki bi ti rekli da su sinovi sotone ili sami vrazi, a "realisti" bi ti rekli da su to samo veliki šišmiši veličine do 30- tak cm, žive u Južnoj Americi  i po noći sišu krv govedama što spavaju. bilo je slučaja da se jedan  šišmiš "vampir" okomio na čovjeka pijanca ispio mu dosta krvi... čovjek je od gubitka krvi slabio pričinjavao mu se svakakve strahote  na temelju šišmiševe goleme sjene za noći punog mjeseca. 

odg. na tvoje pitanje; apsolutno mislim da nečega ima određenog u cijeloj toj priči, bar nešto malo. jel tebe kada hvata jeza iz nekog neobjašnjivog razloga?
« Zadnja izmjena: Rujan 01, 2008, 22:31 manuel » Evidentirano

eddy
slutty, not easy
Administrator
Ovisnik

Thank You

Awards
« Odgovor #15 : Rujan 02, 2008, 10:10 »

Hvata me jeza jer mi je mozak ispran teorijom da u mraku čući nešto... Al do sada nisam imala problema s prevladavanjem tog straha.
Evidentirano

manuel
Ovisnik

Thank You

Awards
« Odgovor #16 : Rujan 02, 2008, 12:07 »

Hvata me jeza jer mi je mozak ispran teorijom da u mraku čući nešto... Al do sada nisam imala problema s prevladavanjem tog straha.

sigurno zato što si vjerojatno slušala svakakve priče o mračnim bićima i ni sama tada nisi znala da ne postoje. a znaš onu pjesmu Prikaze, od Edo Majke?
Evidentirano

rivera
Ovisnik

Thank You
-Given: 98
-Receive: 75

Awards
« Odgovor #17 : Rujan 02, 2008, 19:19 »

Da vam budem iskrena ne volim priče o vukodlacima, vampirima, dosje x priče i slično jer me od toga hvata jeza i iskreno stah me je pa ne mogu spavati. Dakako, taj je strah bio izraženiji kada sam bila mala, no još uvijek osjećam nelagodu kada netko počne pričati takve priče.
Evidentirano
tigrica
Ovisnik

Thank You
-Given: 8
-Receive: 12

Awards
« Odgovor #18 : Studeni 04, 2008, 22:37 »

hehe
ne znam baš dali postoje vještice...
al ja sam tu blizu kleka
a klek je poznat po vješticama zar ne
Evidentirano

Samo je jedna prava sreća u životu: voljeti i biti voljen. ❤
eddy
slutty, not easy
Administrator
Ovisnik

Thank You

Awards
« Odgovor #19 : Prosinac 16, 2008, 21:32 »

Hrvatske vile

Gorske ili planinske vile lutaju planinama i pjevaju s vjetrovima pjesme koje omamljuju ljude. One lebde oko svojega planinskoga svijeta i cuvaju ga. Tu su posebno brižne biokovske vile. 

Prica već stoljećima govori da su zaklete na sto godina (što vila zna što je to stotinu godina!). Odozgo su lijepe, ali donji im je dio tijela ružan: umjesto nogu imaju konjska kopita. Ipak, planinari, ne zaboravite: za biokovske se vile prića da su najzgodnije gorske vile. Ali su i opasne! Znaju biti dobre, ali i vrlo pakosne. Kad bi ljudi pošli na Biokovo brati ljekovite trave pa bi ih ugledali, one bi ih bacale s litica u ponor! Jer, one svoju moc nad ljekovitim travama ne žele podijeliti ni sa kime! 

I drugdje po planinama vile beru "rosno po izbor cvijece" koje imade ljekovitu, nadnaravnu moć: pomaže kod ozdravljenja, iscjeljuje rane, pomaže kod raznih tegoba. Takve se vile zovu i "biljarice" ili "vidarice". Vile utjelovljuju djelovanje prirodnih sila.

Život svake od njih vezan je uz određeno drvo, biljku, planinu, izvor, rijeku ili jezero gdje ona djeluje i živi. 
Nema mjesta gdje vila ne bi mogla živjeti i naciniti si vilinske dvore. Vrijedi spomenuti da za svoje dvore cesto odabire i špilje. Uci unutra možeš samo ako su te vile pozvale. Inace nikada više neceš izaci.
A unutra je prekrasan drugi svijet koga samo odabrani vide. Pred vecinom se posjetitelja pretvara u labirint stijena iz koga nema izlaza.

Naše najpoznatije špiljsko stanište vila bile su Vilinske jame u Samoborskom gorju. Legenda pripovijeda da su u njoj živjele lijepe djevojke raspletenih kosa. Pomagale bi dobrim ljudima tako da su nocu obavljale poslove koje oni ne bi stigli obaviti danju.
Zle ljude kažnjavale su tako da bi na njih bacale prokletstvo. Voljele su glazbu, a mrzile buku. Zbog buke koju je u ove krajeve donijela civilizacija otišle su u neke tiše krajeve.

Vile.blogger
Evidentirano

vampir
Početnik
*

Thank You
-Given: 0
-Receive: 0

ja u mladosti

Awards
« Odgovor #20 : Prosinac 30, 2008, 19:29 »

danasnje vestice su svugdje ja sam vidio skoro kako se bave bacanjem cini na druge nije ko u filmovima ali slicno sa zapisima da ljudi polude dA se zaljube u nekoga i vjerujte da je istina imam jarana da ne kazem da je  ruzan ali priblizno i on je nasao tu zenu i odnio sliku te cure i mozete misliti ona je snjim kada sam vidi zaprepastio sam se ona ga je mrzila total a sada snjim i pitao sam ga kako on mi je rekao da je bio kod te zene i da je ona na sliku nesto govorila i kada sam stigao kuci tel mi zazvonio i cura ta je ga zvala da izadu ludnica
Evidentirano
eddy
slutty, not easy
Administrator
Ovisnik

Thank You

Awards
« Odgovor #21 : Prosinac 30, 2008, 22:48 »

Ajme, Vampir, daj ponekad stavi koju točku ili zarez pa možda i shvatimo o čemu pričaš.
Evidentirano

Zok
ex-staff
Ovisnik

Thank You
-Given: 216
-Receive: 84

Awards
« Odgovor #22 : Prosinac 30, 2008, 22:51 »

Ako moja punica i njena kćer nisu vještice onda nitko nije.

Pogotovo punica ona šta god kaže to se dogodi,naravno samo negativno,a kćer joj je još u vještičjoj školi pa ne uspije svaki put
Evidentirano
lu
Administrator
Ovisnik

Thank You
-Given: 1561
-Receive: 745

Awards
« Odgovor #23 : Prosinac 30, 2008, 23:11 »

Ako moja punica i njena kćer nisu vještice onda nitko nije.

Pogotovo punica ona šta god kaže to se dogodi,naravno samo negativno,a kćer joj je još u vještičjoj školi pa ne uspije svaki put

Tebe smo i predobro razumjeli, ali bojim se da sutra više nećemo, jer nećeš moći pisati kad buš sav u gipsu!
Evidentirano

U usporedbi s onim ŠTO me okružuje ja sam mlada, a u usporedbi s onima TKO me okružuje, priznajem da sam stara.
i.l.j
Početnik
*

Thank You
-Given: 0
-Receive: 0

Awards
« Odgovor #24 : Listopad 07, 2009, 20:11 »

hej, novi sam ovdje,
ali rado se uključujem u temu
nago ja sam iz istre i čuo sam i ja za onog vampira
ali ja sam čuo i za nekog vukodlaka tamo kod pazina
priča kaže da je neki tip htio dignuti bunu protiv dobrog vladara (jer je usnuo san da će postati kralj),
ali ipak nije, no sama pomisao ga je toliko mučila da je otišao
živjeti u samostan, ali je pobijegao i živio u šumi dak ga nije ugrizao neki drugi vukodlak (kojeg je poslao Bog
kao iskupljenje grijeha)
i tako on živi još danas skrivajući se od ljudskog oka
Evidentirano
 Str: [1] 2 3   Gore
  Ispis  

Skoči na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP Forum-OPP | Powered by SMF 1.1.11. © 2005, Simple Machines LLC. All Rights Reserved. Valjani XHTML 1.0! Valjani CSS!
Stranica je generirana za 0.844 sekundi uz 30 upita.
Templates: 2: index (default), Display (default).
Sub templates: 4: init, main_above, main, main_below.
Language files: 4: index.croatian-utf8 (default), Modifications.croatian-utf8 (default), HidePost.croatian-utf8 (default), ThankYouPost.croatian-utf8 (default).
Files included: 17 - 666KB. (show)
Cache hits: 13: 0.00137s for 77480 bytes (show)
Queries used: 30.

[show queries]